Jump to content
IGNORED

NGO?


nautilus

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vilhelmina

    14

  • Indy

    12

  • Аврам Гојић

    11

  • kapetanm

    9

da li si ti normalna, da ovako govoris o ljudima koje ne poznajes?! jesi li ti debil, sta si?
A da li ti, koji nisi debil, imas blagog pojma sta je narkomanija? Ti zaista mislis da je problem samo u zdravstvenoj knjizici? U ovoj prici nije glavni lik on, nego njegova zena i dete. Oni nemaju nikakve sanse na uspeh dok god ovise o njemu, materijalno, emotivno, bilo kako...Nema tu njegove krivice. On je bolestan. Ali oni jos uvek nisu. Velika je zabluda da se bilo kome od njih moze pomoci, dok su na okupu. Tako im se samo utire put u tragediju. Mozda je u holivudskim filmovima drugacije, ali u zivotu je ovo surova istina.
Link to comment

Predlazes da se rasturi porodica zato sto si procitala nesto u nekom idiotskom casopisu na kome pise "Ne preporucuje se ljudima sa IQ vecim od 75". Da si ovo rekla u mojoj kuci, ti bi letela niz stepenice a tasna kroz prozor.Bolesnice odvratna. Ne da te necu staviti na ignore, nego cu, veruj mi, pazljivo citati svaki tvoj post od sada.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
A da li ti, koji nisi debil, imas blagog pojma sta je narkomanija? Ti zaista mislis da je problem samo u zdravstvenoj knjizici? U ovoj prici nije glavni lik on, nego njegova zena i dete. Oni nemaju nikakve sanse na uspeh dok god ovise o njemu, materijalno, emotivno, bilo kako...Nema tu njegove krivice. On je bolestan. Ali oni jos uvek nisu. Velika je zabluda da se bilo kome od njih moze pomoci, dok su na okupu. Tako im se samo utire put u tragediju. Mozda je u holivudskim filmovima drugacije, ali u zivotu je ovo surova istina.
mislim da ovo treba skloniti sa topika, jer možda neko ozbiljno shvati, a tema nije za zezanje.
Link to comment
Predlazes da se rasturi porodica zato sto si procitala nesto u nekom idiotskom casopisu na kome pise "Ne preporucuje se ljudima sa IQ vecim od 75". Da si ovo rekla u mojoj kuci, ti bi letela niz stepenice a tasna kroz prozor.Bolesnice odvratna.
Hvala na komplimentima. Utoliko su mi miliji kad dolaze od nekog ko smatra da bebe treba da rastu i da im egzistencija ovisi o narkomanu. Krajnje zdrav pristup, zaista, ali sumnjam da bi ostao isti da je ta beba tvoje dete ili unuce...Ne znam sta me goni da opet pokusam, ali evo: Ako se ovom nesretnom momku moze pomoci, to je onda sigurno nezavisno od ostatka njegove porodice. Njemu treba lecenje i tu je presudna njegova volja dok god nije pocinio neko krivicno delo zbog koga moze biti poslat na prisilno lecenje.S druge strane, nije u redu da sudbina cele porodice ovisi o njegovoj volji, koja je prilicno relativan pojam u slucaju narkomana. Zato njima treba pomoci neovisno o njemu, a to znaci odvojiti ih do trenutka kad on bude sposoban da preuzme odgovornost za sebe i njih. Sve drugo su price za malu decu i scenariji za holivudske filmove.
Link to comment

Fascinantna je sigurnost sa kojom to tvrdiš. Kao da je to 1+1=2. Ostavi bar malo mogućnosti da će lečenje biti daleko uspešnije ako u tome učestvuje cela porodica (što je, koliko znam, uvek zahtev u tim situacijama).

Link to comment
Fascinantna je sigurnost sa kojom to tvrdiš. Kao da je to 1+1=2. Ostavi bar malo mogućnosti da će lečenje biti daleko uspešnije ako u tome učestvuje cela porodica (što je, koliko znam, uvek zahtev u tim situacijama).
Pa i ostavila sam:
Zato njima treba pomoci neovisno o njemu, a to znaci odvojiti ih do trenutka kad on bude sposoban da preuzme odgovornost za sebe i njih.
...ali to dolazi tek mnoooogo kasnije. Koliko sam shvatila iz pocetnog posta, ovde se radi o aktivnom narkomanu, koji na samo njemu znan nacin dolazi do ogromnih suma novca koje su mu potrebne da bi uopste funkcionisao. Verovatno i sam dilujuci (u najboljem slucaju, "samo" to). To jeste veoma rizican zivot i u takvom okruzenju ne treba da rastu deca. Zato sam i rekla da zenu i dete treba iz tog okruzenja izmestiti, sto pre i sto dalje.Njemu treba pomoci tako sto ce mu se omoguciti lecenje, a drugo je pitanje da li ce ga on prihvatiti i koliko dugo ce izdrzati. Vecina se vraca vise puta pre nego sto uspeju da duze vreme ostanu cisti. Koliko znam, porodica se ukljucuje tek kad se dostigne neka tacka do koje se veoma dugo i bolno putuje; obicno vise meseci, pa i godina. Do tada treba bar decu postedeti svega onoga sto cini pakao narkomanskog zivota.Ako se ni u ovome ne mozemo sloziti, onda i ja odustajem.
Link to comment
Verovatno i sam dilujuci (u najboljem slucaju, "samo" to)
ti si ozbiljno, ozbiljno poremecena osoba i mislim da te treba nasilno udaljiti od tvoje porodice posto je malogradjansko zlo gore od bilo kakvog heroina. kako ti to zvuci?inace pazi da ovo sto pricas ne ponovis u nekom realnom drustvu. mogla bi da se zateknes u drustvu nekoga ko je preziveo hors (najcesce uz pomoc i podrsku svoje porodice, kako i treba da bude, a ne na nacin koji predlazes u tvom fem-fasistickom delirijumu koji zoves "zenski ugao") i da se iznenadis kad ti taj neko otkine glavu zbog ovakvih teorija. dalje: tvrdis da si sve shvatila iz pocetnog posta. ovo je jedina stvar koju si tamo mogla procitati, sve ostalo je tvoja petparacka i priglupa fantazija oblikovana tekstovima iz crnih hronika i vikler-pametovanjem:"blage psihicke probleme lijeci heroinom"moderacija, jel mogu da se negde daleko bace i ove malogradjanske splacine i nasi uzaludni odgovori? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Dakle ovako.Klijent ima 19 godina, Rom je, "zena" mu ima otprilike 16 godina, dijete nekoliko mjeseci. Zivi od snalazenja na ulici, blage psihicke probleme lijeci heroinom, nema zdravstvenu, ima zavrsena 4 razreda osnovne.Trebaju mi NGOi na koje ga mogu uputiti, neko ko ce mu srediti zdravstvenu, obezbjediti neku humanitarnu pomoc ili prosto nekog psihologa.
U okviru Dekade inkluzije Roma (2005-2015), Republika Srbija se obavezala da preduzme mere u raznim domenima od značaja za romsku populaciju, a između ostalog i radi unapređenja zdravlja Roma. Da li je pokušao da razgovara sa najbližom romskom zdravstvenom medijatorkom? To su žene romske nacionalnosti koje je angažovalo Ministarstvo zdravlja i koje mu mogu pružiti informaciju o zakonskim mogućnostima za dobijanje zdravstvene knjižice (na koju najverovatnije ima pravo jer obavezno zdravstveno osiguranje pripada i licima romske nacionalnosti koja zbog tradicionalnog načina života nemaju stalno prebivalište, odnosno boravište u Republici) i ubrzati proceduru njenog dobijanja, a i za ostala pitanja (npr.jednokrana pomoć, dečiji dodatak, pomoć Crvenog krsta), uz napomenu da ih nema u svim opštinama u Srbiji. Onde gde ih ima, nalaze se pri polivalentnim patronažnim službama u Domovima zdravlja. Edited by halloween
Link to comment
...........sve ostalo je tvoja petparacka i priglupa fantazija oblikovana tekstovima iz crnih hronika i vikler-pametovanjem:
Izgleda da si se ipak ti informisao iz petparacke stampe i hertz romana u kojima ljubav sve leci. Tvoja teorija (ako se tako moze nazvati) je tek malogradjanska. Po njoj se niko iz normalne, funkcionalne porodice ne bi ni navukao na heroin, vec samo oni s debelim razlogom, kao sto je momak iz price. A nije bas tako, znas valjda i sam. Ljubav i razumevanje porodice niti stite od narkomanije, niti je lece. Ovo potonje moze samo ozbiljna medicina, a porodica nastupa tek mnogo kasnije, pod uslovom da je sama ostala zdrava i stabilna. Sto nakon visegodisnjeg zivota s narkomanom cesto nije slucaj. Nazalost.Dakle, niti sam idiot kakvom si me opisao, niti malogradjanka. Samo sam veoma veliki pesimista kad se radi o lecenju ovisnika, posebno narkomana na igli. Naravno da svima treba dati sansu, ali nijedno dete ne treba da prolazi kroz to. Bas nijedno.
Link to comment

Jbt, malo me zagolicalo pa sam guglao razne romske NGO. Fascinantno je kako su, kao i mnoge druge, ustanovljene samo u svoju korist, prema programima i zadacima. Mislim da romima ne ide ni 5% para od onih koje redovno izmuzu. Dakle, imamo monitoring™, borbu za prava kroz medije, evaluacije™, školu za mlade romske lidere, pisanje izveštaja i objavljivanje istih, onda izveštaja o izveštajima, i umrežavanje drugih NGO - ali ničeg konkretnog.Dakle, preostaje stari dobri Crveni krst, narodne kuhinje, Centri za socijalni rad, crkva, i to je to.

Link to comment
Jbt, malo me zagolicalo pa sam guglao razne romske NGO. Fascinantno je kako su, kao i mnoge druge, ustanovljene samo u svoju korist, prema programima i zadacima. Mislim da romima ne ide ni 5% para od onih koje redovno izmuzu. Dakle, imamo monitoring™, borbu za prava kroz medije, evaluacije™, školu za mlade romske lidere, pisanje izveštaja i objavljivanje istih, onda izveštaja o izveštajima, i umrežavanje drugih NGO - ali ničeg konkretnog.Dakle, preostaje stari dobri Crveni krst, narodne kuhinje, Centri za socijalni rad, crkva, i to je to.
:lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...