Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Enterijer je porilično minimalistički,možda i malo dosadan, ali deluje vrlo kvalitetan, razgledao sam ih izbliza na sajmu.

I ovaj novi Volvo polaže puno na bezbednost. Oni imaju čak i neke vrlo smele predikcije da počev od 2020/21 (ili slično) neće biti poginulih u Volvo automobilima. Sa jedne strane na ruku im ide profil kupaca, a sa druge očigledno i dalje razvijaju sisteme bezbednosti.

 

Edit: inače se na ulicama u Beogradu tek odnedavno malo češće vidi SAAB 9-5 druge generacije. Taj mi je automobil prošao potpuno ispod radara, a i dalje izgleda vrlo lepo.

Edited by Ras
Link to comment

Prodaja Alfi je vrlo slaba i pored gotovo nepodeljenih pozitivnih ocena za Giulia i Stelvio. Fiatu takođe ne cvetaju ruže, iako se solidno drže u Evropi, 500 familija i Panda u Italiji, a Tipo u ostatku Evrope. Maserati vrlo slabo, a Lancia kao da ne postoji. Ferariju ide odlično.

Izgleda da FCA živi na Jeep i Dodge/RAM brendovima. Ne znam kako Chrysleru ide u Americi, ne verujem baš dobro.

Sam Markione je nedavno nagovestio čak i gašenje Tipo modela, a orijentaciju na porodicu 500 u okviru Fijata.

 

Edited by Ras
Link to comment
18 minutes ago, Ras said:

Enterijer je porilično minimalistički,možda i malo dosadan, ali deluje vrlo kvalitetan, razgledao sam ih izbliza na sajmu.

I ovaj novi Volvo polaže puno na bezbednost. Oni imaju čak i neke vrlo smele predikcije da počev od 2020/21 (ili slično) neće biti poginulih u Volvo automobilima. Sa jedne strane na ruku im ide profil kupaca, a sa druge očigledno i dalje razvijaju sisteme bezbednosti.

 

Edit: inače se na ulicama u Beogradu tek odnedavno malo češće vidi SAAB 9-5 druge generacije. Taj mi je automobil prošao potpuno ispod radara, a i dalje izgleda vrlo lepo.

Dobro, svaki Cigo svoga konja hvali, tako i Volvo. To im je diferencijacija na trzistu, pa onda forsiraju tu pricu.

 

A jedan detalj koji ukazuje na sudar :-) izmedju marketinga i prakticne implementacije im je touch screen na konzoli, koji bukvalno kotrolise sve osim podizaca prozora, odmrzivaca stakla, jacine zvuka i 4 zmigavca. Da bi podesio temperaturu u unutranjosti moras da minimum dva puta kucnes po ekranu i da nabadas kroz menije. I to pod uslovom da nemas rukavice i da ekran iz prve odgovori na dodir. Dok ti bualjas kroz sve to, oci ti nisu na cesti.

 

Jebi ga, ako je to sigurnost ili promidzba sigurnosti, onda fala vi.

 

14 minutes ago, Bir Adim Öte said:

 

Ne bih se bas kladio u to.

Suska se negde?

Ros vec odgovorio, a uz to anegdotalno znam da je FIAT prakticno nepostojeci sto se tice udjela na NA trzistu. Jebi ga, ako ne postojis u Americi i/ili Kini, dani su ti odbrojani. Plus toga, meni je Stelvio (sto bi im trebao biti nosilac prodaje, s obzirom da su cross-over sve i svja na trzistu) totalno neubjedljiv ako se zna ko mu je konkurencija.

Link to comment
7 minutes ago, Peter Fan said:

 

A jedan detalj koji ukazuje na sudar :-) izmedju marketinga i prakticne implementacije im je touch screen na konzoli, koji bukvalno kotrolise sve osim podizaca prozora, odmrzivaca stakla, jacine zvuka i 4 zmigavca. Da bi podesio temperaturu u unutranjosti moras da minimum dva puta kucnes po ekranu i da nabadas kroz menije. I to pod uslovom da nemas rukavice i da ekran iz prve odgovori na dodir. Dok ti bualjas kroz sve to, oci ti nisu na cesti.

 

Jebi ga, ako je to sigurnost ili promidzba sigurnosti, onda fala vi.

 

 

Zar nije tako u praktično svakom novom automobilu, bilo kog brenda?

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Da nije neki žute boje?

 

 

Ne, crveni.

Ja se ni ne sjecam da sam ikad zuti i vidio, samo bijele i crvene.

 

47 minutes ago, Ras said:

 

Zar nije tako u praktično svakom novom automobilu, bilo kog brenda?

Pa ne bas.

 

Primjerice, svi novi Audi i M-B (za BMW ne znam) imaju fizicke prekidace koji kontrolisu sve te "glavne" funkcije. Mercedes, a mislim i Audi, cak ni nemaju touch screens, vec imaju trackpads i trackwheels pa se preko njih vrsi input. A i jedno i drugo je ergonomicnije postavljano, nego ispruzivanje ruke do ekrana.

 

Plus je kod Audija i M-B puno bolje rijesen voice command sistem. A ni jednima ni drugima bezbjednost u voznji nije glavni marketnski pristup.

Link to comment
3 minutes ago, Ras said:

Kod MB ekran će uskoro biti dijagonale 100"

Si siguran u ovo?

Mislim, ako si dobro obelezio to je 100 cola, cirka 2.5 metara, mnogo je kume :) 

Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

Imaju i touch screen, pored glasovnih komandi i fizičkih dugmadi.

Kod MB ekran će uskoro biti dijagonale 100" :)

 

A klase se ne racuna, a i dovoljno je dovoljno mala da se ekran moze dohvatiti :-)

 

Hvala na ispravci, ali mislim da moja poenta i dalje vrijedi.

Link to comment

Najpre @namenski znam, karikiram :)

 

A klasa je svakako MB, nema razloga je računati drugačije. U novu A klasu ugrađeno je mnogo tehnologije koja naravno potiče iz viših klasa, a posebno je unapređen enterijer. Uporedite sa novim CLS, recimo : 

 

A što bi nekome bilo ispod časti da ugradi Renoov motor, posebno ako je dobar?

Uostalom, to nije jedini motor za A klasu, pa izaberite neki drugi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...