Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Moj skromni rekord je Beograd-Sarti i nazad, sa jako kratke dve pauze u svakom pravcu. Za leđa sam kupila ono neko primitivno čudo koje se koristi i za kanc stolice i mogu reći da je odradilo posao. Zaboleo me samo vrat, za to ću morati da nađem rešenje.

imam tempomat ali ga ne koristim (ne umem)

Link to comment

Zdravo, da li neko zna gde bi u Novom Sadu ili okolini moglo da se nađe limarije za Opel Kadett D ( kockica).

Znam da je nekad bio, neki auto otpad za opelova vozila, u Žablju ali nisam siguran da li to još postoji.

Link to comment
On 10.6.2018. at 22:09, namenski said:

Jedno, jedino zakucano pravilo, pa 10 mesta prazno: ako se coveku ne samo pridrema, nego mu kroz glavu samo prodje ma i primisao kako 'ne bi bilo lose dremnuti', momentalno, smesta i iz mesta na prvo zgodno mesto, gde god nadjes tu dremku posadi...

Jedina stvar s kojom nema sale niti varanja.

 

Inace, mada verovatno zavisi od coveka, tih 20-ak minuta dremke cuda zna da napravi, po nekad preporodi :) 

 

 

ja sam se prosle godine izborila sa spavanjem,to mi je bila prva nocna voznja sa mora i u Bosni viskoa koncentracija dok nismo presli u Srbiju i ravno a bilo je 2ujutru e tu je pocela borba..verovatno sam trebala da stanem bar neku kafu da popijem ali ,,srecom se nista nije desilo,,otvorila prozore i pustila glasno RATM,,..znam da nije najpamtnije ali ono kad si samo 70km od kuce sto je ustvari i najopasnije

sledeci put def stajem.

Link to comment
On 14.6.2018. at 16:51, Valkyrie said:

Moj skromni rekord je Beograd-Sarti i nazad, sa jako kratke dve pauze u svakom pravcu. Za leđa sam kupila ono neko primitivno čudo koje se koristi i za kanc stolice i mogu reći da je odradilo posao. Zaboleo me samo vrat, za to ću morati da nađem rešenje.

imam tempomat ali ga ne koristim (ne umem)

Moguće je da je vrat zbog klime ili otvorenog prozora. Izbegavajte da duže vreme klima baca vazduh iznad vas. Ja malo pokrijem duvaljku ispred mane, onu što ide uz vetrobran i to mi pomaže da nemam nikakvih problema.

Link to comment

Gde se kupuje tag, pošto je i zašto se jebeno plaća (uređaj™ )kad ti svakako kreditiraš putare prepaid iznosom koji imaš na računu. 

 

kako se uplaćuje kredit?

 

i kako je to u svetu?

Edited by nisam ja
Link to comment
41 minutes ago, nisam ja said:

Gde se kupuje tag, pošto je i zašto se jebeno plaća (uređaj™ )kad ti svakako kreditiraš putare prepaid iznosom koji imaš na računu. 

 

kako se uplaćuje kredit?

 

i kako je to u svetu?

NIS pumpe ga imaju, ja sam tamo kupila, tamo se i uplaćuje kredit. 

Link to comment

U Italiji, Telepass ti daju u najam, plaćaš svakog meseca 1,80 EUR najam aparata. Troškovi su povezani na kreditnu karticu i na kraju svakog meseca ti skinu sa kartice ono što si potrošio tog meseca od putarine. Ne postoji prepaid varijanta.

Link to comment

 Mislim da su u Srbiji iskopirali ono kako je nekad bio sistem ABC u Sloveniji. Funkcionisao je isto na prepaid sistem. Samo, u Sloveniji je bio mnogo pametnije napravljen, pa si dopunu mogao da uradiš direktno na naplatnoj rampi kod onoga što naplaćuje putarinu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Pitanje za @Tresko ( i ostale koji su upuceni): kako to da su vojska i razne policije odustale od domacih auta i motora? Jos odavno sam vidio da Polizia Stradale vozi BMW trojku, ali zasto lokalci i Carabineri ne koriste FIAT? Pored toga, primjetio sam i sarenilo: VW, Subaru, Land Rover LR4 (!, umjesto Defendera, npr). I zasto voze Yamaha i BMW motore, umjesto domacih?

 

Takodje, vojska im nije jednobrazna. Oni po raznim punktovima po gradu imaju nekoliko razlicitih IVECO modela, te Defendere, i jos neke druge koje nisam prepoznao, ali oni barem imaju IVECO, dok policije izgleda ne zarezuju domace. 

 

Ima li neko razumno objasnjenje, ili je to kao u Srbiji gdje drzava uvozi Skode i Peugeot, a ovamo FIS nema posla.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...