Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

:o Ja poceo , radio dva meseca, disao, istezao se - i shvatio da to nije za mene. Ono sto su neki radili sa lakocom vec na prvom casu ja nisam ni posle par meseci. Moji zglobovi kao da nisu dovoljno elasticni :mellow:
ja upravo zato to i radim. Recimo, nikada nisam mogao da pipnem prste na nogama. I sada mi je to cilj, da povećam elastičnost, da se redovno istežem, i da ne provedem pola svog života ležeći na vratim, kao ćale od koga sam nasledio 1 jaka leđa
Link to comment
:o Ja poceo , radio dva meseca, disao, istezao se - i shvatio da to nije za mene. Ono sto su neki radili sa lakocom vec na prvom casu ja nisam ni posle par meseci. Moji zglobovi kao da nisu dovoljno elasticni :mellow:
Ne znam gde zivis i da li toga kod tebe ima, ali da li si cio za Bikram ili kako je popularno zovu hot yogu. Vezbe se rade u zagrejanoj prostoriji sto omogucava misicima da se naknadno opuste i cine istezanje laksim. "Hot yoga is a generic term that may refer to any type of yoga practiced in a heated environment. The theory behind hot yoga is that it helps the body to sweat out toxins while allowing the practitioner to safely come deeper into asanas (poses or stretches). The room temperature for a hot yoga class can range from 30˚ to 50˚ C (85˚ to 122˚ F). Humidity can range from 40% to 60%. Different methods draw from Hatha, Vinyasa, and other yoga styles. Though the Bikram style was a pioneering force, it is not the only style of hot yoga.Common styles of hot yoga include:Bikram Yoga, a copyrighted series of 26 asanas created by Bikram Choudhury.Power yoga, any of numerous systems of vinyasa yoga, stemming from the Ashtanga system of K. Pattabhi Jois.TriBalance Yoga, a style based on the principles of therapuetic yoga, strength training, and tapas."
Link to comment
Common styles of hot yoga include:Bikram Yoga, a copyrighted series of 26 asanas created by Bikram Choudhury.Power yoga, any of numerous systems of vinyasa yoga, stemming from the Ashtanga system of K. Pattabhi Jois.TriBalance Yoga, a style based on the principles of therapuetic yoga, strength training, and tapas."
Зен стање, ваистину.
Link to comment
Ah sada trazis dlaku u jajetu , a ne znam zasto kad ti inace svaka dlaka smeta .
Длака? Ово ми више личи на балван у оку. Пази, јога као вештина која треба да ти помогне да достигнеш неку равнотежу са собом и свемиром, и духовно и физички... и онда тап, копирајтоване вежбе, плати бато ако хоћеш да држиш течај по тим вежбама, и немој да сам чуо да га држиш без мог одобрења, јер ће онда да ти треба адвокат (на ког ћу ја напујдати свог)... Мени то некако не спада у исти свемир.Ту се разилазе јога као физичка и духовна дисциплина, и јога као тржиште. Edited by расејан
Link to comment
Moraju u yoga instruktori od necega da zive, zar ne ?
Да, наплаћују часове. Скромна, занатска делатност, појединачни студији, без некаквих ланаца, франшиза и осталог зеља.Ово је већ претварање у индустрију, на ивици шоу бизниса.
Link to comment
Ne znam gde zivis i da li toga kod tebe ima, ali da li si cio za Bikram ili kako je popularno zovu hot yogu. Vezbe se rade u zagrejanoj prostoriji sto omogucava misicima da se naknadno opuste i cine istezanje laksim.
Mislim da nije do misica kod mene no do zglobova. Mislim, sve je ok sa njima dok ih ne nategnem do joga levela. Inace u Bg hot joge, koliko sam upucen, nema. Mada nije zgoreg podloziti dodatno grejanje u stanu:)
Link to comment

e, u mom gym-u su imali nesto slicno, sa elasticnim trakama koje vise sa plafona, zove se jukari. uvek me kopkalo da probam, ali sam na kraju uvek ipak na jogu.jukari opisuju ovako: During the class you will experience the sensation of flying and strenghten and lenghten your muscles at the same time. You will work on your core stability, strength and balance and most of all, you will have loads of fun!navodno su inspirisani sa cirque du soleil da to izmisle.

Edited by rajka
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ja sam radila jogu dosta redovno otprilike dve godine... i onda sam se preselila. Nije problem da radim sama u stanu (znam poze, znam redosled, znam kako treba da se diše), nego mi fale atmosfera i ljudi. Doduše i temperatura: nisam radila hot jogu, ali uglavnom je prostorija bila lepa topla, a kući nikako da se dovoljno ugrejem. :/Elem, bi mogao neko da preporuči dobar tradicionalan joga studio u Beogradu? Znači meditacija, kirtan, joga nidra, sanskrit imena za poze, i tako to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...