Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Nosim sočiva par meseci, naručujem preko neta iz inostranstva, duplo jeftinije nego kod nas, nakon višegodišnjeg nošenja naočara, i na poslednjoj kontroli požalim se na crvenilo u levom oku i odmah mi kaže da preventivno skinem sočiva i uradim bris (sutra idem i inst. Batut), ovih par dana sam nosio ponovo cvikere i kako me nervira crvenilo na nosu od istih.

Link to comment

Zli Gli i El Guapo, ne kapi sa oci, ovo su kapi bas za osvezavanje sociva i zovu se refresh contacts, klasicne kapi tipa Hemokulin i ne smeju na sociva jer ih ostecuju.El Guapo, preko kog sajta kupujes sociva?

Link to comment

HamerlikJa sam znao, da kapnem i fiziološki malo, ako nosim duže sočiva, ove druge kapi protiv suvoće oka, stvaraju naviku, pa kad se oko adaptira na njih, moraš stalno da stavljaš.

Link to comment

Fiziolosi moze u svakoj situaciji, a za obicne kapi znam da ne valja niti su dobre za sociva, ove koje koristim su skroz ok, kapnem samo po potrebi.Jednom sam u nedostatku bilo kog drugog resenja kapala i obicnu vodu, ali to je bio ekstreman slucaj :DHvala za info :)edit: sad bacih pogled na cene, da li je moguce da je razlika bas tolika? :o

Edited by nera
Link to comment

ja sam juce u guglanju naisla na neka nedeljna sociva. stave se u oko i izvade posle nedelju dana (ili se vade svake noci, onda se bace nakon dve nedelje). jel ima neko iskustva s tim? spavanje sa socivima ne zvuci prijatno, ali mozda su ovo neka posebna.

Link to comment

nikad nisam koristila ni veštačke suze, ni tu tečnost što nera pominje.kad zatreba, kapnem fiziološki ili renu.

ja sam juce u guglanju naisla na neka nedeljna sociva. stave se u oko i izvade posle nedelju dana (ili se vade svake noci, onda se bace nakon dve nedelje). jel ima neko iskustva s tim? spavanje sa socivima ne zvuci prijatno, ali mozda su ovo neka posebna.
svi doktori, koji su se bavili mojim očima, a bilo ih je, jednoglasni su u jednom- treba skidati sočiva noću. ponekad, u posebnim okolnostima, može da se provede dan-dva sa sočivima, ali nema potrebe mučiti oko. koliko god udobna bila, ipak su strano telo.sad, moguće da su smislili nešto sega-mega-ultra neiritirajuće, ali meni ovo gore zvuči logično.
Link to comment
ja sam juce u guglanju naisla na neka nedeljna sociva. stave se u oko i izvade posle nedelju dana (ili se vade svake noci, onda se bace nakon dve nedelje). jel ima neko iskustva s tim? spavanje sa socivima ne zvuci prijatno, ali mozda su ovo neka posebna.
ja sam svojevremeno spavala sa sočivima po nekoliko dana, i nisam imala problemadoduše nosila sam ih samo godinu dana ukupno, posle toga su prirodno crkla i to je bilo toa bilo je inače dosta davno, ne verujem da su bila neki ultra-mega-giga tehnološki krik
Link to comment

Mislim da je tu jedini faktor osetljivost ociju, neko moze i po mesec dana da ne skine sociva (da, znam i takve), a ja vec posle 8 sati nosenja zmirkam kao svraka, ispiram sociva fizioloskim pre svakog stavljanja, kapi koristim ako moram duze da ih nosim.Pitanje za vas koje zivite van Srbije, naletela sam na britanski sajt koji prodaje sociva, i ova koja ja koristim kostaju 26eur, dok ih ja placam oko 6000 dinara. Razlika je ogromna! Tecnosti i kapi kostaju isto koliko vidim ali je za sama sociva bas razlika. Da li ste uporedjivale cene, tj. javlja mi se sumnja u poreklo tih jeftinijih ili nas stvarno deru.

Link to comment
:)edit: sad bacih pogled na cene, da li je moguce da je razlika bas tolika? :o
eeeeeee, pa ne bih ni nosio sočiva da moram da plaćam ove naše cene!
Pitanje za vas koje zivite van Srbije, naletela sam na britanski sajt koji prodaje sociva, i ova koja ja koristim kostaju 26eur, dok ih ja placam oko 6000 dinara. Razlika je ogromna! Tecnosti i kapi kostaju isto koliko vidim ali je za sama sociva bas razlika. Da li ste uporedjivale cene, tj. javlja mi se sumnja u poreklo tih jeftinijih ili nas stvarno deru.
Pa ne znam, kad sam bio na kontroli zbog povremenog crvenila na levom oku, pitala me kao gde kupujem (dal u optici koju mi je preporučila), ja reko preko interneta. Drugo, kod nas svakako tiže roba najnižeg kvaliteta, tako da...
ja sam juce u guglanju naisla na neka nedeljna sociva. stave se u oko i izvade posle nedelju dana (ili se vade svake noci, onda se bace nakon dve nedelje). jel ima neko iskustva s tim? spavanje sa socivima ne zvuci prijatno, ali mozda su ovo neka posebna.
Meni zvuče interesantno ova dnevna, izvadiš i baciš, ne treba ti tečnost za čišćenje, ovo produženo nošenje, spavanje sa sočivima, mislim da mogu imati samo marketinški efekat. Edited by El Guapo
Link to comment
Meni zvuče interesantno ova dnevna, izvadiš i baciš, ne treba ti tečnost za čišćenje, ovo produženo nošenje, spavanje sa sočivima, mislim da mogu imati samo marketinški efekat.
pa eto, ja ih nosim poslednjih meseci i problem je sto su toliko tanka da ne prelamaju svetlo jednako dobro kao deblja. u prevodu, svet pocne da se blago muti u daljini, i tu nista ne pomaze. otprilike je efekat kao da spustis dioptriju na 0.5.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...