Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Koja crna ironija, rumunski "građevinski" milijarder Petresku izgubio život padom na zgradu koja je bila u renoviranju. 8 poginulih, žena, sin, prijatelj sa familijom i malim detetom. Izgleda da je on pilotirao, ili 30godišnji sin



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imao sam bas dugo strah od letenja a onda se povukao na par godina. Medjutim u poslednjih 10 dana sam leteo i opet mi se vratio. Bas me nervira jako. Od misli nekoliko sati pre leta kako sigurno padamo, do strecanja na svaku promenu zvuka motora, treskanje, poniranje, itd

Onda pocnem da razmisljam kako mi cela ta sklopocija deluje ko da jedna sitna rupa precnika 0,1mm moze da prodje neprimetno a onda da se raspadne tokom leta. Pa onda razmisljam kako je moguce da nema vise ljudskih gresaka i udesa dnevno, kako nema vise gresaka u kontroli leta pa da se sudare npr u vazduhu, kako se cesce ne desava da im crkne ili otpadne motor u vazduhu itditd. Glupave misli. Jel ima pomoci? Neka knjiga, film o tome, kao ono Alen Kar protiv pusenja?

  • +1 1
Link to comment

@Tsai kao sto vidis, nista strasno... 

Stavis samo licnu kartu/pasos na sigurno mesto, da ljudima olaksas posao...

 

Zezanje na stranu, ja sam svojevremeno petama u bulju koristio svaku priliku da se vozim avionom.

Dok jednom prilikom, bez ikakvog stvarnog povoda, tehnickih problema, bilo cega, nisam doziveo blokadu na ulasku i jedva usao u avion.

Secam se sopstvenog uzasa kada sam, vracajuci se poslednji put iz Njujorka shvatio da ipak moram avionom, na stranu sto sam citavih nedelju dana pokusavao da iskopam alternativni :D prevoz..

Mislim da su te noci na naslonima za ruke u B747 ostale rupe nastale od grcevito stegnutih prstiju

Sve do Frankfurta....

Uostalom, kako koji djavo moze da leti kada je tezak nekoliko stotina tona??? 

A jos je od gvozdjatm...

A leteo sam zaista svim i svacim, po raznim vukojebinama ukljucujuci i razne Afrike gde ne znas da li likovi koji se motaju oko aviona isti spremaju za let ili su se okupili da raznesu limove ne bi li se skucili nekako....

Od An-2, starih Daglasa, ma cega sve ne, da ne nabrajam, neki su i prokisnjavali...

Poslednjih recimo 4 - 5 godina koje sticajem okolnosti koje pod moranje, vozio sam se nekoliko puta onim malim, 4 - 10-ak putnika i, zacudo bilo je manje vise OK.

Moja procena :isuse: je da ovi moderni, ogromni, meni barem deluju zaista neljudski, preveliki su, sta ja znam, tek ja tamo nikako...

Dodaj na to (polu)znanje o tome sta sve moze da se dogodi, krene kako ne treba...

Razgovarao sam sa drugom, psihijatrom od ugleda: njegovo objasnjenje - ukoliko psihijatar moze bilo sta da objasni :D - je da je negde u podsvesti proradio neki okidac na tu temu i da bi bilo gubljenje vremena pokusavati ga iskopati, sa sve pitanjem da li bi stvar i da uspe resila problem.

Teko bilo kako bilo, ja u ove nove, pa jos dvomotorne ne bih usao sve da me i traktorom pokusavaju da uvuku...

To neka ga @jms_uk :) 

Dotle - volan u ruke.

 

Moj ti je savet, ako savetu ima mesta i ne budi mi zamereno: ako u Bg, Srbiji postoji mogucnost letenja malim, pravimtm avionom, onim sa max. 4 sedista, plati, probaj, verujem da nije (pre)skupo: tek tu mozda mozes da dozivis - bozemeprosti na patetici - emociju, draz osecaja da covek zaista - leti.

I da je to nesto zaista vredno.

Cak i malo sranja kvaka... :sleep:

 

129950-0.jpg

Link to comment

Hvala na savetu, al u te male nema sanse da udjem. Meni sto je veci avion to se manje bojim jer nekako odaje utisak ko da je zgrada, a nece zgrada da padne tek tako. Ali uvek iste misli. Zakacice repom pistu pri poletanju, srusice se kad se ono naginje i skrece levo desno, hiljadu puta sam sedeou avionu kad skrece i svaki put pomislim, pasce, nece se ispraviti. Onda kad ga majstor ispravi sve ok. Isto tako ko ozeblo sunce cekam da se ugase one lampice za pojas jer psiholoski tad pomislim ok uspostavio je visinu, cim je ugasio lampicu nema razloga za brigu (do prve promene zvuka :lolol:)

 

Tih 4-5 godina su bile zapravo izuzetak, a izlecio me je jedan jako dug let prekookeanskim avionom kad sam posle nekih par sati mucenja pomislio, pa dobro, i da padne, zar ces zaista jos 7 sati da mucis samog sebe - i nestade.

 

Zasto se sad opet vratio, jebem li ga. Do kraja novembra treba da letim jos minimum 6 puta :cry:

Link to comment
9 hours ago, Tsai said:

odaje utisak ko da je zgrada, a nece zgrada da padne tek tako...

Ma kakvi, nista uobicajenije, nego da na zgradu nakalemis krila i pustis je da leti... :tongue:

Link to comment

da, uvek kad jedem u avionu, ostavim jednu stvar za posle (kad sletim), kreker, cokoladicu, flasicu vode... protiv uroka. onda pojedem kad sletimo. za sad funkcionise :fantom:

Edited by Tsai
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...