Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

11 minutes ago, djordje geprat said:

markice, deo zaposlenih. neka, za početak, organi i institucije koji se finansiraju iz republičkog i gradskog budžeta umesto novca zaposlenima za prevoz tu sumu uplate na račun GSP. isto tako i javna preduzeća. privatnim firmama na neki način nametnuti tu obavezu.

 

:isuse:

Link to comment

Isteklo vreme za edit, pa da budem konstruktivan (lako je čeloklepisati).
Da se ja pitam, ja bih to finansirao iz poreza, a ako ne iz poreza onda iz prihoda grada, i to najpre od parking servisa.  Ako već ne grade besplatne parkinge od tih para što im stalno cure, neka se prihod od parkiranja preusmeri za subvencionisanje javnog prevoza... Tako bi to moglo da bude u nekom idealnom društvu.

Link to comment
3 hours ago, Lezilebovich said:

'ladno tramvaj Kalemegdan -Banovo brdo preko Novog Beograda :D . I unutra, neiznenadjujucih, 3 putnika

 

Koji je to tramvaj, koji broj? 

Link to comment

Verovatno stara dobra 13, koja je i imala tu početnu i poslednju stanicu do neke... 2009. ili 2010.? Njom sam redovno išao na faks u prolećno vreme, kad ne žurim. Em nije bilo neke gužve, em se čovek lepo provoza, ni blizu ovoj katastrofi današnjice i posebno današnjeg dana, kad sam od Brda do Glavne pošte putovao 45 minuta, u prepunom 23, obilazeći tipa 7 pokojnih trolejbusa u Kneza Miloša. Samo što sam ustao i došao na posao, a već bih da idem kući da spavam.

Link to comment

Smetnuo sam sa uma da 13 ionako nije zakačen ovom promenom i valjda regularno ide preko Djilasovog mosta. Neko ko je i manje od godinu dana bio van Beograda verovatno nema pojma šta gde više ide od tramvaja. Ćaleta sam tako pre nekoliko meseci pukom srećom izvukao iz 13-ice kad je s Brda krenuo na BAS, a usput mi se ubrzo javio da mi kaže da je video 7-icu kod Sajma.

Edited by Malvo
Link to comment

Zašo, ali zašto su zbog Savskog trega ukinuli sve tramvaje na Bulevaru k.Aleksandra kompletno?

Ukinuta i 14ica, a voze samo 7a (cela trasa sedmice) i 6a (okreće kod Vuka).

 

6 i 14 su mogli da ostave, a da se u 7a, koji bi vozio do N.Beograda preseda na Tašu, a taj bus da okreće kod Vuka, ako nema mogućnosti da okreće na Tašu.

 

 

Link to comment
Isteklo vreme za edit, pa da budem konstruktivan (lako je čeloklepisati).
Da se ja pitam, ja bih to finansirao iz poreza, a ako ne iz poreza onda iz prihoda grada, i to najpre od parking servisa.  Ako već ne grade besplatne parkinge od tih para što im stalno cure, neka se prihod od parkiranja preusmeri za subvencionisanje javnog prevoza... Tako bi to moglo da bude u nekom idealnom društvu.
ovo mi se svidja.

sent from bubamoto

Link to comment
16 hours ago, Frile said:

Isteklo vreme za edit, pa da budem konstruktivan (lako je čeloklepisati).
Da se ja pitam, ja bih to finansirao iz poreza, a ako ne iz poreza onda iz prihoda grada, i to najpre od parking servisa.  Ako već ne grade besplatne parkinge od tih para što im stalno cure, neka se prihod od parkiranja preusmeri za subvencionisanje javnog prevoza... Tako bi to moglo da bude u nekom idealnom društvu.

 

Odlican predlog.

Link to comment
22 hours ago, Tihajeza said:

Zašo, ali zašto su zbog Savskog trega ukinuli sve tramvaje na Bulevaru k.Aleksandra kompletno?

Ukinuta i 14ica, a voze samo 7a (cela trasa sedmice) i 6a (okreće kod Vuka).

 

6 i 14 su mogli da ostave, a da se u 7a, koji bi vozio do N.Beograda preseda na Tašu, a taj bus da okreće kod Vuka, ako nema mogućnosti da okreće na Tašu.

 

 

Pošto sad ne može da se skrene u Nemanjinu zbog sređivanja Savskog trga, a pri tom već godinu i više ne prolaze tramvaji kroz Cara Dušana/27.marta, ne postoji način da tramvaj prođe iz garaže na NBGD ni prema Banjici, ni prema Zvezdari. 

I sam sam razmišljao o ovome, pa mi je ovo delovalo kao logičan zaključak. 

Link to comment
18 minutes ago, Zoidberg said:

Pošto sad ne može da se skrene u Nemanjinu zbog sređivanja Savskog trga, a pri tom već godinu i više ne prolaze tramvaji kroz Cara Dušana/27.marta, ne postoji način da tramvaj prođe iz garaže na NBGD ni prema Banjici, ni prema Zvezdari. 

I sam sam razmišljao o ovome, pa mi je ovo delovalo kao logičan zaključak. 

 

Ali šta sprečava tramvaj 6 da ide najnormalnije bulevarom i okreće na Tašmajdanu, šta sprečava tramvaj 14 da ide uobičajenom trasom? Sedmica neka bude bus i ide ka N.Beogradu, i okreće kod Cvetka ili tako negde.

Link to comment
28 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ali šta sprečava tramvaj 6 da ide najnormalnije bulevarom i okreće na Tašmajdanu, šta sprečava tramvaj 14 da ide uobičajenom trasom? Sedmica neka bude bus i ide ka N.Beogradu, i okreće kod Cvetka ili tako negde.

Pa ne postoji nacin da tramvaj stigne iz garaze do bulevara, jedino da su ih pre zatvaranja savskog trga izveli na ulicu i da ih ne vracaju u garazu 2 meseca, ali bi onda neko mora nocu da dezura i cuva ih, kapiram da im je ta varijanta previse cimanja

Edited by Krcun
Link to comment
3 hours ago, keitel said:

Savski trg ni u ludilu nije trebalo počinjati dok se 27. marta ne završi u cjelini. Čini mi se da je skoro ndmbgd pisao o tome.

 

Jes, boli ih djokica :laugh: Službeni Audi pod rotacijom prođe svuda.

 

Ove nedelje je katastrofalna gužva u svim južnogradskim prevozima. 52, 56, 37, 58, 23, ma sve, krkljanac do vrata kao u najgora vremena zaustavljenih linija 12 i 13. 

 

Oni imaju neku tajnu agendu mučenja ovog naroda. Nemam drugo objašnjenje. Sve ovo je toliko glupo da može samo da im šteti, ne može da im koristi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...