Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nije da je iznenađenje, ali prevoz je jedno 5 puta gori nego za vreme odmora i letnjeg raspusta. Ovim tempom, tamo negde u septembru 2023. će 1993. godina delovati kao zlatno doba GSP-a. Ako ne i ranije.

Link to comment
urd9ui31kel31.jpg
 
Ima kineskih gradova za koje nisam ni cuo
svi kinezi su culi za Beograd, al malo sutra. Dobro, mozda za Djokovica ko voli sport ali on je Monegascanin. A nema metro ni tamo!

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Uzni sebi jedno biciklo ili trotinet :fantom: 

 

Mnoge mape nisu tacne. Verovatno je za neke gradove uzet celokupan sistem podzemnog prevoza, a za neke samo linije koje idu ispod zemlje na celoj trasi.

 

+1 :fantom:

 

Za mape: da, tačno, plus su uvršteni mnogi gradovi koji zapravo nemaju klasični metro nego neki LRT. Metro u Portu je LRT, podzeman je u centru a izvan njega po zemlji. Tu je i Kaljari, ali u Kaljariju su to dve linije tramvaja na uglavnom nezavisnoj trasi (koja je jednim delom jednokolosečna čak). No to se zove tamo Metrocagliari pa je uvršteno u spisak, za razliku od Ciriha recimo koji svoji daleko razgranatiji i korisniji LRT sistem ne zove ,,metro" nego tramvaj. Isto tako Lozana je na spisku jer se sistem tamo zove ,,metro", mada je linija M1 zapravo tramvaj (M2 je neki mini-metro, najmanji na svetu valjda).

Link to comment
5 hours ago, Halvard said:

Nije da je iznenađenje, ali prevoz je jedno 5 puta gori nego za vreme odmora i letnjeg raspusta. Ovim tempom, tamo negde u septembru 2023. će 1993. godina delovati kao zlatno doba GSP-a. Ako ne i ranije.

 

Gori je u smislu da ima vise naroda i da je nejac pouskakala u gradski prevoz sa rancevima. Ovako je isti raspad kakav i do sada, podnosljiv za skuvanu zabu, ali moguce je da ce se situacija drasticno pogorsati kako krenu zimske jakne koje se prostiru van stajaceg podrucja individue u vozilu, a privatnici odluce da autobuse valja ocuvati da ih ne aka narod.

 

U poslednje vreme sam triput bio prinudjen da koristim 12 da stignem do sireg centra grada. Zaboravio sam koliko je dobar osecaj ne gurati se u prepunom autobusu i ne klackati mic po mic. Problem i dalje ostaje sto valja tabanati neko vreme po izlasku i sto ga uopste treba sacekati, sto ume da traje po 10+ minuta.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Због одржавања спортске манифестације "Државно првенство у триатлону на Полудистанци (1,9-90-
21km)" у организацији Триатлон Савеза Београда, у недељу 22.9.2019. године у периоду од
06:30 до 14:00 часова, биће затворене следеће саобраћајнице:
- Савска магистрала, на делу од Радничке улице до улице Боре Станковића;
- Радничка улица, на делу од Савске магистрале до скретања за Мост на Ади;
- Мост на Ади и Булевар хероја са Кошара до раскрснице са улицом Омладинских бригада.




... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 2 weeks later...
8 minutes ago, pt 2.0 said:

Je l taksisti štrajkuju cele ove radne nedelje od 13-15h negde po centru or I got it wrong?

Molim za pouzdan info, vodam delegaciju iz inostranstva po radnim sastancima kojekude...

Da

Link to comment
  • 3 weeks later...

Sinoc sam se vozila gradskim busom, majstor vozi ne zna trasu ni stanice. Pita putnike, a ovi mu govore: kreni levo, sad stani, zaaatvori vrata, zaboravio si. Ukljuci svetlo, nista ne vidimo u pomrcini, polomicemo se. Promasio stanicu, na negodovanje lakonski odgovori- stacu na sledecoj. Jedan kaze- ovako je svaki dan na ovoj liniji, ozloglasena 50. 

Ljudi se uglavnom smeju. 

Edited by halloween
Link to comment

ja prošle nedelje pokušavala da dozovem kurira iz postexpressa da dođe da preuzme pošiljku, od utorka do petka, i nikako da se pojavi. na kraju odem u petak sama u poštu da predam pakete i da pitam o čemu se radi. kontrolorka mi kaže, nezvanično, svi su dali otkaz. 

u petak oko 5 dolazi momak kurir, reko kasno već sam sama obavila... a jel istina da jedini ti nisi dao otkaz? a on kaže, pa skoro, ali i ja ću od prvog, idem u gsb, tamo je veća plata. u pošti 36000 na određeno, tromesečni ugovori, ponedeljak - subota, i to ako imaš sreće. kuriri većinom rade pon-petak, za 20000 na pp ugovore. u gsp oko 60000. ne znam kakvi su ugovori.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...