Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

5 hours ago, mustang said:

@nevenman

 

texas i florida isto broje broj zarazenih

 

 

ajd mogu da razumem da mrzis trampa, al da toliko iskljuciv budes, to ne kapiram. 

 

 

 

 

78F80FB3-E427-4574-9CDD-4A1DF5A5694C.png

florida juce 15K a New York stotinjak. Da ne kazem da je DeSantis mogao na primeru Njuroka da se pripremi i da nikada ne dozvoli zarazu u Floridi ali je debilu bilo bitnije da oralno zadovolji Trampa. 

Link to comment
31 minutes ago, Peter Fan said:

Coumo je samo bolji demagog, kao sto je to mandingo vec naveo. Doduse, to ne oslobadje krivice Tramparinog potrcka DeSantisa.

 Koliko skucwjeva NY ima juce a koliko Florida?

Link to comment
2 minutes ago, NevenMan said:

 Koliko skucwjeva NY ima juce a koliko Florida?

pa to nije jedini kriterij, a kamoli najvazniji ni uopste u COVID raspravi, a posebno to nije ako govorimo o Coumu kao o etalonu efikasne borbe protiv epidemije. Vec sam to ranije govorio, guverneri OH, WI, pa cak i  IL ( a sigurno ima i boljih primjera) su daleko bolje to handlovali, Cuome je abject failure po svim parametrima, jedino po demagogiji nije.

Link to comment
17 minutes ago, Peter Fan said:

pa to nije jedini kriterij, a kamoli najvazniji ni uopste u COVID raspravi, a posebno to nije ako govorimo o Coumu kao o etalonu efikasne borbe protiv epidemije. Vec sam to ranije govorio, guverneri OH, WI, pa cak i  IL ( a sigurno ima i boljih primjera) su daleko bolje to handlovali, Cuome je abject failure po svim parametrima, jedino po demagogiji nije.

Petre, NY je najebao na samom pocetku, kada je cela Amerika bila nespremna. 

 

Florida je najebala 4 meseca posle NY, kada se znalo sta se sme a sta se ne sme.

 

Guverner FL je mogao da nauci na greskama iz marta, ali je to odbio da uradi iz ideoloskih razloga. Guverner FL kaze "ako moze Walmart da radi, onda mogu i deca da idu skolu", sto je klasicna "nidje veze" demagogija. 

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Petre, NY je najebao na samom pocetku, kada je cela Amerika bila nespremna. 

 

Florida je najebala 4 meseca posle NY, kada se znalo sta se sme a sta se ne sme.

 

Guverner FL je mogao da nauci na greskama iz marta, ali je to odbio da uradi iz ideoloskih razloga. Guverner FL kaze "ako moze Walmart da radi, onda mogu i deca da idu skolu", sto je klasicna "nidje veze" demagogija. 

Ja uopste ne sporim da je De Santis idiot, samo kazem da je Cumov odgovor na krizu sve samo ne reper za uspjesnost, To sto ima losijh guvernera od njega ne cini njega pametnim.

Link to comment

Pa vec sam rekao o njemu da je idiot.

 

Ali, cek da se ovo zavrsi, pa da svodimo konacne bilanse. CFR, cases &deaths per 100K, itd. Aman o cemu pricamo? Pa NYC i drzava uopste su poster child za sjeban odgvor an sitauciju, pocevsi od vracanja ljudi u staracke domove, pa nadalje. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

BTW, Cuomo je imao 4-5 nedelja prednosti u odnosu na CA i WA, a da ne pricamo o Kini i EU i opet je usrao motku.

A Florida je imala sta? Da li si svetsan da u doba kad je bila kriza u NY ni testovi nisu postojali, nisi mogao da kupis masku...

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

 

:isuse::laugh:

 

a sta cemo sa kalifornijom? evo nas na korak do potpunog lockdown

U momentu kada republikanci vode 4-1 (Florida, Arizona, Teksas, juzna Karolina), ti mene pitas "a sta cemo sa Kalifornijom"?

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

U momentu kada republikanci vode 4-1 (Florida, Arizona, Teksas, juzna Karolina), ti mene pitas "a sta cemo sa Kalifornijom"?

 

Patkometrija, americke vrste.

  • +1 1
Link to comment

Da li bi hteo neko ko smatra da Je Kuomo demagog i da je katastrofalno hendlovao situaciju da objasni kako je trebalo da se hendluje? Osim tog sa staračkim domovima, to smo apsolvirali, valjda.

 

Mislim, i mene neke stvari zbunjuju. Recimo, mi (porodica) smo u januaru kupili N95 maske, alkohol i clorox, oprostili se od letovanja ove godine, i prestali da se vozimo gradskim prevozom. Veoma mi nije jasno kako vlastima u Njujorku ništa od toga nije bilo jasno do polovine marta. A nije mi jasno ni zašto je Fauči na početku ismevao ideju da se nose maske. Nije rekao, tipa, nije sigurno još uvek, nego je ismejao tu ideju.

 

S druge strane, Kuomo je stvarno unosio mir u aprilu, maju, junu i sad u julu. Sve mi je imalo smisla što je preduzimao i govorio.

 

Inače, rezultati ove ankete su mi jako zanimljivi. Kako se Trump- a kako Biden- suporters trenutno osećaju, vrlo zanimljivo: https://www.nytimes.com/2020/06/27/us/politics/coronavirus-trump-mood-poll.html

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...