Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Nigde nisam video kolika je dubina tamo, ali verovatno nije mala. To će dodatno otežati pronalaženje, a od pritiska bi mogao u vodi i da se raspadne, ako već pre toga nije.
linkMože da bude i do 6 km.Plus jake struje i rok od 30 dana da se nađu nego što prestanu da šalju signal.Bojim se da konačnu reč o ovoj nesreći nećemo dugo čuti.
Link to comment

pre 24 sata sam imao let od 11.5 sati sa zapadne obale do evrope tako reci istim tipom aviona (a330-300)..... u jednom trenutku kapetan je naredio povlacenje servisa i vezivanje svih sa objasnjenjem da se ulazi u zonu velike turbulencije i gromova.... nije bilo naivno, iako se ne zentam i nisam sujeveran, kada veliki avion krenu da razvlace vetrovi i tresu turbulencije nema puno stvari koje covek moze da uradi nego da se prekrsti....

Link to comment
pre 24 sata sam imao let od 11.5 sati sa zapadne obale do evrope tako reci istim tipom aviona (a330-300)..... u jednom trenutku kapetan je naredio povlacenje servisa i vezivanje svih sa objasnjenjem da se ulazi u zonu velike turbulencije i gromova.... nije bilo naivno, iako se ne zentam i nisam sujeveran, kada veliki avion krenu da razvlace vetrovi i tresu turbulencije nema puno stvari koje covek moze da uradi nego da se prekrsti....
Upravo su turbulencije i jaki vetrovi razlog zašto avioni pa i tako veliki, izbegavaju oluje.Druga opasnost je grad.Udari groma su zadnja briga.
Link to comment
pre 24 sata sam imao let od 11.5 sati sa zapadne obale do evrope
ako je northwest, kakvi su? sedista, usluga i sve ostalo...edit: mods, ako moze ovo moje pitanje i potencijalni gazzin odgovor da se prebaci na odgovarajucu temu. zahvaljujem. Edited by jms_uk
Link to comment
ako je northwest, kakvi su? sedista, usluga i sve ostalo...edit: mods, ako moze ovo moje pitanje i potencijalni gazzin odgovor da se prebaci na odgovarajucu temu. zahvaljujem.
nije NW, lufthansa je.ako letis sa LAX, ponesi hranu od kuce. sve sto je u domenu lokalnog saplajera keteringa je nesto najgore sto sam video/okusio u zivotu. par putnika je pokusalo dizanje pobune, neki su popunjavali one complaints formulare. tesko mi je da poverujem da je LH uzela najgoreg od svih sa LAX, kapiram da jedna firma radi za sve.pored toga, LAX je najgori veliki aerodrom na svetu na kome sam bio, neobicno je je podsetio na heathrow terminal 4 u rekonstrukciji. plus security paranoia, plus LA attitude. grozno. nikada nisam video da economy check-in za veliki let (bar 250 ljudi on-board) radi vecim delom samo 1 sluzbenik.pozitivna strana svega toga je da se toliko smoris i sjebes do ulaska u avion, da posle toga i bez dopinga spavas kao bela lala, ja sam uspeo da sastavim jedno 7-7.5 neprekinutih od 11 sati leta.EDIT: obavezno ali obavezno se checkiraj sam unapred online da bi dobio bilo kakva pristojna mesta (window/isle). u suprotnom mozes da prodjes kao moja zena i ja, 2 razdvojena mesta u sredini onog bloka sa 4 sedista. kao u busu za kumodraz, tako nekako. legroom nepostojeci cak i za nize rastom. sva sreca da mogu da spavam i stojeci, u suprotnom bih bio na morfijumu da se smirim. Edited by gazza1
Link to comment
Upravo su turbulencije i jaki vetrovi razlog zašto avioni pa i tako veliki, izbegavaju oluje.
dada, turbulencije. uzasan osecaj propadanja.jednom sam, leteci za johanesburg, bas negde iznad kinsase, preziveo takve turbulencije, da sam definitivno odlucio da konstantno i na svakom letu imam vezan seatbelt.kada smo sleteli u juznu afriku, pitao sam ostale putnike kako je njima bilo za vreme turbulencija, ali su me oni belo gledali.tada sam shvatio da sam za vreme leta zapsao i sanjao turb?lencije.ali, odluka o vezivanju pojasa je ostala.ne znam da li je bilo - nedavno je na lufthanzinom letu iz minhena za lisabon povredjeno nekoliko putnika usled propadanja za vreme turbulencija. niko od njih nije bio vezan.atame!
Link to comment
ne znam da li je bilo - nedavno je na lufthanzinom letu iz minhena za lisabon povredjeno nekoliko putnika usled propadanja za vreme turbulencija.
Hm, sad kad napisa, jel zna neko jel to neko pravilo s tim Lisabonom? Mislim, verovatno najgore sletanje u zivotu sam imao na lisabonski aerodrom. Doduse trebalo bi uzeti u obzir da je u pitanju bila Alitalija. No, bocni vetar pri sletanju je tako iskrivio avion da u jednom momentu nisam, zaista nisam, verovao da ce uspeti da ga spusti, a i kad ga je spustio na pistu, bilo je opasnog setanja levo-desno. Brrr....
Link to comment
gorepomenute turbulencije su bile iznad alpa, na letu za lisabon.btw, 3 x sam sletao na lisabonski aerodrom, bez problema
Znaci do Alitalije je, tako sam i mislio :D
Link to comment
dada, turbulencije. uzasan osecaj propadanja.jednom sam, leteci za johanesburg, bas negde iznad kinsase, preziveo takve turbulencije, da sam definitivno odlucio da konstantno i na svakom letu imam vezan seatbelt.kada smo sleteli u juznu afriku, pitao sam ostale putnike kako je njima bilo za vreme turbulencija, ali su me oni belo gledali.tada sam shvatio da sam za vreme leta zapsao i sanjao turb?lencije.ali, odluka o vezivanju pojasa je ostala.ne znam da li je bilo - nedavno je na lufthanzinom letu iz minhena za lisabon povredjeno nekoliko putnika usled propadanja za vreme turbulencija. niko od njih nije bio vezan.atame!
Ma koliko bio avion veliki, kada naleti na oluje u kojima vertikalna strujanja vazduha idu i do 50 m/s... :huh: Manji avioni, jedrilice i naravno zmajevi bivaju prosto usisani u oluju tj olujni oblak a onda unutra: pothlađene kapljice vode, veliki komadi grada žestok minus...U principu svi noviji putnički avioni imaju meteo radar koji pravovremeno mogu da otkriju opasnost ispred aviona, no nekada jednostavno nema drugog puta.Ili kada pilot proceni da nije tako opasno i da se može kroz oluju...
Link to comment
Ma koliko bio avion veliki, kada naleti na oluje u kojima vertikalna strujanja vazduha idu i do 50 m/s... :huh: Manji avioni, jedrilice i naravno zmajevi bivaju prosto usisani u oluju tj olujni oblak a onda unutra: pothlađene kapljice vode, veliki komadi grada žestok minus...U principu svi noviji putnički avioni imaju meteo radar koji pravovremeno mogu da otkriju opasnost ispred aviona, no nekada jednostavno nema drugog puta.Ili kada pilot proceni da nije tako opasno i da se može kroz oluju...
negde procitah da je ova na koju je naleteo let AF447 imala ceiling od oko 50k stopa :o
Link to comment
Kakav prijatan prizor :mellow:
ne samo prizor, nego sto i strategije za izbegavanje istih je ici ili okolo ili preko. ne znam koliko je ovo bilo siroko, ali preko definitivno se nije moglo...
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...