Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

6 minutes ago, Anonymous said:

Pivnica još postoji?

 

To je nekad bilo vrhunsko mesto.

eeh al šta čuh od kolege. onaj masnokosi gazda prodao pivnicu maju bulatoviću (:bila najbolja hazenašica na svijet 90-ih) za neke basnoslovne pare. 

kakav kretino! ono će raditi dok je sveta

Link to comment

Ono što se desilo je da su Pivnicu napravili tri sina Veljka Milatovića, revolucionara, na njihovoj zemlji i ta kafana je bila raspad u svakom smislu i zlatna vremena te kafane ujedno.

 

U nekom trenutku su sve to (za nenormalne pare) prodali nekakvoj Ruskinji valjda, pa je ekipa koja je tamo oduvek radila nastavila posao.

 

Dalje ne pratim, po mom znanju to sad drži neka podgorička, ili nikšićka ekipa, nije da me zanima više.

Edited by Anonymous
Link to comment

To su bila vremena, kad sam sedeo u Pivnici i pio svoje pivo, a onda se pojavi najstariji Milatović (kog poznajem), sedne za moj sto i čeka kelnera, posle nekoliko minuta odustaje i vadi svoju vrhunsku lozu i onda mi pijemo tu lozu.

Link to comment
7 hours ago, Anonymous said:

To su bila vremena, kad sam sedeo u Pivnici i pio svoje pivo, a onda se pojavi najstariji Milatović (kog poznajem), sedne za moj sto i čeka kelnera, posle nekoliko minuta odustaje i vadi svoju vrhunsku lozu i onda mi pijemo tu lozu.

opa znao si Veljka Milatovica!!

ispricaj neku zgodu ako ih je bilo.

valda samo Koca Popovic i on su se povukli dobrovoljno iz politickog zivota sfrjot.

Link to comment

btw,

sve cesce nam pada ideja da prodamo sve tamo, cg se uzasno promenila na gore. ti ne mozes da nadjes MAJSTORA dobrog i postenog, bezakonje vlada, sta god zelis da kupis od klime do namestaja nema u magacinu nego cekas cekas...nema delova za masine pod garancijom, pogresni obracuni racuna, kao da poluzombiji vladaju, bolidi, polu svet. ne znam....platis unapred da ti cvece i drvece otkinu, on uradi pola. platis lajsne da popravi prelepe preko starih...o hidroforu da ne pricam i svake godine sto nema vode leti od kako si rodjen. 

 

bas je drustvena svest pala nisko. uzasan mentalitet. mi se nervirali oko stvari kako nam urade i poprave u selu, a oni su za cg majstore doktori nauka! da li je moguce da jedan takav neprofesionalizam postoji???

Edited by mustang
Link to comment
13 hours ago, bradilko said:

opa znao si Veljka Milatovica!!

ispricaj neku zgodu ako ih je bilo.

valda samo Koca Popovic i on su se povukli dobrovoljno iz politickog zivota sfrjot.

 

Ma jok, kad sam napisao 'najstariji' sam mislio 'najstariji sin', Mika, idiotski sam se izrazio.

 

Jedino što imam za Veljka je da je pokojnom Branku Petijeviću, novskom arhitekti, koji je projektovao Titovu vilu, dom zdravlja, Veljkovu kuću (pivnicu) mahnito objašnjavao da nipošto Tita ne naziva 'magare'. To je ovom bila uzrečica. Deo Novog mi je otišao kad je ujko (arhitekta) umro.

 

1 hour ago, mustang said:

btw,

sve cesce nam pada ideja da prodamo sve tamo, cg se uzasno promenila na gore. ti ne mozes da nadjes MAJSTORA dobrog i postenog, bezakonje vlada, sta god zelis da kupis od klime do namestaja nema u magacinu nego cekas cekas...nema delova za masine pod garancijom, pogresni obracuni racuna, kao da poluzombiji vladaju, bolidi, polu svet. ne znam....platis unapred da ti cvece i drvece otkinu, on uradi pola. platis lajsne da popravi prelepe preko starih...o hidroforu da ne pricam i svake godine sto nema vode leti od kako si rodjen. 

 

bas je drustvena svest pala nisko. uzasan mentalitet. mi se nervirali oko stvari kako nam urade i poprave u selu, a oni su za cg majstore doktori nauka! da li je moguce da jedan takav neprofesionalizam postoji???

 

+1

 

Nemam šta da prodam tamo, ali razmišljam da prestanem da dolazim posle skoro 30 godina.

 

Sve nekako ide na lošu, pogrešnu stranu.

 

Ovo u čemu pišeš je oduvek postojalo, ali sad još dobija i neku notu nadrkanosti, maltene udaraš na sam sistem kad se pobuniš.

 

Što se CG majstora tiče najbolje je rekao moj drug iz Berana: 'Ovde ti nema majstora, ovde samo ima ljudi koji su se proglasili za majstore'.

Link to comment
35 minutes ago, Anonymous said:

 

Ma jok, kad sam napisao 'najstariji' sam mislio 'najstariji sin', Mika, idiotski sam se izrazio.

 

Jedino što imam za Veljka je da je pokojnom Branku Petijeviću, novskom arhitekti, koji je projektovao Titovu vilu, dom zdravlja, Veljkovu kuću (pivnicu) mahnito objašnjavao da nipošto Tita ne naziva 'magare'. To je ovom bila uzrečica. Deo Novog mi je otišao kad je ujko (arhitekta) umro.

 

 

+1

 

Nemam šta da prodam tamo, ali razmišljam da prestanem da dolazim posle skoro 30 godina.

 

Sve nekako ide na lošu, pogrešnu stranu.

 

Ovo u čemu pišeš je oduvek postojalo, ali sad još dobija i neku notu nadrkanosti, maltene udaraš na sam sistem kad se pobuniš.

 

Što se CG majstora tiče najbolje je rekao moj drug iz Berana: 'Ovde ti nema majstora, ovde samo ima ljudi koji su se proglasili za majstore'.

odlično! magare hahaha! baš šteta za Veljka. sigurno je mogao da ispriča raznih priča. 

a jeste hnovi nekako kad prođeš boku i dođeš tamo izgleda loše i kao zaostalo u 90-im.. kao da je neko ugasio svetlo. jebiga. nekoć mi je to bio omiljeni gradić

Link to comment
2 hours ago, Anonymous said:

 

Ma jok, kad sam napisao 'najstariji' sam mislio 'najstariji sin', Mika, idiotski sam se izrazio.

 

Jedino što imam za Veljka je da je pokojnom Branku Petijeviću, novskom arhitekti, koji je projektovao Titovu vilu, dom zdravlja, Veljkovu kuću (pivnicu) mahnito objašnjavao da nipošto Tita ne naziva 'magare'. To je ovom bila uzrečica. Deo Novog mi je otišao kad je ujko (arhitekta) umro.

 

 

+1

 

Nemam šta da prodam tamo, ali razmišljam da prestanem da dolazim posle skoro 30 godina.

 

Sve nekako ide na lošu, pogrešnu stranu.

 

Ovo u čemu pišeš je oduvek postojalo, ali sad još dobija i neku notu nadrkanosti, maltene udaraš na sam sistem kad se pobuniš.

 

Što se CG majstora tiče najbolje je rekao moj drug iz Berana: 'Ovde ti nema majstora, ovde samo ima ljudi koji su se proglasili za majstore'.

 

moja sestra kupila pred kraj prosle sezone novu masinu masinu za ves....sad crklo nesto, nije ni godinu dana proslo, otisla u radnju gde je kupila, oni joj rekli ne drze vise te masine i nemaju delove. ali moze da kupi novu masinu! 300evra platila tu masinu od prosle godine. 

 

otisla da kupi kauc, moze ali isporuka za 4 nedelje da kupimo klimu na nekoj akciju (200evra) nema. isporuka za 3-4 nedelje nama puni stanovi gostiju vec mesec kraja aprila. ni jedna klima na akciji nije bila u magacinu.  sve te radnje prvo prodaju nepostojecu robu pa tek onda kupe od dobavljaca!!!! prevaranti olos govna jedna odvratna neprofesionalna.... jebote sta treba da vozimo neki kamioncic do podgorice pa tamo lepo kupimo za mnogo manje para i dovezemo kuci?!

 

jebes mi sve, da postoji pravi majstor u hn, taj bi se obogatio za godinu dana! 

 

a da ne pricam sto nas ljudi neozbiljno shvataju, sestra ce mi dobiti srcani udar, mrze je iz dna duse.  najodvratnije je kako te u oci lazu!!!

 

a keva se pa jezi od mene, jer ja sve osmeh i kez finim tonom pa kad skresem i postavim coveka tamo gde pripada, ko cale moj sto je radio ljudima, i kamen se postidi. 

Edited by mustang
Link to comment
Quote

jebes mi sve, da postoji pravi majstor u hn, taj bi se obogatio za godinu dana! 

 

Veće su šanse da bi bio namazan katranom i perjem i proteran iz mesta.

Link to comment

hm....tuzno ozbiljno. depresija da te uhvati. pocecemo da dovodimo majstore iz sela, ili dovlacimo iz srbije/podgorice sta nam treba. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Teško.

 

Pre dve godine je mojoj drugarici na Luštici keramičar iz Vojvodine vrhunski uradio terasu. Radio je ilegalno, tj. svaki put stavljao 10 evra u pasoš kad prelazi granicu. Radnu dozvolu nikad nije uspeo da dobije. Pa ga drukali lokalci. Špijunska nacija, kao i mi. Nema ga više tamo.

Link to comment

n

18 minutes ago, Anonymous said:

Teško.

 

Pre dve godine je mojoj drugarici na Luštici keramičar iz Vojvodine vrhunski uradio terasu. Radio je ilegalno, tj. svaki put stavljao 10 evra u pasoš kad prelazi granicu. Radnu dozvolu nikad nije uspeo da dobije. Pa ga drukali lokalci. Špijunska nacija, kao i mi. Nema ga više tamo.

 

eto. uzas, uzas. 

Link to comment

Jbga, ne znam odakle mislite da ti majstori treba da se "stvore".
Pa "iz redova lokalnog stanovništva" a oni neće time da se bave.
Ako nema majstora to znači da za njih nema posla.
A takvi su oduvek i bili, samo su se sad otvorile mogućnosti da oni koji su "vješti u ruke" kojih je dole uvek bilo malo, sada zarade veće pare u drugim zemljama...
Ali lokalcima je očigledno ok ovako.
I dok im je ok biće tako.
Sećam se davno kada je, iz ne znam kojih razloga, sezona unapred proglašena za "mrtvu" domaći zakupci lokala i onih "plažnih barova" masovno otkazivali radnike i zakup.
Onda uletele neke BG ekipe i razvalile od posla, osoblje "letelo" po baštama. Ovi domaći bili u šoku...
Sledeće sezone bili "pametniji"...





...shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...