Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

izgradnja je legalna jer investitor očigledno poseduje odobrenje za izgradnju. drugo je pitanje na osnovu čega je izdato odnosno šta je pravni osnov i da li je i koliko bilo muvačine.

Link to comment

Ljudi, mi pričamo o državi u kojoj postoji ''legalizacija bespravnog objekta''  :D

Ovde je investitoru ''cilj teme da prođe vreme'' i da mic po mic niče zgrada...

Link to comment
26 minutes ago, placenik said:

Ljudi, mi pričamo o državi u kojoj postoji ''legalizacija bespravnog objekta''  :D

Ovde je investitoru ''cilj teme da prođe vreme'' i da mic po mic niče zgrada...

 

I ta legalizacija je najviše u interesu građana, a ne investitora.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, napadaj said:

 

I ta legalizacija je najviše u interesu građana, a ne investitora.

U interesu gradjana je normalan urbanisticki plan, infrastruktura, i lako dobijanje papira

Link to comment
3 hours ago, Chika Spale said:

Da, i meni mirise da ce se "investitoru" isplatiti otkup zemljista i kao bonus da dobiju neku drugu lokaciju. Da je malo pameti pa da stanari ne stanu tu, nego lepo da se udruze posle u jednu tuzbu protiv investitora za nelegalnu gradnju i secu drveca na placu, drugu tuzbu protiv odgovornih u gradu koji su im odobrili dozvolu koja je protivna planu regulacije.

 

 

Pa i za protest dok traje gradnja objekta ne mogu da se skupe više od 300 njih da siđu ispred zgrade od 6000 koliko ih živi u bloku, a treba očekivati da se skupe za tužbu za seču stabala na parceli u privatnom vlasništvu i cimaju se po inspekcijama/sudu, plaćaju takse i šta već treba da bi tužio nekog. 

Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Ovde se misli na gradjane u smislu ljudi koji su kupili nelegalno od investitora dok je to moglo.

Jasno, ali ta legalizacija je bukvalno odraz haosa i odsustva sistema. Legalnost nije cak ni obavezna :-|

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

izgradnja je legalna jer investitor očigledno poseduje odobrenje za izgradnju. drugo je pitanje na osnovu čega je izdato odnosno šta je pravni osnov i da li je i koliko bilo muvačine.

 

Izgradnja nije legalna. Građevinska dozvola je iz 2018. , ali ona prestaje da važi ako se u roku od 2 godine ne započnu radovi, odnosno 5 godina ne završe radovi.

Započinjanje radova nije odokativno određen trenutak "majkemi kopao sam 2019. pomalo", već se Sekretarijatu za građevinske poslove podnosi Prijava radova, koja se odobrava ili ne.

Ovima nije odobrena (ne piše razlog, verovatno nešto proceduralno), i nikada nisu podneli novu prijavu.

  • Hvala 3
Link to comment
17 minutes ago, Tihajeza said:

 

Izgradnja nije legalna. Građevinska dozvola je iz 2018. , ali ona prestaje da važi ako se u roku od 2 godine ne započnu radovi, odnosno 5 godina ne završe radovi.

Započinjanje radova nije odokativno određen trenutak "majkemi kopao sam 2019. pomalo", već se Sekretarijatu za građevinske poslove podnosi Prijava radova, koja se odobrava ili ne.

Ovima nije odobrena (ne piše razlog, verovatno nešto proceduralno), i nikada nisu podneli novu prijavu.

ok.

meni se čini da sam negde pročitala da postoji saglasnost na prijavu radova.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, beta kentauri said:

ok.

meni se čini da sam negde pročitala da postoji saglasnost na prijavu radova.

 

Onaj dan kada je frka počela, proveravala sam na CEOP, online platformi za građevinske dozvole and stuff, i poslednja aktivnost tog Dursta (investitora) je prijava radova, za koju stoji status odbijeno. Parcela nije prodavana u međuvremenu, i sada je taj Durst vlasnik, a i Vesić ih je pominjao, da će da ih "zamoli"...

Link to comment
45 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ovde se misli na gradjane u smislu ljudi koji su kupili nelegalno od investitora dok je to moglo.

 

Ne samo na to, nego i na ogroman broj objekata koje su građani sagradili svuda po Srbiji.

Edited by napadaj
Link to comment
23 minutes ago, Tihajeza said:

 

Onaj dan kada je frka počela, proveravala sam na CEOP, online platformi za građevinske dozvole and stuff, i poslednja aktivnost tog Dursta (investitora) je prijava radova, za koju stoji status odbijeno. Parcela nije prodavana u međuvremenu, i sada je taj Durst vlasnik, a i Vesić ih je pominjao, da će da ih "zamoli"...

 

vesić po običaju glumi ludilo i pravi predstavu za naivne. 

kada je on ikoga nešto molio.

pre će biti da kupuje vreme.

parcela 6826 površine 5105 kvadrata se koliko vidim vodi na investitora 1/1 i nema zabeležbe. verovatno je prodata po pomrčini. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...