Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

9 minutes ago, Peter Fan said:

Bio sam prekinuo pracene

ne samo to, vec je all star lawyer napravio unforced error:

 

The chief justice, James Allsop, has just intervened to make an observation that is very helpful for the immigration minister’s case.

Djokovic’s lawyers have been focused on the lack of “evidence” before Alex Hawke of the impact of his presence in Australia.

Alsop said:

The word evidence shouldn’t mislead. What is really necessary is material before a decision-maker, which material includes the rational and reasonable use of perception and common-sense, in the place the decision-maker is in.

One needs to be careful when speaking about evidence in the sense of litigation...

Before a decision-maker, it’s the legitimacy of the material before [them] and whether or not it is of sufficient character including what can be drawn from common-sense and the perception of the minister to matters relevant in the community.”

So, Allsop is saying the minister is entitled to rely on his common-sense. That’s a big blow for Djokovic’s case.

Djokovic’s lawyers accepted that statement of the law.

 

Nisam baš siguran da je napravio neiznuđenu, on je sve vreme bukvalno osporavao ministrov common sense. Nema šta drugo da napada jbg. Sistem je dizajniran da pogura državu a ne imigranta.

Link to comment

sudeci po nacinu na koji drzava brani odluku da sutnu nola, a to je da u principu ministra boli kita i da moze da izbaci nekoga iz zemlje zato sto mu smrdi iz usta, ovo je gotova stvar. jeste vikend i ne mora se sutra ustajati rano, ali mogao sam odgledati neki film umesto ovog sudskog sranja.

  • Haha 1
Link to comment

Treci sudija je postavi dosta neugodno pitanje  Lojdu, nesto u stilu sto jen razumno sto je nerazumno. Loje na jednom mjestu reako nezto u stilu da ministar ne mora nista da obrazlozi, ali da ne smije biti nerazuman. 

Link to comment

naravno da nije gotovo. i to što je neko ovlašćen da donese odluku na osnovu zdravog razuma ne znači da mu je svaka odluka zdravorazumska niti da je oslobođen obaveze da njegova odluka zasnovana na činjenicama koje su realne

 

problem je što mi ne znamo sudsku praksu Australije i kako oni tumače određene pravne standarde, do koje mere može ili ne može da se širi sadržina nekog standarda

 

sve će ovo da se svede ne pitanje dal se ministar kretao u granicama ovlašćenja ili ih je prekoračio

 

kad se ovo nastavlja?

 

 

Link to comment

Ne razumijem pravni aspekt, ali logicki je Wood u pravu: "Djokovic ce vise biti ikona antivaksera ako ga deportuju nego ako ga ostave!" On je ponudio dokaze za to!

Link to comment

andrews je mrtav hladan izjavio:

 

"Biće fantastično ovde sa publikom, sigurnom od Kovida. Biće drugačije, ali biće i dobro. To nam je važno za ekonomiju, poslove, turizam, naš brend...".

 

sigurnom od Kovida??????

Link to comment

Ono sto je meni posebno odvratno je sto zamisljam koliko je samo ovakvih slucajeva proslo bez ovolikog prisustva javnosti i koliko je ljudi do sada na ovakav nacin proterano. Nisam pravnik i ne znam nista o tome ali za mene je ovo skandal prvog reda, North Korea level.

  • +1 3
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...