Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

pa eto, ja ih nosim poslednjih meseci i problem je sto su toliko tanka da ne prelamaju svetlo jednako dobro kao deblja. u prevodu, svet pocne da se blago muti u daljini, i tu nista ne pomaze. otprilike je efekat kao da spustis dioptriju na 0.5.
šteta.meni dnevna odlična. da mogu finansijski da ispratim, stalno bih njih nosila.ova neka sad što imam su deblja od mojih ljubljenih dailies. ali dailies nije bilo kod moje doktorke u trenutku kad sam kupovala, a meni hitno trebala.
Link to comment
eeeeeee, pa ne bih ni nosio sočiva da moram da plaćam ove naše cene!Pa ne znam, kad sam bio na kontroli zbog povremenog crvenila na levom oku, pitala me kao gde kupujem (dal u optici koju mi je preporučila), ja reko preko interneta. Drugo, kod nas svakako tiže roba najnižeg kvaliteta, tako da...Meni zvuče interesantno ova dnevna, izvadiš i baciš, ne treba ti tečnost za čišćenje, ovo produženo nošenje, spavanje sa sočivima, mislim da mogu imati samo marketinški efekat.
Gledala sam ovaj sajt sto si napisao, cene su drasticno nize, pa sam nasla i neki britanski koji je kao pouzdaniji i za nijansu su vise cene, ali daleko ispod onih koje su ovde. Tecnost i kapi kostaju isto. Verovatno cu naruciti za sledecu nabavku pa cu da vidim.Dnevna zvuce super ali u Srbiji to zadovoljstvo kosta oko 50eur mesecno sto je previse.@Zli Gli, da te kapi i ja koristim kad mi se osuse oci/sociva, kad krenu da zuljaju skidam, nema druge pomoci
Link to comment
znači uzmeš sočiva jedne dioptrije, a ona se ponašaju kao sočiva druge dioptrije. to sme tako ?
vise je rec o tome da ne prelamaju svetlost s dovoljnom preciznoscu (tj. veca dioptrija ne bi ispravila problem). u mom slucaju ok je za rad na kompu, ali kad sam u zadnjem redu na predavanju, ono sto pise na tabli bude mutno. svejedno, cesto ih nosim.
Link to comment
pa eto, ja ih nosim poslednjih meseci i problem je sto su toliko tanka da ne prelamaju svetlo jednako dobro kao deblja. u prevodu, svet pocne da se blago muti u daljini, i tu nista ne pomaze. otprilike je efekat kao da spustis dioptriju na 0.5.
Da, i ja sam primetio kod mesečnih da mi bolje leže i lakše ih stavljam nakon par dana, kad malo očvrsnu, nego kad su potpuno nova, neupotrebljavana.
Link to comment
  • 3 months later...

Ja treba uskoro da menjam sociva, ova godisnja. Dioptrija mi se totalno uzjebala pa mi treba preporuka gde da odem na pregled a da imaju dobrog doktora + da me ne oderu kao kretena. Novi Sad, Beograd, Sabac. Indjija, Ruma... u tom krugu, dalje ne mogu.

Link to comment

Ima li još negde, sem kod Beolensa u Ljermontovljevoj, Sauflonovih tečnosti za održavanje i čišćenje gas-propusnih sočiva? Dugo sam koristio Boston Advance, ali ove su osetno kvalitetnije.

Link to comment
Ima li još negde, sem kod Beolensa u Ljermontovljevoj, Sauflonovih tečnosti za održavanje i čišćenje gas-propusnih sočiva? Dugo sam koristio Boston Advance, ali ove su osetno kvalitetnije.
Da odgovorim sam sebi: video danas u "Diopti" u TC Zira, i deterdžent i tečnost za čuvanje su po oko 600 kinti. Deterdžent po efikasnosti čišćenja šije Boston samo tako, ostaje još da probam i kako se pokazuje ova druga tečnost.
Link to comment
  • 1 month later...

Aj ovde da pitam. Smučile su mi se i naočare i sočiva. Imam -2,5 i -4,0 dioptriju i razmišljame se o onoj operaciji da mi se dioptrija svede na 0.Ima li neko iskustva sa tom operacijom?Trajnost skidanja dioptrije, rizici i tako to.Imam 38,5 godina. Do I have potential?

Link to comment
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Evo i ja da prijavim da sam naručila sočiva sa pominjanog poljskog sajta. Naručena u ponedeljak, poslata danas, samo da ne bude problema sa nasom carinom i postom.

Inače, godinama sam koristila Cibina Focus sočiva i bila prezadovoljna. Pošto su prestali da ih proizvode,a AirOptix nema za moju dioptriju, prešla sam na Purevision2. Ljudi moji, to je nešto najgore što sam ikad stavila u oko, a nosim sočiva 15 godina. Malo je falilo da se vratim naočarima. Naručih Acuvue sočiva, vidim da ih niko ne uvozi kod nas, pa ćemo videti... 

Edited by pufikaflafi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...