Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

On 13.10.2020. at 20:16, Bambula said:

 pakao pored Smederevca od nekih 5 sati :D

Kakav smederevac, kad se kuva na veliko ide u vojnički kazan :-)

 

Pre par godina kad su šljive u voćnjaku bas dobro rodile sam kuvao jedno 70-80l. Nikad lakše skuvan džem - manje je vruće nego pored šporeta a i lakše mešati kad mešalica ima metar i po a kazan dovoljno mesta da ne izlece dzem iz šerpe

 

Jedini problem je što su takve godine retke :(

Edited by Zverilla
Link to comment
  • 1 month later...

Nije zimnica, trazim hitno neku temu pa ovu: koliko dugo mogu da cuvam pomorandze i kako? Na sobnoj temperaturi - kojoj? ili mogu i napolje? Treba mi pomoc hitno da bih odlucila da li da ih porucim preko coveka koji bi mi ih sutra doneo iz Hrvatske (ali trazi min 15kg), imam 15 minuta da razmislim. Samo ih ja jedem.

Link to comment

Za sobnu T ta kolicina je neodgovarajuca, pokvarice se, jedino ako imas neku koja je hladna ili neki spajz, garazu, ali da nije vlazno. Pretpostavljam da se ne dodiruju, odnosno svaka posebno uvije i sl.
U svakom slucaju brzo ce otici koliko god da je 15 kg mnogo, jos ako su slatke, a tu su uvek kolaci, dzem [emoji7]
Ne odbijaj [emoji41]



Link to comment
7 minutes ago, Jumanji said:

Za sobnu T ta kolicina je neodgovarajuca, pokvarice se, jedino ako imas neku koja je hladna ili neki spajz, garazu, ali da nije vlazno. Pretpostavljam da se ne dodiruju, odnosno svaka posebno uvije i sl.
U svakom slucaju brzo ce otici koliko god da je 15 kg mnogo, jos ako su slatke, a tu su uvek kolaci, dzem emoji7.png
Ne odbijaj emoji41.png


 

Imam i terasu na kojoj u kutiji drzim nesto namirnica (doduse nezasticena je od vetrovite kise pa za njih ne bi bila dobra) i dobar podrum, tako da cu da ih turim u podrum. A nema sanse da pravim ista od njih, ja ih prosto volim tako za jelo. :) Porucila!

Pitala par prijatelja u kraju, i ili ne vole pomorandze ili jedu samo organske, tako da niko nece da ih deli sa mnom.

Link to comment

Zašto mi propada kiseo kupus ?

Lepa boja, dobar ukus, ali rasol sluzav a glavica okolo mekana.

 

Sve izvadila, bacila okolne listove, procedila rasol kroz duplu gazu, dodala još soli iako nije bio neslan. Sad čekam :dry:.

Link to comment
Imam i terasu na kojoj u kutiji drzim nesto namirnica (doduse nezasticena je od vetrovite kise pa za njih ne bi bila dobra) i dobar podrum, tako da cu da ih turim u podrum. A nema sanse da pravim ista od njih, ja ih prosto volim tako za jelo. [emoji4] Porucila!
Pitala par prijatelja u kraju, i ili ne vole pomorandze ili jedu samo organske, tako da niko nece da ih deli sa mnom.
Ne vole pomorandze da jedu, ohmg -.-
Ma to u slucaju nuzde ako je stani pani, ali ako ih volis slistices sigurno. Ja ih obozavam. I da nemoj na nezasticenu terasu, podrum je skroz ok.

@dùda da nije bilo tolpo mnogo tamo gde ti je bilo bure? Ako se nisu glavice mnogo ugnjeckale, spasices tako, mislim.


Link to comment
10 minutes ago, Jumanji said:


@dùda da nije bilo tolpo mnogo tamo gde ti je bilo bure? Ako se nisu glavice mnogo ugnjeckale, spasices tako, mislim.

Moguće da je to. I meni je palo na pamet.

Stavili smo kupus i otišli na selo. I na planini je tada bilo toplo, verovatno je bilo i u BG.

Nadam se da ću bar ovo što sam ostavila (pola sam bacila), sačuvati.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Imam i terasu na kojoj u kutiji drzim nesto namirnica (doduse nezasticena je od vetrovite kise pa za njih ne bi bila dobra) i dobar podrum, tako da cu da ih turim u podrum. A nema sanse da pravim ista od njih, ja ih prosto volim tako za jelo. :) Porucila!

Pitala par prijatelja u kraju, i ili ne vole pomorandze ili jedu samo organske, tako da niko nece da ih deli sa mnom.

Sad kad ti stignu suve i nikakve :P

Edited by maheem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...