Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

14 hours ago, banecare1 said:

nice :)

dugo ti je trebalo da napises 

 

 

 

 

Tek sam pre neki dan prebacio fotke s moba na komp, pa reko' 'ajde... :)

 

Odličan je Andong. Skoro sam naleteo na njegove klipove na YT, al' ovo nisam snimio...

Link to comment

ucestvujemo na malom sajmu uvozne hrane u guangzhou. organizatori su nas smestli u hotel koji je u lokalnoj ulici prepunoj street food i restorancica. snimio sam deo ulice prilikom danasnjeg povratka 

 

 

i po tradiciji nekoliko fotografija sa sajma. 

 

guangzhou skyline i malo sa sajma

Qef6TRJ.jpg

 

ngFm6KU.jpg

 

DOgQwxo.jpg

 

 

Link to comment
  • 5 weeks later...

moze, samo se u kini desava da nemaju escajg, ali ce se potruditi nesto da nadju. drvenim stapicima je najukusnije. osecaj metala u ustima nikako ne ide sa kineskom hranom. njima su kasike iz keramike.

Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

bio sam u kineskom restoranu na novom beogradu. autenticni ukus. jeli ljutu ribu i svinjske iznutrice. ima i baijiu rakijestina. sve dobro. gazdarica iz fujiana kuva. jedino sto nije kao u kini je sto pripremaju dugo, nikada duze nisam cekao kinesku hranu

 

http://www.lin2009.com/php/pocetna.php

 

L8Jvp4E.jpg

Odlična je đana. Inače kad dolaze kineski zvaničnici ona im sprema hranu, proveren info.

Bojkotovao sam je otkad su jednom prilikom baš onako užasno krajcovali ali mogao bih im dati još jednu priliku. Mislim da je sigurno najbolji Kinez u Bgd. 

Link to comment
52 minutes ago, banecare1 said:

. drvenim stapicima je najukusnije. osecaj metala u ustima nikako ne ide sa kineskom hranom. njima su kasike iz keramike.

metalni štapići su sve češći u evropi, a i drugar iz kanade mi se žali. ja tražim drvene i obično mi daju, vidim da ne moram da ti objašnjavam razloge 😀, ali je bilo i slučajeva da nemaju.

 

 

Link to comment
10 hours ago, ToniAdams said:

Odlična je đana. Inače kad dolaze kineski zvaničnici ona im sprema hranu, proveren info.

Bojkotovao sam je otkad su jednom prilikom baš onako užasno krajcovali ali mogao bih im dati još jednu priliku. Mislim da je sigurno najbolji Kinez u Bgd. 

 

Nije ovo kod Đane, drugi je restoran. Na bulevaru Mihajla Pupina, prema Zemunu, u onom nizu niskih baraka preko puta fabrike obuće. Zove se, nadasve inventivno, Asia. 

Link to comment
4 minutes ago, banatjanin said:

 

Nije ovo kod Đane, drugi je restoran. Na bulevaru Mihajla Pupina, prema Zemunu, u onom nizu niskih baraka preko puta fabrike obuće. Zove se, nadasve inventivno, Asia. 

Jel ta Đana onaj Vang Fu u Jurija Gagarina, preko puta bloka 70? 

Link to comment

Vang Fu je, valjda, restoran njenog muža, malo upeglaniji i prilagođeniji lokalnoj publici. Prava Đana je baš u Kineskom TC, u drugoj zgradi starog dela, na spratu. Najbolje stvari su u staklenoj vitrini ili van jelovnika

Link to comment
7 minutes ago, banatjanin said:

Vang Fu je, valjda, restoran njenog muža, malo upeglaniji i prilagođeniji lokalnoj publici. Prava Đana je baš u Kineskom TC, u drugoj zgradi starog dela, na spratu. Najbolje stvari su u staklenoj vitrini ili van jelovnika

Hvala. Nisam znao da prava Đana još postoji, mislio sam da je to sada Vang Fu. 

 

edit: inace Kinezi su mi rekli da su Vang Fu i onaj na Senjaku jedini autenticni kineski restorani u Beogradu. Ovaj Asia nije los, postoji vec jako dugo ali su se menjali vlasnici pa se ranije zvao drugacije. 

Edited by palikaris
Link to comment
16 minutes ago, banatjanin said:

 

Nije ovo kod Đane, drugi je restoran. Na bulevaru Mihajla Pupina, prema Zemunu, u onom nizu niskih baraka preko puta fabrike obuće. Zove se, nadasve inventivno, Asia. 

odlichni kinezi, jedni od prvih, kod njih sam jela prvi put u zivotu kinesko i prema njima merimo sve druge. nekoliko puta menjali ekipu, ali se uvek vracali josh jachi. moram da odem da vidim koji su sad.

 

za decu pravili shtipaljke od shtapica, pomocu smotane salvete i gumice :wub:

Edited by gospa buba
Link to comment
On 19.10.2019. at 22:28, banecare1 said:

bio sam u kineskom restoranu na novom beogradu. autenticni ukus. jeli ljutu ribu i svinjske iznutrice. ima i baijiu rakijestina. sve dobro. gazdarica iz fujiana kuva. jedino sto nije kao u kini je sto pripremaju dugo, nikada duze nisam cekao kinesku hranu

 

http://www.lin2009.com/php/pocetna.php

 

L8Jvp4E.jpg

 

narucio malopre dostavu, odlicni su! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...