Jump to content
IGNORED

Волем, језички


расејан

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ministar finansija Siniša Mali: "Vrlo brzo ćemo osnovati agenciju za takozvane cirkularne migracije jer hoćemo da damo mogućnost našim ljudima koji odlaze iz Srbije da se obrazuju i usavršavaju, da imaju mogućnost kada se vrate da znaju gde bi radili i nastavili karijeru", rekao je on i dodao da će Srbija pokušati da tako vrati nazad i one koji su otišli pre 5 i 10 godina jer je "odliv mozgova najvažniji problem celog regiona i moramo da se borimo protiv toga".

 

Gde da se prijavim, oduvek sam hteo da radim na

hqdefault.jpg

Edited by peralozac
Link to comment

:lolol:

jel može čovek da ne kažem naučnik, da ima dva doktorata, u teoriji?

 

baš bi bilo dobro da doktorira još jednom na cirkularnim migracijama, na geografiji recimo.

Link to comment
Just now, slepa živana said:

:lolol:

jel može čovek da ne kažem naučnik, da ima dva doktorata, u teoriji?

 

baš bi bilo dobro da doktorira još jednom na cirkularnim migracijama, na geografiji recimo.

 

Moze. U nemackogovorecim zemljama ima cak i titula za to: Doktor Doktor. Skraceno DDr 😁

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Danas me podsetilo... Uvek voleo glagol (za)baviti se u denotaciji - zadrzati, biti negde duze vreme

Moja baka je uvek to koristila i juce se setim i kad je majka rekla kad ides kuci, ja rekoh za sat-dva, kolko ces ti da se zabavis?

Moja dva najbolja druga su isto lingvisti, ali nismo utvrdili dokle na onoj mapi dokle seze taj izraz. Sumnjam da BG i i gore dalje imaju to

Edited by Giggsy
Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 29.7.2019. at 7:12, Giggsy said:

Danas me podsetilo... Uvek voleo glagol (za)baviti se u denotaciji - zadrzati, biti negde duze vreme

Moja baka je uvek to koristila i juce se setim i kad je majka rekla kad ides kuci, ja rekoh za sat-dva, kolko ces ti da se zabavis?

Moja dva najbolja druga su isto lingvisti, ali nismo utvrdili dokle na onoj mapi dokle seze taj izraz. Sumnjam da BG i i gore dalje imaju to

 

U mome kraju (Kninska Krajina) se govorilo "zabaviti se" u značenju "zadržati se." Moja baba  i dan danas to govori. 

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...