Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

  • 2 months later...

S obzirom na to da su na nasim prostorima ove godine smokve rodile onako bas, bas, ja sam u njima slasno uzivala u nekoj nenormalnoj velikoj kolicini, u svim mogucim kombinacijama, najvise sirove, ofc i od poslednjih 650g skuvala sam ovaj dzem

https://www.deliciousmagazine.co.uk/recipes/fig-jam-scented-with-earl-grey-tea-and-star-anise/

Jedina razlika u odnosu na recept je sto sam stavila 290 g secera (toliko je secera bilo u kesi : ) ...nisam koristila jamfix) i zvezdasti anis nisam samlela vec sam kuvala sa 2 cele zvezdice i ostavila ih tako u tegli, nisam ih izvadila na kraju.
I da ovaj odnos u receptu je za 500g smokava, tu sam imala 150g vise.
Jako zanimljiv ukus u mom omiljenom caju :)
Odlican 5.

Link to comment

ja pre neki dan stavio grozdje s papricicama, videcemo za koju nedelju kako je ispalo. 

 

bobe grozdja (ja uzeo belo, fina tvrda kora) se operu i svaka se probusi cackalicom. razne ljute papricice (uzeo sta sam nasao, halapenje, standardne feferone i skotch bonete) se operu i izbuse cackalicom. ostalo isto kao regularna tursija. napunio tegle, ubacio malo bibera, korijandera i lovora, nalio tecnoscu i ostavio u spajz u mrak. pa sta bude. 

 

jeo sam to pre par godina i jako mi se dopalo - grozdje je cvrsto, slatko, ljuto, kiselo, taman kako volim. i odlucio da napravim i napokon doslo na red. nadam se da ce biti dobro. 

Link to comment
ja pre neki dan stavio grozdje s papricicama, videcemo za koju nedelju kako je ispalo. 
 
bobe grozdja (ja uzeo belo, fina tvrda kora) se operu i svaka se probusi cackalicom. razne ljute papricice (uzeo sta sam nasao, halapenje, standardne feferone i skotch bonete) se operu i izbuse cackalicom. ostalo isto kao regularna tursija. napunio tegle, ubacio malo bibera, korijandera i lovora, nalio tecnoscu i ostavio u spajz u mrak. pa sta bude. 
 
jeo sam to pre par godina i jako mi se dopalo - grozdje je cvrsto, slatko, ljuto, kiselo, taman kako volim. i odlucio da napravim i napokon doslo na red. nadam se da ce biti dobro. 
Ja razmišljam da to pristavim...
Jel mora neko specijalno grožđe, bez semena?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Ja razmišljam da to pristavim...
Jel mora neko specijalno grožđe, bez semena?



... Shiit has hit the fan...
 

ja nisam na to obracao paznju, samo gledao da je korica cvrsta pa izabrao belo duguljasto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...