Jump to content
Sign in to follow this  
belch

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?

Recommended Posts

beta kentauri

ako se dobro sećam, to sa ukidanjem trola datira iz vremena folićevog gazdovanja.

prvobitna ideja je bila da se okretnica sa studentskog trga premesti u dunavsku, kroz francusku, ali im je neko valjda skrenuo pažnju da je francuska ne samo tesna nego da je preduslov za izgradnju kontaktne mreže da fiknu drveće. 

digla se bila dževa oko toga pa su se primirili.

hazard

Mislim da plan izmeštanja okretnice sa Stud. trga postoji i od ranije, Folić ga je samo (kao i većinu stvari) iskopao iz neke fioke.

Inače u poređenju sa ovima Folić sad izgleda kao...ne znam...neki dobroćudni nesposobnjaković. Naravno da nije, ali samo govori u prilog tome šta ovi rade danas.

To da trole idu u tranzitu kroz centar i da tu ne okreću je OK...niti treba toliko buseva da okreće na Trgu rep. Naravno ako mogu da se reše problemi koje navodiš.

No ovo sada je čini mi se nešto drugo, postoji neka želja da se trole skroz ukinu. Ne samo u centru, nego uopšte.

gospa buba
44 minutes ago, hazard said:

Mislim da plan izmeštanja okretnice sa Stud. trga postoji i od ranije, Folić ga je samo (kao i većinu stvari) iskopao iz neke fioke.

Inače u poređenju sa ovima Folić sad izgleda kao...ne znam...neki dobroćudni nesposobnjaković. Naravno da nije, ali samo govori u prilog tome šta ovi rade danas.

To da trole idu u tranzitu kroz centar i da tu ne okreću je OK...niti treba toliko buseva da okreće na Trgu rep. Naravno ako mogu da se reše problemi koje navodiš.

No ovo sada je čini mi se nešto drugo, postoji neka želja da se trole skroz ukinu. Ne samo u centru, nego uopšte.

pa poslali su na ushce bar 3 autobusa koja su se ranije okretala na trgu. sad mozda na trgu nije vishe pakao, ali u tunelu jeste. u ovoj konfiguraciji sistema mogu samo da biraju koga ce da ojade. ja zato predlazem rotaciju, svakih par meseci po nekog, pa u krug :s_w:

hazard
16 minutes ago, gospa buba said:

pa poslali su na ushce bar 3 autobusa koja su se ranije okretala na trgu. sad mozda na trgu nije vishe pakao, ali u tunelu jeste. u ovoj konfiguraciji sistema mogu samo da biraju koga ce da ojade. ja zato predlazem rotaciju, svakih par meseci po nekog, pa u krug :s_w:

Sve je to sviranje đoci dok se ne uradi jedna od 2 stvari:

1) metro

2) zatvaranje većine centra za sve osim za javni saobraćaj u špicu

Realno mora prvo 2), jer 1) da krene da se radi odma sutra daće efekte tek za 5-6 godina u najbržem i najboljem slučaju

Edited by hazard

Milosh76

Za 2) nam treba mnogo vise autobusa i drasticno bolja organizacija istog. Sto se nece skoro desiti, jer nemamo dovoljno vozaca, recimo

A 1) je neisplativo i skoro nemoguce odraditi i zbog para i zbog nesposobnosti tih koji bi da grade metro.

hazard

Mislim da smo već vodili ovaj razgovor

Vozačima povećati plate. Stvari su prilično jednostavne. I tretirati ih kao ljude a ne kao stoku

Drastično više autobusa nije potrebno, jer ako je ulica rezervisana samo za bus recimo 2 sata, jedan autobus će napraviti 4 ture umesto recimo 2, i imaćemo veći kapacitet za istim brojem buseva. Jedno je kada busu zbog gužve treba 50 minuta od okretnice do okretnice, a drugo kada mu treba 25.

Metro sigurno nije neisplativ, metro je najisplativija investicija koja u ovom gradu može da se napravi. Bukvalno ništa, ali baš ništa ne može biti isplativije. A naravno da se nadam da ovi retardi neće graditi metro, oni kada bi krenuli ceo grad bi potonuo u dubine zemlje

Skyhighatrist

Milosh76

Metro sigurno nije neisplativ, metro je najisplativija investicija koja u ovom gradu može da se napravi. Bukvalno ništa, ali baš ništa ne može biti isplativije. A naravno da se nadam da ovi retardi neće graditi metro, oni kada bi krenuli ceo grad bi potonuo u dubine zemlje

Naravno da je isplativ, samo ne sa dunsterima koji ne znaju da postave kocke ili da zakrpe rupu na kolovozu.

Umesto metroa, ja bih pravio linije BG VOZA, samo sto ni vozne sine nemaju gde da se postave vise...

hazard

Ne Beobuildu jedan forumaš kaže da je čuo da se radi procena sve pokretne i nepokretne imovine GSPa, i da u fokusu interesovanja - pogon Dorćol. Tamo gde je garaža za trole.

Eto možda (još jednog) razloga zbog kog žele da ukinu trolejbuse - da oslobode plac na donjem Dorćolu za neku masovnu lukrativnu novogradnju.

beta kentauri

pa to je jasno ko dan jer

pdr za donji dortjol postoji. biće nagužvano i nagurano da igla neće imati gde da se udene.

Edited by beta kentauri

hazard

Naravno teoretski garaža za trole može da se izgradi nedge drugde. Ali iz ugla ovih dunstera to je cimanje, mora da se razvlači mreža i tako dalje, najlakše je to samo ukinuti.

beta kentauri

kad ukinu trole garaža postaje višak

vathra

Мало сте преоптимистични са брзином изградње метроа. Да би то личило на нешто, треба да можеш да стигнеш брзо из било које А у било које Б. А за то треба јако добра мрежа. У противном мораш да преседаш са воза на бус што је тек катастрофа. 

Ова линија беовоза је већ сад практично метро у малом, али ради супер само за мали број корисника, другима је неупотребљив. 

Колика би требала да је густина станица метроа? Да би било практично, рецимо да у центру буде станица на 500м од било које тачке, мало даље до 1км, и свега пар линија на периферији. 

А то је пуно линија, дуго би трајала изградња. Већина метропола је градила метро линију по линију, и то је трајало дуго док није завршено. 

Halvard
16 hours ago, hazard said:

Svi autobusi koji su okretali u centru, naravno, vraćeni. Linije 21 i 22 trajno (!) skraćene do Slavije. Umesto nekadašnje trole 22L uvodi se autobus (!!!) 22A od Trga do Slavije. Pa jebote!!!!

Tako je majstori. U najzakrčenijem delu grada smanjite trole, neka idu čađavi busevi na dizel. Udri!!!!!

Ovo je sve toliko sumanuto da prosto ne može rečima da se opiše. Te trole su bile praktično jedino što je iole funkcionisalo u raspalom GSP-u, ali naravno, zašto bi bilo šta u ovom gradu bilo normalno. Mada, nije da je bilo neočekivano, ipak to dolazi od ljudi kojima "optimizacija" podrazumeva da je nedopustivo da vozila u gradskom saobraćaju ne budu konstantno puna, kako su sami izjavili. 

Dakle, od četiri trolejbuske linije koje su ranije (godinama!!!) išle sa Trga, sada imamo samo jednu. Fenomenalno. Pritom, u špicu su konstantno bile pune ma koliko polasci bili česti, a zaista jesu bili, tek sada će to biti zaista veselo. Super, neka sad još i ukinu ove linije što idu sa Slavije (ali obavezno da ostanu ovi autobusi na relaciji Trg-Slavija, taman da te dovezu do nigde), a da ostane samo 29, i to po mogućstvu sa ukupno 2 vozila koja će da je opslužuju, pa kad je dočekaš, dočekaš. Mislim, realno, i koji će nam trole, kineski i turski turisti ih ionako ne koriste.

Ne, ovo mora da je nekakav sociološki eksperiment, ne postoji drugo objašnjenje. 

Tihajeza

O gradskom prevozu odlučuju ljudi koji verovatno decenijama nisu prišli gradskom prevozu. Ono vide ga tu i tamo iz kola, pa znaju da postoji a i slabo dolaze u kontakt sa ljudima koji ga koriste.

Ovo za garažu Dorćol deluje realno.