Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
On 3/9/2018 at 8:14 PM, Moća said:

Sladoled sa pomfritom???

da

 

stigli smo i do pekinske opere. ovo je nas proizvod u asortimanu najvece pekinske mlekare, nema sale sa takvim simbolima ovde. 

 

Wechat_IMG79.jpg

 

 

Link to comment
  • 4 months later...

utanjio sam sa kulinarskim izvestajima sa putovanja po kini. 

 

nikako da otvore brzu prugu iz pekinga do ulanqab (unutrasnja mongolija), tako da sam juce morao da ustanem u 2:45 a.m. na pekarski let i vratio se kuci debelo posle ponoci. 

 

ne bi izdrzao do kraja, ali dan je poceo sa jednim doruckom i po

G9VO1FX.jpg

 

OPKzmMz.jpg

 

w6bBdMx.jpg

 

pose takvog dorucka ne moras da jedes nista vise do kraja dana

 

isli smo kod jednog od prvih klijenata, koji razbija sa prodajom. gazda je napravio novu fabriku sa spomenikom nasem jogurtu 

 

ga2rQXn.jpg

 

pred odletanje hot pot i brda janjetine. bilo mi je lose u avionu od kolicine mesa koju sam pojeo za tri obroka tamo

 

AAgh9p8.jpg

 

iznutrice i cvece

 

yQ7gaIZ.jpg

 

 

verovatno sam posotvao nesto slicno vec, jer je ovo fabrika na kojoj sam bio 4-5 puta. imam prilicno ambiciozan plan putovanja na jesen, tako da ce biti novog materijala sa nekih novih lokacija. 

 

Link to comment
7 minutes ago, nisam ja said:

:hail:

 

šta je na drugoj slici?

 

 

 

janjece iznutrice valjda. corba ubija kako je dobra. to je glavno jelo za dorucak, svi to klopaju - to i mlecni caj sa mesom i sirom (vel'ka cinija). caj sluze po defaultu na svakom obroku 

Edited by banecare1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Inače, najbolje blanširati povrće isečeno na tračice, na 3 minuta pa preseći ledenom vodom. Meso uvaljati u gustin i natrijum glutaminat i beli biber pa prepržiti. Izvaditi. Ubaciti blanširano povrće, ako treba doliti ulja. Ulje ne measlinovo, već od ssmenki grožđa. Dodati meso, začiniti sojinim sosom, ribljim sosom, šekerom, ljutom papričicom, još kačićica gustina razmućena u hladnoj vodi. Kada se zgusne - za minut najviđe - izručiti u udubljenje od kačamaka ili integralnog pirinča. 

Link to comment
17 minutes ago, Haralampije said:

Bane javi kad stignu prvi papci sto ih Vucic izvozi :D

 

papke cekamo :D

 

kokosije nogice tamanim sa zadovoljstvom. 

 

ona riba je bila jesetra u komadima i 4 somica. ja ne volim nesto, ali koleginice su bile odusevljene. rusi jesetru zovu царская riba, a ako je царская (императорская ili кремлевская) znaci da je очень хорошо :plz: 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...