Jump to content
Marvin (Paranoid Android)

Igre

Recommended Posts

Calavera

dicey dungeons nije klasik kako sam se nadao, ali je svejedno odlicna zabava za 30-40 sati. ovaj tekst pogadja pravo u metu, ovo je uproscena verzija roguelike deckbuildera za ljude koji nisu upoznati sa zanrom. stavise, dicey dungeons je toliko uproscen da se jedva kvalifikuje kao roguelike. neprijatelja ima malo, npc-jeva tek nekolicina, nivoi su uvek isti, a oruzja od kojeg sklapate deck takodje nema previse. mada svaka od sest klasa ima sopstveni set oruzja, na raspolaganju vam je tek nekoliko mogucih buildova, te cete jako brzo videti sve sto standardni mod igre ima da ponudi. uprkos izvrsnoj prezentaciji a la adventure time (marlowe dobbs) i soundtracku (chipzel), ovo nije igra koja podrzava beskonacan broj prelazaka.

na srecu, dicey dungeons je zamisljen kao potpuno drugacije iskustvo, pri cemu mislim na epizode koje menjaju pravila igre :happy: recimo, gameplay s robotom se u standardnom modu vrti oko blekdzeka: umesto dobijanja svih kockica odjednom, morate da ih zarolate jednu po jednu bez prelazenja limita. jasno, u takvoj situaciji je najbolja taktika zadrzati sve kockice dok ne pridjete limitu, a onda ih iskoristiti u najoptimalnijem rasporedu za trenutni inventar oruzja. e sad, u drugoj epizodi to odmah pada u vodu jer svi duplikati koje dobijete (recimo, dve sestice) automatski nestaju. treca epizoda onda potpuno izbacuje blekdzek i daje vam beskonacne kockice, s tim sto imate 50% sansi da ce svako oruzje u koje ubacite kockicu zabagovati. epizode 4-6 su iste za svakog lika: elimaciona runda (hard mod), paralelni univerzum (skroz novi set oruzja!) i bonus runda (novi parametri na svakom spratu).

s obzirom da ovih epizoda ima 37 (po 6 za svaku klasu, plus finale koje je spektakl), jasno je da su zamisljene kao single-player kampanja. u idealnom scenariju, svaku cete odigrati maksimalno 3-4 puta dok je ne predjete i tako izbeci nerviranje oko slabe raznovrsnosti u pojedinacnim epizodama. no, tu u pricu upadaju problemi s balansom vezanim za vesticu, petu i najtezu klasu u igri. naime, neke od njenih epizoda su toliko zajebane da vam je prosto potrebna velika kolicina srece da ih predjete :dry: to je zapravo jos 1 nezeljena nuspojava one uproscenosti koju sam gore spominjao, igra koja je ovoliko jednostavna neminovno jos vise zavisi od rnga. tu je slay the spire daleko bolji jer neprijatelji imaju definisan set napada, dok ovde cesto zavisite od toga da li ce protivnik baciti keca ili sesticu.

problemi s balansom na stranu (cujem da se radi na njima), dicey dungeons je velika zaraza. cim izbace novi dlc, eto mene nazad. u medjuvremenu, malo gameplaya:

odigrao sam i wolfenstein 2: the new colossus, i moram priznati da nisam ocekivao ovoliki fokus na prici. mislim, ovde imamo vise od tri sata sinematika u igri koja ima manje od 10 sati gameplaya, to je skoro pa mgs/yakuza teritorija. jasno, ko sto je bilo i za ocekivati od 1 aaa naslova, ti sinematici se vise isticu preglumljivanjem i uopstenim nedostatkom suptilnosti nego nekim kvalitetom. zapravo, vecina scena deluju kao da je scenarista hteo da preprica neki kul trenutak iz nekog filma koji je gledao naustrb karakterizacije sopstvenih likova :dry: tu su onda i cudne promene u tonu, igra se iz fantazije o rokanju nacista stalno prebacuje na bi djejeve zalopojke o uzasnom caletu, trudnoj zeni, pogubljenom mentoru, itd. ne ide to bas tako, rodjaci, to su dve odvojene teme i tesko da pripadaju u istoj igri.

istini za volju, nije bas da je prica skroz lisena dobrih trenutaka. cim se igra malo nasloni na svoj urodjeni camp senzibilitet, rezultati su uglavnom uspesni. recimo, ona scena kad bi djeju odrube glavu, pa njegovi saborci za sedam sekundi moraju da mu je zasrafe za telo supernaciste koje su cuvali u ostavi je potpuni hit :laugh: uprkos tome sto su svi likovi karikature, vecina incidentalnog dijaloga koji nacujete dok se setkate bazom je zabavna i vredna slusanja do kraja. no, u globalu, new colossus ipak ne opravdava svo to vreme potroseno na pricu.

sto se gameplaya tice, to je isto skup dobrih i losih strana. svidja mi se sto scenaristi nisu samo retconovali bi djejevu izglednu smrt na kraju prosle igre, nego su ga u prvom nivou zakovali za invalidska kolica. zapravo, ceo taj prvi nivo je suvi kvalitet, super je ta ideja da igraca malo osakatis pre nego sto se navikne na standardno kretanje. uzivao sam i u nedostatku bosova, oni su mi ostali u secanju kao verovatno najgori deo new ordera. prezentacija je prva liga, a igra cak i na obicnom ps4 slimu leti bez zastajkivanja ili preteranih ucitavanja.

s druge strane imamo jednolicne nivoe, beskorisnu mapu i mali arsenal oruzja. hit detection je i dalje uzasan, bukvalno vam mogu otkinuti 90% healtha a da to ne provalite dok ne usmerite pogled u donji deo ekrana. ocekivao sam i da ce malo unaprediti stealth, ali ni ovde nema opcija za pomeranje tela, pracenje patrola i slicnih stvari. dual wielding mi je delovao prilicno nepotrebno, jaci killing power apsolutno nije vredan duplo duzeg reloada. kad se sve to sabere, dobijamo solidan naslov koji je ipak nesto slabiji od new ordera. da ne zavrsimo bas na negativnoj noti™, evo 1 od boljih scena u igri:

p.s. celeste i inside dzabe na epicu, masivna preporuka za obe (ali malo veca za inside) :sleep:

Edited by Calavera

Azdaja

Epic sabija sa ovim dzabnim igrama. Alal im vera.. 

Počeo da igram wow classic. Ne znam sto mi to treba, al eto. 

Impresivno je kako je prošlo 15 godina od izlaska. Tek sad vidi čovek kako su rutinski bili toliko ispred svog vremena. 

Fenomen svoje vrste. 

Calavera

cuh da je to potpuni hit, ljudi se mahom pitaju sta su u blizzardu cekali s tim do sad :D skoro da mi dodje da overim, ali onda se setim da imam samo 1 zivot...

James Marshall

Ja igram Starcraft remastered. Znaju u gameplay, znaju i u priču. Majstori. 

Lord Stef

Ja cekam Warcraft reforged, WOW nisam ni hteo da probam. Navukao bih se kao som, znam coveka.

Calavera

tokom proteklih meseci sam natenane gustirao druge dve igre iz skorog remastera originalne trilogije phoenixa wrighta, pa je red i da prozborim koju o tome. kao prvo, port je relativno siromasan, mada se to i ocekivalo. ima tu nekih quality-of-life dodataka, ali u globalu, ovo je skoro identicno onome sto smo imali na ds-u. najvise mi je nedostajala opcija instantnog prikazivanja teksta, jer se isti skroluje brzinom ranjenog puza. jasno, mozete pritisnuti dugme da odmah vidite ceo pasus, ali to su onda dva klika umesto jednog. ne zvuci kao bitna zamerka, ali ovo je ipak 1 vizuelna novela, pa je kliktanje 99% gameplaya.

sto se samih slucajeva tice, justice for all me nije previse ocarao. 2-1 je fin i prijatno kratak uvod u materiju (i dobrodosao, s obzirom da sam prvu igru igrao pre 7-8 godina :sleep:), ali 2-2 i 2-3 se prilicno vuku. 2-2 mi je bio narocito naporan jer me je podsetio da postoje i sekcije van sudnice, kao i da su iste najgori deo ovih igara. plus, slucaj se vrti oko kanalisanja duhova™, skandalozno blesave tehnike koja omogucava ovlascenim medijumima da se transformisu u mrtve, sa sve odecom koja se magicno siri ili suzava po potrebi :dry: tako u ovom i gomili drugih slucajeva imamo priliku da procaskamo s rahmetli miom fey koja je zglajznula jos u prvoj igri, ali opet zna sve o svemu sto se izdogadjalo u medjuvremenu. mislim, ove igre jesu prevashodno komedije i ne uzimaju sebe toliko ozbiljno, ali brate mili...

na srecu, onda dolazi 2-4, koji umnogome popravlja kilav utisak do tada. ovde nas proslavljeni branitelj po prvi put zastupa krivog klijenta, sto samo po sebi ubacuje dosta dodatne drame u sudski proces. edgeworth u ulozi tuzioca je zabavniji od franziske von karme, mada to i nije neko postignuce s obzirom da je doticna karikatura do zadnjih pet minuta igre. cini mi se i da je ceo narativ logicniji i laksi za pracenje, a pokusaji humora (poput placenog ubice koji svedoci preko radija) su uglavnom uspesni.

trials and tribulations je dosta konstantniji uradak, tu vec svi slucajevi variraju od solidnih do odlicnih. pohvalno je sto su autori odlucili da igracu malo olaksaju zivot cescim hintovima i povrenenim brisanjem nepotrebnih dokaza, sto je posebno bitno za avanturisticki deo igre. moram priznati da sam u dvojci zapinjao cesce nego sto bih hteo, dok je ovde sve to islo mnogo tecnije. naravno, moguce da je to zbog toga sto sam ja svaki slucaj razvlacio po nedelju dana i tako zaboravljao kljucne detalje, ali pomoc je svakako dobrodosla :happy: scenario je takodje primetno bolji, animacija je apgrejdovana, a godot je bez sumnje najbolji tuzilac u originalnoj trilogiji.

od zamerki imam 1 slabiju (bezvezan prikaz transvestita u 3-3) i 1 jacu (povratak kanalisanja duhova™ u 3-5). stvarno, covek se mora svojski potruditi da ne osvrce na rupe u radnji koje proizilaze iz ove nadasve cudne mehanike. s obzirom da je finale ove igre ujedno i finale cele trilogije, pokojnika koji zele nesto da pridodaju ima na pretek. u principu, 3-5 je zabavniji zbog nacina na koji stavlja tacku na celu pricu nego zbog sopstvenog kvaliteta, no nije to sad neki neoprostiv greh. kapiram da bi mi utisak bio jos bolji da sam ovo igrao na prenosnoj konzoli kako bog zapoveda, ali sta da se radi.

Filozof manijak
On 2.9.2019. at 23:25, James Marshall said:

Ja igram Starcraft remastered. Znaju u gameplay, znaju i u priču. Majstori. 

Jesi l platio za instalaciju, ili je free?

James Marshall

Free je Anthology, ona osnovna iz 97. a ovaj "remastered" dodatak je paid

Edited by James Marshall

Filozof manijak

Hvala, imam free verziju i zove me da je igram. Blast form the past

James Marshall

Ova na Blizzardovom sajtu je super, apdejtovana, nema onih brljanja boja na novijim Windowsima koje ima ruska™ verzija, skini nju, free je svakako. Sjajna je to vožnja, kao što rekoh, priča je remek-djelo. 

Calavera

wilmot's warehouse je naslov koji je tesko svrstati u odredjeni zanr, ali njegova namena je vise nego jasna: ovo je igra za ljude koji vole da im je svaka stvar na svom mestu. koncept je prost: vi ste wilmot, imate na raspolaganju veliko skladiste, i tokom citavog trajanja igre dobijate nove predmete koje treba staviti negde gde cete kasnije moci da ih nadjete. igra je podeljena u dve faze: prijem i svrstavanje novih isporuka (par minuta) i posluzivanje musterija koje traze odredjene predmete (minut i po). posle toga ide pauza tokom koje imate sve vreme sveta da razmestate predmete kako vam dune. tu su i neki apgrejdi koje mozete kupiti zvezdicama koje zaradite kao nagradu za brzinsku isporuku, poput rusenja zidova u skladistu ili malog robota koji je programiran da vam pomaze (a zapravo samo unosi pometnju) :dry:

necu se zacuditi ako vam ovaj opis ne zvuci previse zabavno, ali wilmot je 1 od onih naslova koji morate licno zaigrati da skapirate foru. rekao bih da je pravi genije igre zapravo u predmetima koje skupljate i razmestate po tom ogromnom skladistu. neki od njih su prosti (boca mleka), neki komplikovani (profil ajkulinog peraja), a ima ih i par koji ocito ne pripadaju ovoj planeti, poput ove prokletinje koju sam u napadu ocaja sutnuo u odeljak s zivotinjama. ono sto je svim tim predmetima zajednicko je da mogu da se svrstaju u vise kategorija, tako da je kljuc igre rasporediti skladiste kako vama odgovara. normalni mod igre vam daje 200 predmeta za zabavu, a u igri ih ukupno ima 500, tako da ce svacije skladiste biti drugacije.

znam da ovo i dalje zvuci kao neplaceni rad, ali ima neceg vrlo opustajuceg u metodicnom slaganju inventara u cilju najbrzeg moguceg pristupa istom. naravno, ko sto rekoh, to ipak vazi samo za odredjenu sortu ljudi. enivej, evo launch trailera s milozvucnom naracijom philippe warr:

i par reci o logicnoj povezanosti igre koja se odigrava u skladistu s brexitom, krtezi™ of holly gramazio:

http://www.hollygramazio.net/blog/2019/9/1/september-games-wilmots-warehouse

igrao sam i telling lies, koji jeste her story 2, samo znacajno nezanimljiviji. tu sad ima vise razloga za to, ali najveci je sto je narativ ekvivalent lose serije koju biste po svoj prilici prekinuli nakon 1-2 epizode. koncept postepenog otkrivanja novih klipova i laganog sklapanja delica slagalice je i dalje zabavan, ali dzabe to ako nemate nikakvu motivaciju da saznate sta se zbilo s likovima u prici. cela stvar je previse ozbiljna, bez ikakve primese humora i skroz lisena bilo kakvog sarma. cetvoro glavnih glumaca rade sta mogu s materijalom koji im je dat, ali preko loseg scenarija se ne moze. priznajem da posle ovoga vise nisam siguran ni da li her story stvarno necemu valjao ili sam onomad bio zaslepljen originalnoscu istog (i povratkom fmv-a u igre) :mellow:

ono sto znam je da vecina promena koje telling lies donosi uglavnom ima negativan ucinak. recimo, u prosloj igri ste nakon svakog uspesnog searcha dobijali listu klipova koje ste mogli da odgledate od pocetka do kraja. ovde vas pak svaki search vodi na prvo mesto u klipu gde se ta rec pominje, pa vi onda morate da premotavate klip na pocetak ako zelite da ga vidite u celosti. naravno, maksimalna brzina premotavanja je uzasno spora, a neki klipovi se priblizavaju granici od 10 minuta, pa je ovo cisto gubljenje vremena. s druge strane, ovde imate opciju da odradite automatski search klikom na bilo koji titl u klipu, sto je fin qol dodatak i doprinosi smanjivanju praznog hoda. s druge druge™ strane, meni se nekako vise svidjalo kad sam licno ukucavao reci u search, sam sebi sam delovao pametnije :sleep: mislim, ovo je sitna stvar, ali zapalo mi je za oko.

pored gorenavedenih grehova, telling lies ima i tajni time limit. postoje neki sitni nagovestaji na to (poput sata u in-game desktopu), ali mislim da ce ogromna vecina ljudi koja odigra ovo biti uhvacena na prepad kad igra prosto stane. mislim, her story vas je bar obavestio da ste otkrili dovoljno price da donesete odredjene zakljucke, dok ovde mozete zavrsiti igru bez da saznate sta se uopste desilo. kao ultimativni gest lose volje, u svakom trenutku mozete prekinuti svoj istrazivacki poduhvat i zaigrati pasijans, s tim sto vreme i dalje nemilosrdno tece. ja sam igru zavrsio s nesto manje od pola otkljucanih klipova, a opet imam utisak da sam video vise nego dovoljno. don't play it again, sam.

Edited by Calavera

Svarog

ja se mnogo, baš mnogo, oduševljavam ovim silovanjima simulacija.

obično ljudi uzmi i iživiljavaju se na Civilization serijalu, ili Football Manager serijalu... ovo je prvi put da vidim da je neko uzeo NBA kao tematiku.

ovde su uspeli da nateraju "NBA2K 2019" da kreira iz drafta u draft samo igrače kepece koji imaju sve skilove na minimumu. i ostale atribute.

cirkus.

ima da se gleda, preko 40 minuta traje. al zanimljivo je. možda i najbolji deo počinje oko 30og minuta... prvo ima segment sa Jokićem i Janisom koji su postali treneri Denvera i nerviraju se na klupi... onda All Star takmičenje gde niko ne može da ubode trojku niti da zakuca... :D

i vrhunska sezona kada ostane jedan "stari" igrač. koji bukvalno ima jedini kvalitet to što je visok. i onda on odvede svoj tim u finale. u finalu u proseku ima 91 skok i 7 poena :D (u proseku, po utakmici, ne u celoj seriji) obzirom da je simulirano i da ovi ne znaju kako se to desilo, oni oni uzmu i izračunaju da je to po nekom NBA proseku oko 23 ofanzivna skoka i da bi iz toga dao 6 poena da je morao da šutira manje od 15% nakon tih ofanzivnih skokova. iz reketa. tu direktno "oko obruča". piš živi.

Svarog

strava :D

al ovo je izgleda neki raniji eksperiment istog tipa. u novom klipu na početku i spominje da nešto u tom kontekstu, kako sad ima partnera pa će ovo biti bolje urađeno. super.

Calavera

nakon 65+ sati igranja, yakuza 0 je i zvanicno zavrsen i pohranjen u memorijsku arhivu™ :sleep: tesko je sad reci nesto novo o igri koja je prakticno sedma iteracija iste formule (znam da je yakuza 6 izasao kasnije), osim da se zaista radi o vrhuncu serijala. cetvorka ima bolji pacing, petica je ambicioznija, sestica tehnicki naprednija, ali nijedna druga igra nema ovakvu kombinaciju kvaliteta i kvantiteta.

u tradicionalnom maniru yakuza naslova, najvece zasluge za gornji utisak imaju sporedni questovi razbacani po ulicama kamurocha i sotenborija. njih ima ravno stotinu (60 za kiryua & 40 za majimu), a meni je evo bukvalno nemoguce da na prste 1 ruke navedem one koji nisu bili vredni odradjivanja. dobro, ima tu malo ponavljanja (recimo, i kiryu i majima imaju po tri questa u kojima salju pisma u radio sou da bi iskamcili bilion jena), a neki su cisto upoznavanje likova po gradu, ali ipak! gledano cisto po nivou detalja ulozenih i u najnebitnije sporedne delatnosti, yakuza 0 je uporediv samo s witcherom 3, a vecu pohvalu od te mu ne mogu uputiti. mislim, glavna prica je kul i sve to, ali ljubitelji serijala vec znaju da su side questovi uvek bili srce i dusa yakuze, a oni su ovde nenadjebivi.

mini-igre i ostale razbibrige za izmedju questova su ovde takodje na vrhuncu. karaoke nude samo sest numera, no neke od njih su opet najbolje u celom serijalu, a disko je nekako jos i bolji. gustao sam jos i u trkama autica, kuglanju, bilijaru, hotlajnu, outrunu, hang-onu pa cak i onim nesretnim namestenim catfightovima :dry: kad se na to doda ono za sta nisam imao volje i/ili vremena (kazino, bejzbol, pecanje, pikado, sve japanske igre sem one s onim kockicama u ciniji), dolazimo do astronomske kolicine sadrzaja. dve glavne sporedne price (kiryuov real estate biznis i majimin kabare) su takodje vrlodobri, mada se ovaj prvi eventualno pretvara u grind. dobro, tehnicki sam mogao da ga batalim kad pozelim, ali realno, kad jednom krenes da oslobadjas kamurocho od zlih milionera, tesko je stati. ako nista, lepe se pare uzimaju na tome, pred kraj sam kupio vise od bilion jena iz jedne posete kancelariji.

borba je zadovoljavajuca, mada mi jesu nedostajali oni qol dodaci iz yakuze 6 koji dolaze s novim endzinom, poput preglednije kamere i tako toga. majimina tri stila su mi vise legla od kiryovih jer se fino nadopunjuju: breaker za kontrolu rulje, slugger za 1v1, a thug za all-round upotrebu. s druge strane, kiryu nema pravu opciju za borbu s gomilom neprijatelja, a meni je to vazda bio izvor nerviranja u ovim igrama. beast je neupotrebljiv ako niste u kakvoj kancelariji ili nekom drugom mestu gde se ima sta zgrabiti, a rush i brawler nisu zamisljeni za crowd control. tajni cetvrti stil mu je isto dosta neuverljiv, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je truda potrebno da se dodje do njega. ajde, ima taj kombo s prevrtanjem preko glave, ali to je realno nista u poredjenju s majiminim manijakalnim jurcanjem i probadanjem nozom™ :D

ako idete na detaljan prelazak (znaci, bar 50+ sati), borba ce vas svakako kad-tad smoriti, te sam bio vrlo zahvalan za opciju diverzije u vidu bacanja para po ulici. ovde je veci deo problema sto su yakuza naslovi uvek trivijalizovali borbu dopustajuci vam da natrpate inventar healing itemima, ali ovo je prosto takav tip igre. od stvari koje mi se nisu svidele ubrajam i "smanjivanje" kamurocha (nema podzemlja i krovova, neke ulice su neprohodne) i sotenborija u odnosu na ono sto smo imali u yakuzi 5. znam da je ovo jedina igra u serijalu koja nije smestena u moderno doba, ali ipak je malo cudno sto nije bilo napretka na tom polju. softcore karte koje skupljate po gradu prilicno upadaju u oci, narocito sto prikazuju skoro sve zenske likove koje srecete u igri. ovo je ista kontroverza koju smo imali s prvim witcherom, steta je sto japanci kaskaju za svetom u ovom pogledu.

naravno, nema potrebe pominjati da ove male zamerke tek delimicno umanjuju trijumf koji yakuza 0 prikazuje na svim poljima. kad se ovakvom kvalitetu doda cinjenica da je ovo zapravo prikvel celog serijala, tesko mi je da zamislim bolji uvod za one koji jos nisu igrali yakuzu. od prosle godine ga imate i na racunarima, tako da nemate vise izgovora :happy: snimih 1 od onih sporednih questova sto sam pominjao gore, cisto da znate sta da ocekujete:

da prozborimo koju i o kleijevom novom parkuru iz prvog lica (stvarno, ima li nekog zanra koga se ti ljudi nece dohvatiti :D) po imenu hot lava. kao sto se da zakljuciti iz imena, igra je zasnovana oko aktivnosti s kojom je verovatno dosta forumasa imalo kontakta u detinjstvu. jasno, ovde je pod zapravo lava, a vi ste u ulozi akcionih igracaka razbacanih po kuci. igra je podeljena na sest velikih oblasti, od kojih opet svaka ima sest nivoa, a svaki nivo ima sest zadataka koje treba odraditi da biste ga kompletirali. neki zadaci ukljucuju cesljanje nivoa u potrazi za skrivenim predmetima, no pravi izazov je svakako da ih predjete u rekordnom vremenu.

kontrole su iznimno jednostavne, sto nije neko iznenadjenje s obzirom da se igra pojavila i na 1 apple arcade servisu. zapravo, jedine komande sem standardne wasd kombinacije su skok i cucanj, plus koriscenje misa za okretanje i kontrolu u vazduhu. dakle, uspeh ovde uglavnom zavisi od pravilnog tajminga, mada ima i nekoliko naprednijih elemenata poput bunny-hoppinga i surfovanja. ono najbitnije je da je kretanje fluidno, te je osecaj brzine koji dobijate kroz jezdite kroz nivoe vise nego solidan. nivoi su takodje fino osmisljeni i implementirani, s delimicnim izuzetkom podruma koji nije testiran u beti, te je primetno bagovitiji od ostalih. nakon sto se malo suzivite sa svakim nivoom i otkrijete najbrzu rutu kroz isti, sva je prilika da cete se navuci na odradjivanje svih nivoa do kraja i poboljsavanje svojih rekorda. jedino me cudi je da u igri koja se ovoliko vrti oko speedrun filozofije nema nekakvog globalnog leaderboarda, ali kapiram da je to u planu.

uglavnom, za one koje zanima iskljucivo osecaj parkura, meni je ovo nesto bolje od mirror's edge. istina, hot lava nema tu izvanrednu estetiku ili bilo kakav narativ, ali je zato mnogo cistije i svedenije iskustvo. nema napornih pucackih deonica, nema mrljavljenja okolo dok ne provalite gde treba da idete, samo dobar i zabavan parkur. evo kako to izgleda: