Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Danas video da su u Maksiju vina Plantaža na akciji. Pro Corde je 499 dinara. Za 4 evra ne može da se kupi bolje vino, samo gledajte godine. 2015 je dobra, ali 2016 daleko nadilazi cenovni i kvalitativni rang. Može slobodno u štek na odležavanje. 

 

Vladika je 990, ne znam kakvo je (bolje uzmite 2 Pro Cordea za tu lovu). Ko hoće da se otvori, 2500 je vranac Rezerva 2013. To je baš izvanredno, mediteransko zrelo vino, čvrsto i raskošno. Vredi tu cenu. 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

E, uzeo ja danas, definitivno, i Radovanovića 2017. na akciji da probam (Kaberne)a vidio sam i neki primitivo na akciji, to mi je sledeće po tvojim uputama.

Valjaju li ova hercegovačka, Tvrdoš?

Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

 

iz mog ugla, ne. mada, nisam skoro probao. tu mi je uvek smetalo previše svega, bukvalno tako.

klasičan primer kako novopečeni vinari sa manjkom iskustva, ali sa dovoljno novca i viškom ambicija zamišljaju "veliko" vino. maceriraju do besvesti, grožđe je često prezrelo, a vino predugo ostavljaju u barrique buradima. rezultat je vino ukuvanog karaktera, sa puno slatkih mirisa iz drveta, malo i oksidativno, teško, sa grubim taninima, neskladno. masivno, ali ne na dobar način. koliko znam, ovi konkretno mešaju različite berbe, što mi je tek nejasno.

sad, neko i to voli. mislim, nekome su bilderi na takmičenjima namazani uljem i obučeni u tange privlačni i to je sasvim u redu.

Edited by banatjanin
  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
7 hours ago, ajgor said:

Dobio pošip https://www.vinarijajokic.com/, je li čemu? Pošip je, koliko znam, sa Korčule, ovi imaju vinograde kraj Benkovca, nešto mi tu ne štima. 

 

pošip jeste sa Korčule, ali raširili su ga i na Brač, u Komarnu, i dalje po Dalmaciji. Na nekim mestima daje baš dobre rezultate (recimo, Stina sa Brača ima dobar pošip), Jokićev nisam probao. Tip je brat ovog Jokića koji radi dry age odreske u Beogradu.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 11.12.2020. at 22:22, banatjanin said:

Danas video da su u Maksiju vina Plantaža na akciji. Pro Corde je 499 dinara. Za 4 evra ne može da se kupi bolje vino, samo gledajte godine. 2015 je dobra, ali 2016 daleko nadilazi cenovni i kvalitativni rang. Može slobodno u štek na odležavanje. 

 

 

 

 

jedno pitanje... sad imamo neku kao , ajd da kažem radionicu sa nekim somelijerom (mada više deluje kao neki menadžer uvoza) i kaže da i jeftinija crna vina koja su kod nas na tržištu dostižu prime u dve godine i posle opada kvalitet. 

Link to comment

Kod nas na tržištu ima na hiljade crvenih vina, i onih jeftinijih, različitog porekla, kvaliteta, katakteristika... To što je on rekao je generalizacija bez previše smisla. 

 

Ipak, u principu, jeftinija vina, posebno ona u većim tiražima, se proizvode za brzu potrošnju i prodaju u par godina, ne za čuvanje. 

Ipak, postoje izuzeci, posebno u nekim berbama i iz nekih regiona, poput ovog pomenutog vranca. 

Edited by banatjanin
  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...
[mention=295]Frank Pembleton[/mention] popij sa nekim ko zaslužuje da podelite dobru bocu. Ta 2017. berba je bila izvanredna. Vino je dobilo zlato na Decanteru prošle godine, odnosno, ocenu 95\100 (što je izuzetno retko i teško za vina iz Srbije).
 
He he doneo Pastor opet...
A sve si bio u pravu... IMG_20210414_192738.jpg

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 27.4.2021. at 22:46, Jumanji said:

Dajte mi neko fino, domace ofc, crno iz Maksija (nemam vremena da jurim dalje), da nije mnogo oporo recimo.
Sta kaze[mention=408]banatjanin[/mention] i ostali?
 

 

izvini, nisam bio pri forumu ovih dana. a u principu, morao bih da odem do Maksija da pogledam šta trenutno ima. generalno, ako tražiš mekša crvena, gađaj merloe (sočni, puniji, a mekši), pino noar (ako ti nije previše umekšan i elegantan - ima ljudi koji ne preferiraju) poput Lastara, svakako neki od prokupaca (mekani su: Baš prokupac Janko, Doja, Aleksandrović, Tri Morave crveno Temet, Virtus... , dok su župski malo čvršći i robusniji uglavnom) i da, favorit, posebno u odnosu na cenu, može da bude Fantazija kadarka Tonković (fino, elegantno, umereno drvo, gledaj da bude 2015 berba, a ne 2014 (ponegde ima još po koja stara boca). to sad iz glave, na brzinu.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...