Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auh... Svaka cast ovim zenama. Misa zadusnica.. http://www.blic.rs/Vesti/Politika/430890/Aktivisti-u-Zagrebu-protestovali-protiv-mise-za-PavelicaU Zagrebu su danas aktivisti Građanske akcije održali mirne proteste ispred Bazilike srca Isusova, gde se održavala misa zadušnica za ustaškog zločinca, poglavara Nezavisne drzave Hrvatske Antu Pavelića, prenela je hrvatska agencija HinaGrupa aktivista je sa transparentom na kojem je pisalo "Sprečimo fašizaciju društva" svojim telima pokušalo da blokira ulaz u crkvu.Jedan deo aktivista je nosio Davidovu zvezdu, a svoju poruku da Ante Pavelić ne pripada javnom prostoru Hrvatske su, između ostalog, pokušali da pošalju i pomoću transparenta na kojem je pisalo "20.101 dete ubijeno u Jasenovcu. 200.000 ubijeno u ustaškim logorima. Sve naredio Ante Pavelić.""Došli smo da bismo upozorili na ono što se svakog 28. decembra događa ovde u crkvi u Palmotićevoj, a to je misa zadušnica za koljača i izdajnika Antu Pavelića. Očito vlasti nisu zainteresovane, pa smo mi došli ovde kako bismo upozorili na to", rekla je aktivistkinja Morana Rozić.Na snimkama hrvatske televizije RTL se moglo videti da su neki koji su išli na misu nosili ustaška obeležja poput majice sa slovom "U", a došlo je i do verbalnih konflikata. Neki su pokušali da spreče kamermana RTL-a da snima događaj.U zagrebačkoj policiji su za agenciju Hina rekli da je došlo do verbalnog konflikta, ali da nije bilo potrebe za intervencijom, kao i da niko nije priveden.

Edited by Topola
Link to comment
  • 2 weeks later...
Klinktonova knjižnica objavila 30 banki dokumenata o predmetnoj temi...Da zagolicam interes...
CIA would continue monitoring Serb threats to move refugees from the Krajina to Vojvodina and Kosovo,and compare threats with actions. Should forced movements to Kosovo appear imminent, agencies would consider the utility of reissuing the 1992 Kosovo warning. State would review the language of the 1992 warning to determine if it remains appropriate.(Action:CIA/State)-S)-
Link to comment

prema BDP per capita Slovenija i Hrvatska su danas tačno tamo gde su bile 1989-te, dok je Srbija skoro duplo siromašnija. Vi ste džaba krečili, a mi smo ispali totalne budale. Mada su te dve stvari povezane...

Link to comment

Jeste li računali i PPP, plus pad stanovništva, Kosovo kao deo Srbije...?Drugo, ne bih se uzdao da je metodologija računanja BDP-a onda i sada ista. Videli smo da je 2009. godine BDP pao za oko 6% (ZS reče prvo za 3% pa su revidirali) a računanje BDP u samoupravljanju je imalo svoje specifičnosti (Pecom-ovi kompjuteri koji su nominalno vredeli hiljade $/kom itd).Moj drugar (phd ekonomista) sračunao da bi, da nije bilo sankcija/ratova/whatever u Srbiji plata bila veća za oko 80 evra a nezaposlenost 18-20% umesto ~24%...

Link to comment

Ne, ovo je najgrublje moguce, tako da su odstupanja vise nego moguca, ali ne ogromna, pretpostavljam.A ovo za Srbiju mi je jako tesko da poverujem (za visinu plata, ne za nezaposlenost, mada...pitanje je koja i čija nezaposlenost). A posebno mi je u to tesko da poverujem u slucaju da je Jugoslavija opstala i recimo 2004-te ili pre postala članicom EU.

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...