Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Pitanje je šta voliš. Ako naginješ jednostavnim, aromatičnim vinima, crna tamjanika je ok. Pazi samo, to vino je suvo, za razliku od većine drugih crnih tamjanika (matalj, raj i bikicki)

 

Bukovo ima dva veoma dobra šardonea, i sveži iz inoksa i odležali iz drveta.

 

Ipak, najbolji im je kaberne iz 2013. Zakiva za te pare

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 3 weeks later...

U moje vreme najbolja tamnjanika je bila u srednjoj poljoprivrednoj skoli (blizu manastira). Nisam siguran da li jos uvek prodaju vino, ali raspitaj se kada si vec tamo.

Link to comment
  • 7 months later...

Danas sam posle dobre 3 godine naisao na Muscat Ottonel iz Vrsackih vinograda tj. sada Vinarije Draskovic :rolleyes:.

Vino po mom misljenju nije kao ranije, vise mi vuce na Banatski rizling. Moracu da mu potrazim alternativu.

 

Buteljka u Slatkoj kuci na akciji kosta 539rsd.

Link to comment

taj muscat ottonel vrsacki je bio bas dobar.

 

orpheline beli je meni bas pristojna alternativa u niskobudzetnom rangu. bio na akciji u lidlu, 3 flase 900 din. a i ovako je manje od 400.

Link to comment
  • 6 months later...
Probao sam juce "Vladiku" 2015. Interesantno vino, doduse za ljubitelje "old world" stila vina. Miris vrlo aromatican sa naznakama kiselih visanja, sljive i zacina (barrique). Treba mu vremena da prodise. Tanini su jaki a kiseline malko povisene sto je dobro recimo uz klopu. U svakom slucaju kao da malo vuce na neka Italijanska rusticna vina, barem meni. Aftertaste je solidan i dosta drzi, sa ukusom i to je po meni licno jagoda ili kupina. Takodje umesto prezrelog voca i dzemstog dobijate malko zelenisa koje sve ovo zacinjava. Meni je vino lepo ali mozda nece dobro proci kod onih koje vole dzemste note i prezrelo voce u vinu.
 
Youratings
Link to comment
  • 1 month later...
22 minutes ago, Host said:

Drustvo, sta valja od belih vina i rozea dostupnih u vecim prodavnicama u Beogradu? Nista vinoteke, nista egzotika, suvo sveze vino do 700-800 ili manje koje mogu da kupim u lokalu.

 

Rajnski rizling fazon.

orfelin beli, kovacevic. vredi svaki dinar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...