Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

metro stanice su skupe. od sajma do gazele ili od palate pravde do trga može se i peške. nisu metro stanice isto što i bus stajališta.

EDIT: da dodam. tako blizu postavljene stanice nište prednost metroa. stani kreni na svakih  1 minut uz stajanje od bar minut dva.

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 8.2.2020. at 9:46, djordje geprat said:

metro stanice su skupe. od sajma do gazele ili od palate pravde do trga može se i peške. nisu metro stanice isto što i bus stajališta.

EDIT: da dodam. tako blizu postavljene stanice nište prednost metroa. stani kreni na svakih  1 minut uz stajanje od bar minut dva.

 

Tako je. Metro stanice ovako postavljene usporavaju sam metro.  Ne treba ih postavljati kao tramvajske stanice ili autobuske. Na tako maloj udaljemosti, metro ne može ni da ubrza.

Na stranu sve ostalo, počev od odabira lokacije za prvu i početnu stanicu, do toga da trasa ne ide kroz centar grada , nego kroz njihov "zabranjeni grad". Zapravo kroz obod tog čudovišta. Jel neko radio anketu korišćenja te linije? Mislim  na to, da li će bogataši iz Beograda na vodi da zamene svoje džipove i mercedese sa javnim transportom?

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Mislim  na to, da li će bogataši iz Beograda na vodi da zamene svoje džipove i mercedese sa javnim transportom?

 

Pa valjda mora nečim da im dođe posluga, dadilja, čistačica

Link to comment

Pa kad troše tolike pare na metro, mogli su i kosmodrom da im naprave. Za slučaj da se ipak otisnemo ozbiljnije u svemir, perjanice naše "properi pare-ekonomije" su sve tu, pa da budu spremni.

Edited by Arkadija
Link to comment
On 8.2.2020. at 13:41, djordje geprat said:

ma na tom delu treba da bude raspon: pijaca "banovo brdo" - sajam - trg. sve ostalo je previše i poskupljuje.

Otprilike. Eventualno kod mosta na Adi za presedanje na bus/tramvaj ka blokovima i dosta.

Link to comment
On 8.2.2020. at 9:46, djordje geprat said:

metro stanice su skupe. od sajma do gazele ili od palate pravde do trga može se i peške. nisu metro stanice isto što i bus stajališta.

EDIT: da dodam. tako blizu postavljene stanice nište prednost metroa. stani kreni na svakih  1 minut uz stajanje od bar minut dva.

 

Griješiš.

 

Po ovom planu imaš oko 900m izmedju metro stanica što je po meni neki optimalan razmak i nikako se nemože reći da su preblizu postavljene. U Parizu su na svakih 500m čak i manje ponekad (to je bila volja gradskih vlasti tada). 

Metrou će trebati oko 1mn30 do 2mn da predje tu distancu. Na stanica će stajati oko 25s. 

 

 

 

 

Link to comment
11 minutes ago, djordje geprat said:

moguće da grešim. vi što živite tamo gde ima metroa, bolje znate.

 

sajam - gazela: 650 m

gazela - palata pravde: 900 m

palata pravde - savski trg: 450 m

 

meni takođe to deluje nenormalno blizu, pogotovo što celom dužinom te trase paralelno postoji(*) autobuski i tramvajski saobraćaj

 

(*)  - postojaće dok ga temeljno ne sjebu

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...