Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

...ja se malo preselio, u 63ci...i stanari su mi klosari, neki glavonja nije dao da se nabace kablovi za net, pa jedino moja stepenica nije na mrezi..grozno...ipak, poceo sam da kapiram zasto neki koji su ziveli na nbg ne podnose isti...imam lift, oba rade i oba smrde...letos su par dana toliko smrdeli kontejneri koji se nalaze u podnozju zgrade, izmedju garaza, da sam morao da zatvaram prozore sa te strane na 40 stepeni...bez zezanja, neopisiv smrad, a visoko sam...onda buka...jbt, pa ja sam na staroj gajbi znao po zvuku svaki automobil sa parkinga koliko ih je malo prolazilo...i reka mi nedostaje, jeste blizu, ali nije isto kao kad je vidis sa terase...fali mi zelenilo izmedju zgrada i sveze pokosena trava (ne znam zasto ne sredjuju to malo povrsina u 60im blokovima, sve jadno i zapusteno).......i onda procitam u novinama da su digli spomenik gandiju, i odem da vidim...a oni digli betonski stub i nakalemili na njega gandija, posadili oko malo cveca, ali tacno na mestu gde su po ceo dan (nedozvoljeno) parkirani sabani koji se penju na kej automobilima...jadan gandi, izgleda kao propast komunizma, bas mi ga bilo zao......no bez obzira, iz kraja mogu da se preselim samo na drugi kontinent, eventualno...ono sto imaju savski blokovi, ne postoji nigde...i ima jos stosta da se sredi, prvo djubre, ali to je pre do ljudi nego icega drugog...blokovi 70, 70a, 44, 45...to je lepo mesto za ziveti....i ako igde ima nesto slicno ovome sa fotki, u milionskom gradu, na 300 metara od gajbe, je konkurencija...ostala buranija da se ne javlja...img0068yx8.jpgimg0071yn1.jpgimg0094vm4.jpgimg0112ns1.jpgimg0087ho0.jpg

Edited by BigLebowsky
Link to comment
...no bez obzira, iz kraja mogu da se preselim samo na drugi kontinent, eventualno...ono sto imaju savski blokovi, ne postoji nigde...i ima jos stosta da se sredi, prvo djubre, ali to je pre do ljudi nego icega drugog...blokovi 70, 70a, 44, 45...to je lepo mesto za ziveti....i ako igde ima nesto slicno ovome sa fotki, u milionskom gradu, na 300 metara od gajbe, je konkurencija...ostala buranija da se ne javlja...
Apsolutno. :) Postoji jedan deo Banovog Brda, prema Košutnjaku, koji bi možda mogao ispuniti moje stroge kriterijume - mir, tišina, pogled puca na ceo BG, Košutnjak na 100 metara, Ada na nešto više....No, tu postoji već pomenuti problem sajma i saobraćaja, koji neće biti rešen u dogledno vreme.
Link to comment
ada medjica je super, ali novi most bi trebalo da ima jedan stub bas na adi medjici. ne znam kako ce to da utice na ostrvce....
mislim da si pobrkala, taj stub bi trebalo da bude na adi ciganliji, koliko mi je poznato.... Edited by BigLebowsky
Link to comment

Eh samo da se ovde pomene kraj zvani zacetak NBG-a.Mracnu rupu ove divne mi opstine.Paviljone.To je za one koji ne znaju onaj sivi kraj oko Instituta za majku i dete gradjen jos pocetkom 50-ih godina kada je u retenzijama jos uvek bila mocvara a tramvaj se kretao bulevarom Mihaila Pupina.Valjda je to blok 7a.E ko se ovim sivilom prosaranim parkovima nije setao svakoga dana svog zivota taj ne zna sta je muka.Primetih jedan sindrom koji je zahvatio i mene i gotovo sve rodjene na NBG-u a to je da u centar idemo bas kada moramo.Nekako guse one uske ulicice u poredjenju sa prohodnim bulevarima.

Link to comment
Eh samo da se ovde pomene kraj zvani zacetak NBG-a.Mracnu rupu ove divne mi opstine.Paviljone.To je za one koji ne znaju onaj sivi kraj oko Instituta za majku i dete gradjen jos pocetkom 50-ih godina kada je u retenzijama jos uvek bila mocvara a tramvaj se kretao bulevarom Mihaila Pupina.Valjda je to blok 7a.E ko se ovim sivilom prosaranim parkovima nije setao svakoga dana svog zivota taj ne zna sta je muka....
ne znam kako je bilo ranije, al to je sad neopisiv park. zajedno sa blokom 33 :D
Link to comment

Iako zivim u kraju, do pre 3-4 godine sam dobijala anxiety-attack svaki put kad bi morala da prodjem pored Paviljona, a retko kad bi prolazila bas izmedju zgrada...A mislim da je to povezano sa uspomenama iz najranijeg detinjstva kada sam tuda prolazila na putu za Institut "Majka i dete", jer sam tamo operisala krajnike, pa onda kasnije, kad sam odrasla, za neke druge...hm...stvari, da ne kazem ljude...Posle toga, prodjoh na putu do Studenjaka sa jednom dragom osobom tuda, onako bas posred naselja, i odtad mi Paviljoni vise ne smetaju (toliko)...Al istina je: imaju neku neopisivu melanholiju, mozda zbog onog gusto zasadjenog drveca, pa nema nikad dovoljno svetla...

Link to comment
Al istina je: imaju neku neopisivu melanholiju, mozda zbog onog gusto zasadjenog drveca, pa nema nikad dovoljno svetla...
jeste, al mozesh da se shetash avgustom u podne, pa da ti bude skroz prijatno. da izvedesh malo dete napolje, a da nije na suncu. meni je to super skroz.(sta cu, volim kraj :D)
Link to comment

Mislim da možemo naći neke kompromise.Recimo Zemun pripojimo Novom Beogradu a oni zauzvrat dobiju to što ćemo ime grada promeniti u Novi Zemun.Takođe, Zemun i Novi Zemun oslobodimo od okupatora i vratimo u sastav Vojvodine a zauzvrat Novi Zemun postane glavni grad mesto Novog Sada.I svi srećni i zadovoljni :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...