Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

36 minutes ago, gospa buba said:

a shta je problem sa trolom? vuku vesare traume iz mladosti, shto nije vozila balkanskom, nego se klipsalo uzbrdo dry.png

 

da se razumemo, ne mislim da dodjosh ne sme da upravlja beogradom, ali bi bilo pozeljno da je, shto kazu, ostvaren chovek, i da ne mrzi grad unsure.gif

 

dovrshen chovek

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sasvim razuman korak u borbi protivu zagađenja zraka

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

Trajno ukinute linije 19 i 28 zbog ,,preklapanja sa drugim linijama jgs u centru" i ,,optimizacije trolejbuskog saobraćaja". Pa da vam jebem mater da vam jebem, pušite bre kurac retardi

 

Ovo ukidanje je knjiski primer sta se desi kada neko "ne gleda dalje od sutra" i kada se nestrucni/neuki ljudi bave stvarima od vaznosti. Recimo da su prilikom rekonstrukcije trga konsultovali nekog iole normalnog saobracajnog inzenjera shvatili bi da ono parcence kod narodnog pozorista ne moze da propusti ceo saobracaj namenjen tuda.

 

Sad je kasno za delanje, a posto nemaju zicnu mrezu da naprave okretnicu trolejbusa negde drugde solomonsko resenje im je da ih ukinu pod nekim bednim izgovorom. 

Link to comment

To parčence nije ni bilo namenjeno za saobraćaj, početna ideja je bila da bude sve pešačka zona, da trola bude nula, i da se 28 produži do Gundulićevog venca i tako spoji sa garažom. Na početku rekonstrukcije je mreža za napajanje trola potpuno skinuta. Jedini saobraćaj koji je tu bio predviđen su bili ,,vrapci".

 

Sve je vraćeno nakon što su se ljudi bunili da će biti izolovani u geto ako žive u centru i da neće moći da stignu do posla, fakulteta, itd. ako žive van.

 

I sada ide improvizacija.

Link to comment

Uopšte me ne bi iznenadilo da proglase sve trole i tramvaje neispravne po nekom apsurdnom kriterijumu.

Onda ih aukcijski prodaju kako staro gvožđe po hitnom postupku, ali ne diraju infrastrukturu el. napajanja, kao to će kasnije.

Pojavi se samo jedan kupac a firma registrovana na egzotičnom ostrvu.

Najave da će sve te trolejbuske i tramvajske linije da privremeno zamene autobusi na dizel dok ne nabave autobuse na punjive baterije.

Par nedelja kasnije se predomisle, jer je eto neki njihov stručnjak za saobraćaj ipak dokazao da su tramvaji i trolejbusi najbolje rešenje kad već sajle napajanja i šine nisu sklonjene.

Raspišu tender za nabavku trolejbusa i tramvaja, polovnih naravno, jer su uvek domaćinski odnosili prema budžetu grada.

Gle, javi se neki baja sa ponudom u tramvaj i trolejbus istog broja kao oni rashodovani, a boja nekako ko nova i već ih "dovezo" u garaže.

Link to comment

Ovaj scenario zvuči jako uverljivo. Samo ja mislim da će trole skroz izbaciti, a taj privatnik preuzeti tramvaje...a možda i ceo GSP. Ili će busevi da budu izdeljeni na njih više.

Link to comment

ako se dobro sećam, to sa ukidanjem trola datira iz vremena folićevog gazdovanja.

prvobitna ideja je bila da se okretnica sa studentskog trga premesti u dunavsku, kroz francusku, ali im je neko valjda skrenuo pažnju da je francuska ne samo tesna nego da je preduslov za izgradnju kontaktne mreže da fiknu drveće. 

digla se bila dževa oko toga pa su se primirili.

 

Link to comment

Mislim da plan izmeštanja okretnice sa Stud. trga postoji i od ranije, Folić ga je samo (kao i većinu stvari) iskopao iz neke fioke.

Inače u poređenju sa ovima Folić sad izgleda kao...ne znam...neki dobroćudni nesposobnjaković. Naravno da nije, ali samo govori u prilog tome šta ovi rade danas.

 

To da trole idu u tranzitu kroz centar i da tu ne okreću je OK...niti treba toliko buseva da okreće na Trgu rep. Naravno ako mogu da se reše problemi koje navodiš.

 

No ovo sada je čini mi se nešto drugo, postoji neka želja da se trole skroz ukinu. Ne samo u centru, nego uopšte.

Link to comment
44 minutes ago, hazard said:

Mislim da plan izmeštanja okretnice sa Stud. trga postoji i od ranije, Folić ga je samo (kao i većinu stvari) iskopao iz neke fioke.

Inače u poređenju sa ovima Folić sad izgleda kao...ne znam...neki dobroćudni nesposobnjaković. Naravno da nije, ali samo govori u prilog tome šta ovi rade danas.

 

To da trole idu u tranzitu kroz centar i da tu ne okreću je OK...niti treba toliko buseva da okreće na Trgu rep. Naravno ako mogu da se reše problemi koje navodiš.

 

No ovo sada je čini mi se nešto drugo, postoji neka želja da se trole skroz ukinu. Ne samo u centru, nego uopšte.

pa poslali su na ushce bar 3 autobusa koja su se ranije okretala na trgu. sad mozda na trgu nije vishe pakao, ali u tunelu jeste. u ovoj konfiguraciji sistema mogu samo da biraju koga ce da ojade. ja zato predlazem rotaciju, svakih par meseci po nekog, pa u krug :s_w:

Link to comment
16 minutes ago, gospa buba said:

pa poslali su na ushce bar 3 autobusa koja su se ranije okretala na trgu. sad mozda na trgu nije vishe pakao, ali u tunelu jeste. u ovoj konfiguraciji sistema mogu samo da biraju koga ce da ojade. ja zato predlazem rotaciju, svakih par meseci po nekog, pa u krug :s_w:

 

Sve je to sviranje đoci dok se ne uradi jedna od 2 stvari:

 

1) metro

2) zatvaranje većine centra za sve osim za javni saobraćaj u špicu

 

Realno mora prvo 2), jer 1) da krene da se radi odma sutra daće efekte tek za 5-6 godina u najbržem i najboljem slučaju

Edited by hazard
Link to comment

Za 2) nam treba mnogo vise autobusa i drasticno bolja organizacija istog. Sto se nece skoro desiti, jer nemamo dovoljno vozaca, recimo

A 1) je neisplativo i skoro nemoguce odraditi i zbog para i zbog nesposobnosti tih koji bi da grade metro.

Link to comment

Mislim da smo već vodili ovaj razgovor

 

Vozačima povećati plate. Stvari su prilično jednostavne. I tretirati ih kao ljude a ne kao stoku

 

Drastično više autobusa nije potrebno, jer ako je ulica rezervisana samo za bus recimo 2 sata, jedan autobus će napraviti 4 ture umesto recimo 2, i imaćemo veći kapacitet za istim brojem buseva. Jedno je kada busu zbog gužve treba 50 minuta od okretnice do okretnice, a drugo kada mu treba 25.

 

Metro sigurno nije neisplativ, metro je najisplativija investicija koja u ovom gradu može da se napravi. Bukvalno ništa, ali baš ništa ne može biti isplativije. A naravno da se nadam da ovi retardi neće graditi metro, oni kada bi krenuli ceo grad bi potonuo u dubine zemlje

Link to comment




 
Metro sigurno nije neisplativ, metro je najisplativija investicija koja u ovom gradu može da se napravi. Bukvalno ništa, ali baš ništa ne može biti isplativije. A naravno da se nadam da ovi retardi neće graditi metro, oni kada bi krenuli ceo grad bi potonuo u dubine zemlje


Naravno da je isplativ, samo ne sa dunsterima koji ne znaju da postave kocke ili da zakrpe rupu na kolovozu.

Umesto metroa, ja bih pravio linije BG VOZA, samo sto ni vozne sine nemaju gde da se postave vise...
Link to comment

Ne Beobuildu jedan forumaš kaže da je čuo da se radi procena sve pokretne i nepokretne imovine GSPa, i da u fokusu interesovanja - pogon Dorćol. Tamo gde je garaža za trole.

 

Eto možda (još jednog) razloga zbog kog žele da ukinu trolejbuse - da oslobode plac na donjem Dorćolu za neku masovnu lukrativnu novogradnju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...