Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Ne, prvo treba da ga ubiješ.
Ne znam gde si ti to video da je cilj ubiti ga. Ja sam samo govorio da želim da zakon tu više bude na mojoj strani i npr ako mu polomim oba kolena, da ne odgovaram zbog nanošenja teških telesnih povreda.I nisi mi odgovorio, kako treba reagovati kada ti u pola noći neko upadne na gajbu?
Link to comment
Ne znam gde si ti to video da je cilj ubiti ga. Ja sam samo govorio da želim da zakon tu više bude na mojoj strani i npr ako mu polomim oba kolena, da ne odgovaram zbog nanošenja teških telesnih povreda.I nisi mi odgovorio, kako treba reagovati kada ti u pola noći neko upadne na gajbu?
Pa zakon jeste na tvojoj strani. Edited by bergasa19
Link to comment
Pa zakon jeste na tvojoj strani.
Kao što sam prethodno naveo, žena je upucala lika u koleno i odgovarala zbog pokušaja ubistva. Kako je tu zakon na mojoj strani?edit: Syme, ako nemaš konkretan odgovor, zašto onda besmisleno kontriraš? Edited by copkillah
Link to comment
Kao što sam prethodno naveo, žena je upucala lika u koleno i odgovarala zbog pokušaja ubistva. Kako je tu zakon na mojoj strani?
To je vec stvar u sprovodjenju zakona i ne bi sad raspravljao o slucaju o kom ne znam nista.
Link to comment

Mislim da se svi mozemo sloziti da postoji pravo na nuznu samoodbranu, kao i da je to sta je "nuzno" stvar konsenzusa u datom momentu (nije zacrtano 1 za uvek).Moze se steci utisak da ovim mislim na neki kompromis. Ipak, ne mislim da je situacija izmedju napadaca i napadnutog ikada simetricna. Cak i bez obzira na klasnu strukturu. :isuse:

Link to comment
To je vec stvar u sprovodjenju zakona i ne bi sad raspravljao o slucaju o kom ne znam nista.
E pa o tome ti pričam. Ako je ona upozorila lika da će da puca i on je nastavio da joj provaljuje u stan, apsolutno ni za šta ne bi smela da odgovara. Pogotovo ne za to što ga nije ubila već samo ranila (i nije baš da mu je ugrozila život, ali svaki pogodak iznad kolena se računa(o) kao pokušaj ubistva)
Link to comment
Kao što sam prethodno naveo, žena je upucala lika u koleno i odgovarala zbog pokušaja ubistva. Kako je tu zakon na mojoj strani?edit: Syme, ako nemaš konkretan odgovor, zašto onda besmisleno kontriraš?
Konkretni odgovori zavise od konkretne situacije.
Link to comment
E pa o tome ti pričam. Ako je ona upozorila lika da će da puca i on je nastavio da joj provaljuje u stan, apsolutno ni za šta ne bi smela da odgovara. Pogotovo ne za to što ga nije ubila već samo ranila (i nije baš da mu je ugrozila život, ali svaki pogodak iznad kolena se računa(o) kao pokušaj ubistva)
Tu vec odlazimo iz voda nacelnog i krecemo ka nesavrsenosti sustava i da pravo i pravda nisu spojene stvari i da bogati uvek bolje prodju od siromasnih.
Link to comment
I nisi mi odgovorio, kako treba reagovati kada ti u pola noći neko upadne na gajbu?
Konkretni odgovori zavise od konkretne situacije.
Imao si konkretnu situaciju i nisi odgovorio, sada imaš novu priliku.
Tu vec odlazimo iz voda nacelnog i krecemo ka nesavrsenosti sustava i da pravo i pravda nisu spojene stvari i da bogati uvek bolje prodju od siromasnih.
Pa o toj nesavršenosti i pričam sve vreme. Edited by copkillah
Link to comment

Ovo je kao neka potraga za aspolutno ispravnim kriterijumom, koji savrseno izvesno ne postoji.Posebno ne (ponavljam se) na licu mesta kada se, moze biti, odlucuje o zivotu i smrti.Suocen sa nozem pod grlom i mogucnoscu da se od toga izbavim, s jedne strane, i gnjavaze sa sudovima posle toga zbog zakona koji ne daje dovoljno benefit of the doubt napadnutom - znam sta bih ja izabrao. Meni dosta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...