Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

  • 2 months later...
zasto sam zlikovacki ocarinjena za proizvod od 30 eura? 
Koliko su te rebnuli?
Na koliko su oni procenili vrednost, ne koliko si ti platila?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
carina, ne pdv, donio postar na vrata, pise ocarinjeno, deklaracija prilozena, jebena krema kosta 30 e, sad su mi je nabrijali skoro do seforine cijene.
Pazi, meni je jednom pisalo ocarinjeno, a platio samo pdv, i otvaranje paketa...
Pitao šta je oni mi rekli, pa prošlo je carnski pregled.
Takođe, oni imaju pravo da sami procene vrednost, pa mogu da nakarikaju da preko limita npr 55€, i da onda naplate to...
Plus procedura za žalbu je da ti treba da odbiješ da primiš paket, pa da se žališ....
Šta da ti kažem, mafija...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Pazi, meni je jednom pisalo ocarinjeno, a platio samo pdv, i otvaranje paketa...
Pitao šta je oni mi rekli, pa prošlo je carnski pregled.
Takođe, oni imaju pravo da sami procene vrednost, pa mogu da nakarikaju da preko limita npr 55€, i da onda naplate to...
Plus procedura za žalbu je da ti treba da odbiješ da primiš paket, pa da se žališ....
Šta da ti kažem, mafija...



... Shiit has hit the fan...
 

 

tja. ruse mi cijelu dobavljacku konstrukciju. nabavljacu iz cg, tamo mi ne zarezuju pdv do 75, a carinu do 100 e.

Link to comment

Vi ste jedno civilizovano društvo, mislim da se i u Hrvatskoj ne plaća pdv na robu vrednosti do 45e. Al zato u Serbistanu, pdv na sve (doduse ne u svim carinarnicama koliko čujem), a eto i carinu znaju da opale kako im se ćefne. Carina na aerodromu ti kaže: aaaa to je novo, morate platiti pdv, i onda ti naplate i carinu i pdv.

- pa kako sada i carina?! Naplatili ste mi i carinu i pdv?!

- pa ne možemo odvojiti pdv od carine, tako nam je u sistemu.

Crkli dabogda

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...