Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nije rec o tome koje skolstvo je bolje, to je druga tema, rec je o tome da svi gradjani imaju pristup standardnom skolstvu, da nema nista ispod standarda.

Naravno da placam 37% na platu.

Opet projektni menadzment 101, ja sam radio na elektronskim medicinskim dosijeima pacijenata i uopsteno IT resenjima u bolnicama, na klinikama i u agencijama. Apsolutno nista nemam sa dostupnoscu gradjana specijalistima, cenama i ostalom.

Edited by noskich
Link to comment

Ne plaćaš 37% na celu platu, ne laži. Već na deo iznad odredjenog iznosa. I naravno da je kvalitet školstva bitan, kao i životne šanse da se izdigneš iz nemaštva/uspeš u svakom smislu.

Link to comment

Apsolutno nikakve beneficije za zaposlene. Porez je na prihod 37%. 

 

Inace imam drugaricu iz Wuhana, njena majka je doktorka tamo i bila je bolesna. Drugarica je otisla tamo na dve nedelje pa se vratila.

Ona mislila da po sletanju ce je docekati kola hitne pomoci da je odvezu u stan u samoizolaciju.

Kakva kola, isla taksijem kuci. Tako je to u plutokratiji.

Edited by noskich
Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

Apsolutno nikakve beneficije za zaposlene. Porez je na celu platu 37%. 

 

Inace imam drugaricu iz Wuhana, njena majka je doktorka tamo i bila je bolesna. Drugarica je otisla tamo na dve nedelje pa se vratila.

Ona mislila da po sletanju ce je docekati kola hitne pomoci da je odvezu u stan u samoizolaciju.

Kakva kola, isla taksijem kuci. Tako je to u plutokratiji.


:isuse: pa mislim, aj što mene ne možeš da zajebeš jer sam ipak bio tu i tamo, ali sve je lako proverljivo!

 

CE27D507-D78E-4CDC-8B8E-C0786A011CA7.thumb.png.3bff3f1249541a29d3578bd7a1c23a92.png

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:


:isuse: pa mislim, aj što mene ne možeš da zajebeš jer sam ipak bio tu i tamo, ali sve je lako proverljivo!

 

CE27D507-D78E-4CDC-8B8E-C0786A011CA7.thumb.png.3bff3f1249541a29d3578bd7a1c23a92.png

 

Napisao sam da je porez na moj godisnji prihod 37%. Znaci ukupan godisnji prihod, podnesem to, izadje mi porez koji je 37% od ukupnog prihoda.

Sasvim nebitno kako se racuna, krajnji ishod je da od svakog dolara koji zaradim 37 centi dajem plutokratiji od koje nemam nikakve koristi osim  "besplatnog" pregleda kod doktora opste prakse.

Edited by noskich
Link to comment
2 hours ago, noskich said:

Ide tako sto umesto da platis porez 37% koji ja placam u Australiji, a opet ti treba i privatno zdravstveno, i dodatno za kola hitne pomoci, i income insurance, i osiguranja za kucu, kola itd. na Tajlandu platis porez 10% pa onih 27% stavis u dzep za crne dane.

A ako imas mala primanja onda nebitno gde si si nagraisao ako ti treba specijalista i kompleksna operacija.

 

U Australiji ako neces da ti dete pohadja skolu u shupi u kraju sa visokom stopom kriminala i bolesti zavisnosti moras da kupis kucu od 1-2-X miliona da bi upisao dete tamo gde je dobra skola. Na Tajlandu toga nema.


U prevodu, na Tajlandu mozes da se lecis kako treba ako imas zapadna primanja ili si lokalni bogatas pa mozes da platis, svi ostali mogu da crknu.

Za skole ziva nisam da cujem sta radi sirotinja i gde salje decu posto cisto sumnjam da imaju dobre skole i u sirotinjskim krajevima. Kriminala i droge nema pretpostavljam...

Tajland, zemlja blagostanja za zapadne probisvete i lokalni sljam

 

 

Link to comment
3 minutes ago, nera said:


U prevodu, na Tajlandu mozes da se lecis kako treba ako imas zapadna primanja ili si lokalni bogatas pa mozes da platis, svi ostali mogu da crknu.

 

 

Pa ne ide on u Tajland da bude Tajlandjanin, nego veliki beli covek, stobimirekli gazda. 

 

Nasi gastosi su nekad pravili kuce sa lavovima u domovini, ovaj ide u tazbinu. U cemu je problem?

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

 

Napisao sam da je porez na moj godisnji prihod 37%. Znaci ukupan godisnji prihod, podnesem to, izadje mi porez koji je 37% od ukupnog prihoda.

Sasvim nebitno kako se racuna, krajnji ishod je da od svakog dolara koji zaradim 37 centi dajem plutokratiji od koje nemam nikakve koristi osim  "besplatnog" pregleda kod doktora opste prakse.

 

ako ti je kumulativni porez 37%, to onda znaci da je tvoja godisnja plata tacno 334.600 dolara

 

nije ni cudo da posle ne preostane nista za lecenje...

Link to comment
10 minutes ago, ObiW said:

Pa ne ide on u Tajland da bude Tajlandjanin, nego veliki beli covek, stobimirekli gazda. 

 

Nasi gastosi su nekad pravili kuce sa lavovima u domovini, ovaj ide u tazbinu. U cemu je problem?

U tome sto nas godinama ubedjuje da je Tajvan raj na zemlji, a Australija propala plutokratija? 

Link to comment
15 minutes ago, ObiW said:

Pa ne ide on u Tajland da bude Tajlandjanin, nego veliki beli covek, stobimirekli gazda. 

 

Nasi gastosi su nekad pravili kuce sa lavovima u domovini, ovaj ide u tazbinu. U cemu je problem?


Pa ja to pricam svo vreme... problem je sto nas ubedjuje kako je neki veliki budista humanista i kako ide na Tajland da zivi u nekakvoj utopiji gde svi uzivaju u zivotu i problema nema... a zapravo jedino u tako nekoj nesretnoj zemlji moze da se oseti kao veliki gazda, u ovim zapadnim ne moze ni da prismrdi u krugove kojima masta da pripada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...