Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

U Rimu je:

  • u SF, Novak došao do 1000. pobede u karijeri
  • sustigao Federera po broju pobeda (381) na turnirima iz Masters serije (Rafa je najbolji sa preko 400 pobeda.

Nakon 6. titule (iz 12 finala), Rim za Novaka postaje najuspešniji turnir iz Masters serije uz IW i Pariz, gde takođe ima po 6 titula.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ras said:

 

Nakon 6. titule (iz 12 finala), Rim za Novaka postaje najuspešniji turnir iz Masters serije uz IW i Pariz, gde takođe ima po 6 titula.

 

Rim na sljaci, IW beton, Pariz indoor. Univerzalac.

  • +1 3
Link to comment

Novak je treci najveci "sljakas" u istoriji tenisa. Ako Rafa ne bude igrao a Borg je odavno u penziji, sigurno je prvi favorit u Parizu. Ono gde Vilander gresi je procena Novakove stamine. Rekao bih da se prilicno vidi da mu je utanjio rezervoar, samo se nadam da je u pitanju "specificni" pocetak ove sezone a ne ono sto mu pise u krstenici.

Link to comment
6 hours ago, harper said:

Novak je treci najveci "sljakas" u istoriji tenisa. Ako Rafa ne bude igrao a Borg je odavno u penziji, sigurno je prvi favorit u Parizu. Ono gde Vilander gresi je procena Novakove stamine. Rekao bih da se prilicno vidi da mu je utanjio rezervoar, samo se nadam da je u pitanju "specificni" pocetak ove sezone a ne ono sto mu pise u krstenici.

 

U pitanju je šesto mesečna pauza i totalni izostanak maksimalnog napora tela što je jedini inačin da se taj problem otkloni. I sam sam bio paranoičan ali je fascinantno koliko se preporodio fizički za mesec dana i kroz samo dva turnira. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

 

U pitanju je šesto mesečna pauza i totalni izostanak maksimalnog napora tela što je jedini inačin da se taj problem otkloni. I sam sam bio paranoičan ali je fascinantno koliko se preporodio fizički za mesec dana i kroz samo dva turnira. 

 

 

 

Jeste, izgleda mnogo bolje, ali ne treba zaboraviti da u Rimu za ceo turnir nije nijednom usao u treci set, tako da pitanje jos uvek ostaje. Novak je fanatik kad je fizicka sprema u pitanju ali 35 godina je 35 godina.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Jeste, izgleda mnogo bolje, ali ne treba zaboraviti da u Rimu za ceo turnir nije nijednom usao u treci set, tako da pitanje jos uvek ostaje. Novak je fanatik kad je fizicka sprema u pitanju ali 35 godina je 35 godina.

 

Pa da, al isa obzirom na to da je fanatik, i koliko je posvećen ishrani i uopšte, životnoj disciplini kako bi telo ostavio zdravim i spremnim, ja ga cenim da je u stanju u najgorem slučaju 27, 28-godišnjaka :)

Link to comment
10 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa da, al isa obzirom na to da je fanatik, i koliko je posvećen ishrani i uopšte, životnoj disciplini kako bi telo ostavio zdravim i spremnim, ja ga cenim da je u stanju u najgorem slučaju 27, 28-godišnjaka :)

 

Da, to me malo podseca na ona new age sranja koja su izmislili sredovecni da se ohrabre - da si star onoliko koliko se osecas. Ne, star si onoliko koliko ti pise u licnoj karti, to kako se osecas pomaze da budes aktivan i bolje funkcionises ali ne menja previse u procesu starenja. Novak ima 35 godina, verovatno je najzdraviji tridesetpetogodisnjak na svetu ali to ga ne cini nekim ko ima 27-28 godina. Male su to razlike i u zivotu obicnog coveka se ne primete ali neki sesti mec za profesionalca na jednom turniru ekstremno zahtevnog sporta moze lako da pokaze te razlike.

Link to comment

Da li hoćeš da kažeš da je nemoguće da je Novak sa 35 bolje spreman nego neko sa 26, 27, 28? Znači bez filozofiranja o "stanju tela" i sl, jednostavno, spremnost da se ostane u pet setova na visokom nivou?

Nisam siguran da ću se složiti.

Link to comment
33 minutes ago, Mil@n said:

Da li hoćeš da kažeš da je nemoguće da je Novak sa 35 bolje spreman nego neko sa 26, 27, 28? Znači bez filozofiranja o "stanju tela" i sl, jednostavno, spremnost da se ostane u pet setova na visokom nivou?

Nisam siguran da ću se složiti.

 

Moze od nekog ko 'ladi jaja danju izmedju predavanja i kafica a nocu se satire od alkohola i brze hrane ali u Parizu nece igrati protiv takvih, igrace protiv vrhunskih profesionalaca koji treniraju koliko i on ili skoro koliko i on a mladji su od njega desetak godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...