Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

(Healthy lungs next to the lungs of someone smoking cigarettes for 20 years)

 

 

smokers-lungs_resize_md.jpg.2713c4ac0db794f5a074de012b9bcaa2.jpg

 

"Zdrav razum."

"Prosto."

"Ne vidim razlog da svoj izbalansiran imuno sistem narusavam vakcinom."

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Obaveštenje za AntiIgnoreOption ekipu:

 

Kome je do obračuna sa mustang, može da ga vodi na par odgovarajućih tema na Deponiji. Ko hoće da joj kontrira na ovoj temi, može to da radi u vezi sa temom odnosno onako kako je npr. Djuro uradio.

 

Sve drugo će biti prebačeno na Deopniju ili obrisano.

 

 

Link to comment

Prestao pre nego sto sam se preselio iz Srbije.Osnovni razlog zdravlje,a buduci da je ovde paklo pljuga 120 nok,pusenje bi me kostalo skoro kao rata za stan ako bi pusio paklicu dnevno.

Link to comment

ove godine u oktobru ce biti 9 godina od kako ne pusim.

 

nego mi je smesno, svake godine (osim prosle) leti/zimi dodje inostrana ekipa, ima ih sa 3 kontinenta, i vecina njih pusi kao na takmicenju, ukljucujuci i jednu domacu koja je presla iz umerenog u zestokog pusaca. jedno ja ne palim :D naravno, tamo im je skupo, nije bas pozeljno, sta god...

a sve negde do tridesete sam palila cigaretu ujutru pre nego sto se umijem, a ladno je bilo meseci kad sam  izlazila na dva pakla dnevno. ove koje me znaju iz tih dana ne mogu da me zamisle bez cigare, a ovi koje sam upoznala kasnije, ne mogu da me zamisle sa cigaretom.

do pre koju godinu mi je cak i prijalo da osetim malo dima kad neko drugi pusi, sad mi je odvratno.

 

prestala posle jednog gripa, jednostavno nisam nastavila nakon pauze - a mnogo je bilo pocelo da mi smeta kako se usmrdi kuca od duvana, pa sam vec pre toga bila krenula da izlazim na terasu kad god hocu da zapalim - sto je definitivno pomoglo da se priblizim nepusackom statusu.

  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, askeladden said:

Prestao pre nego sto sam se preselio iz Srbije.Osnovni razlog zdravlje,a buduci da je ovde paklo pljuga 120 nok,pusenje bi me kostalo skoro kao rata za stan ako bi pusio paklicu dnevno.

Zaglavio jednom u Norveškoj par dana duže od planiranog, nestalo pljuga pa svratio na pumpu, pazario dve paklice Princea, izašao, gledam račun, guglam kursnu listu... Vraćam se unutra na kasu: šta je ovo?! Kupio sam samo pljuge! Što je ovoliki račun?! :lolol:

  • Haha 5
Link to comment
20 minutes ago, Aleksija said:

prestala posle jednog gripa, jednostavno nisam nastavila nakon pauze

 

Ovako je i moj tata zbog jednog bronhitisa, posle 49 godina pusackog staza. Od tad proslo ~7 godina.

  • +1 5
Link to comment
  • 3 weeks later...

Proslo 24h od poslednje cigarete. Sinoc je bilo zajebano, al sam zvakala stalno nesto... 

 

Bukvalno se fizicki telo trese. Podrhtava. 

 

 

Od petka cu poceti da za vikend ne koristim smartfon nego samo poziv, sms i mejl. Nista mreze, vesti, ppp.... Dve knjige razvlacim godinu dana, nemam vise pojma sta sam procitala.

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

Bravo! Možda ti je bolje da se još neko vreme ne odričeš ostalih stvari na koje si navučena. 

 

HVALA! Mada tek sam pocela..... 

 

Razmisljala sam o tome...medjutim, 8.5 sati kad vidim da sam za vikend provela na telefonu povraca mi se. Pri tom nema potrebe jer ne radim vise vikendima. Znaci cista navika, ovisnost. 

Mora se to seci u korenu jer je nepotrebna, lazna, krade ti vreme u present. 

 

Samo da me ovaj fizicki talas za cigarom prodje lakse cu sa mentalnim da izadjem na kraj

Edited by mustang
Link to comment

I ja sam krajnje kritičan, moraću i ja neku zabranu da uvedem. Ide dotle da čekiram onlajn svet između dve serije dok treniram, znači bukvalno 3 minuta mi je problem izdržim. 

Link to comment
31 minutes ago, Heaviside said:

I ja sam krajnje kritičan, moraću i ja neku zabranu da uvedem. Ide dotle da čekiram onlajn svet između dve serije dok treniram, znači bukvalno 3 minuta mi je problem izdržim. 

 

Pa to... Ruka sama poteze... 

Link to comment
30 minutes ago, ivy said:

ja mislila mustang prestala da pusi :D 

 

Jesam evo vec citavih 48h! :D

 

Juce mi je deo oko stomaka trazio cigarete, drhtavica u tom predelu, kao neka trema, stres... 

 

Sa bff sam se kladila a njemu je ipak teze nego meni. Stavio je nikotinske flastere. Ja nista.

 

On je pusio i preko dana, spici paklu dnevno. Ja nocu, pola pakle. 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

@mustang

Evo i moje price, mozda ti koristi...Dakle,posle trideset godina pusackog staza, pocnu da me bole pluca,tup bol,sve cesce i intenzivnije. Odem na snimanje pluca,tamo ne vide nista osim cadji,kazu mi da je to pusacka bol i da prestanem da pusim. Naravno da nisam. Nedugo posle toga,pricam sa nekim covekom koga sam sreo prvi put,on me pita -Pusis,pusis? Ja kazem -Pusim... A on kaze -Prestaces sigurno... Ovo je zazvucalo bas zloslutno i ja ga pitam kako to misli, a on kaze da niko nije pusio do kraja, svaki pusac pre ili kasnije prestane, samo sto neki prestanu kada je vec kasno...U to vreme,on je bio na hemoterapiji... Nedugo posle ovog razgovora, objave mediji da je umro Nebojsa Glogovac, koji bese strastveni pusac,kako sam razumeo,umro od kancera pluca...Nebojsa Glogovac je bio moje godiste...

I eto,posle ova tri dogadjaja koji se odigrase u kratkom vremenskom periodu, 23.Februara 2018.godine,izadjem na teresu, zapalim pljugu i odlucim da je to poslednja. Prodje od tada malo vise od tri godine, i stvarno, bila je poslednja...Bese gadno onih prvih dana, misli se stalno vracase na cigare. A onda odlucim da igram igru sa svojim mislima. Shvatio sam da ne valja da se borim sa njima,jer to bese borba bez prestanka, iscrpljujuca i kao da posle svake "pobede", nestane deo volje u meni. Umesto toga,pocnem da razmisljam o cigarama. Koncentrisem se na momenat kada uvlacim dim i kada mi se on siri plucima,zadrzavam ga sekundu unutra,pre nego sto ga ispustim napolje. Koncentrisem se na cigaru u rukama ili u uglu usana u razlicitim svakodnevnim situacijama.Koncentrisem se na momente uz koje sam najvise voleo da pusim. I znas sta? Posle nekog vremena, shvatim da su mi misli odlutale nekim drugim putem, da vise ne razmisljam o cigarama,negoo necem ko zna cemu. Ovo sam doziveo kao svoju pobedu nad sopstvenim mislima, valjda sam shvatio da one lutaju neprekidno,a to sto se stalno vracaju na cigare, to je samo iz razloga sto zelim da pobegnem od toga... Probao sam da, umesto da se borim, da treba da se opustim,i jednostavno, da zivim svoj svakodnevni zivot bez nikotina...

Ovo bese samo jedna od mojih mentalnih vezbi sa samim sobom, imao sam ih jos nekoliko.

Sada mi vise nisu potrebne, sve redje i redje mi dodje poriv da zapalim cigaru, uglavnom kada sam u nekom pusackom drustvu, ali ne predstavlja mi neko veliko iskusenje koje bi predstavljalo opasnost da zaista i zapalim. Svestan sam da ako sebi dopustim luksuz da zapalim makar i jednu, posle toga bih vrlo brzo poceo da duvanim kao i ranije, a to ne zelim..

Zivot je manje komplikovan i svakako zdraviji bez cigara. One ti daju laznu sliku opustanja, relaksacije, fizickog uzitka, ili sta god vec...Ne treba ti to...

  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...