Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

neko dovoljno pametan je ustanovio numeričko obeležavanje stambenih zgrada, a neko još pametniji je skup tih zgrada nazvao blok br. xyz. ceo novi beograd je tako parcelisan, sad se miškovićevi urbanisti našli pametni

<_<

 

Tom logikom treba i zabraniti imena ulica, pa nek se svaka zove prva, druga, treca....dvestasedamdesetpeta.

 

Inace meni je cesto NBG bio razveden od logike, ili bar logike koje mozes lako da shvatis dok si tamo, na zemlji, medju zgradama, a ne kada gledas u plan na papiru ili odozgo iz aviona. Pticija perspektiva je otprilike jedini nacin da se uvidi red i logika u numerisanju blokova, a kada je u pitanju numerisanje zgrada i ulaza, e tu vec ne znam ni da li bi pticija perspektiva pomogla... <_<

 

Inace, meni je uzasno bilo deprimirajuce kada mi neko kaze ,,zivim u bloku xyz", jebote, blok i broj, kakva dehumanizacija, prva asocijacija mi je zatvorski blok. Samo cekam da im izdeklamuje broj celije. 

Edited by hazard
Link to comment

Mene uvek nerviralo kad mi kažu "kod piramide" i čude se kad pitam kod koje piramide... Pa svaki tržni centar vam ima neko piramidalno gomno na krovu, koja piramida od svih tih? :mad:

Link to comment

Tom logikom treba i zabraniti imena ulica, pa nek se svaka zove prva, druga, treca....dvestasedamdesetpeta.

 

Inace meni je cesto NBG bio razveden od logike, ili bar logike koje mozes lako da shvatis dok si tamo, na zemlji, medju zgradama, a ne kada gledas u plan na papiru ili odozgo iz aviona. Pticija perspektiva je otprilike jedini nacin da se uvidi red i logika u numerisanju blokova, a kada je u pitanju numerisanje zgrada i ulaza, e tu vec ne znam ni da li bi pticija perspektiva pomogla... <_<

 

Inace, meni je uzasno bilo deprimirajuce kada mi neko kaze ,,zivim u bloku xyz", jebote, blok i broj, kakva dehumanizacija, prva asocijacija mi je zatvorski blok. Samo cekam da im izdeklamuje broj celije. 

 

Svaki blok je mikrokosmos za sebe,sa svojom posebnom unutrašnjom dinamikom i profilom stanovništva. Brojevi ulaza su namerno konfuzni, omiljena zabava nam je da posmatramo posetioce i vozače kombija kako gledaju unaokolo unezverenih očiju. :lol: I ne, gps tu ne pomaže. Posmatraj blokove kao kosmičke kolonije koje su razdvojene ne prazninom svemira već širokim bulevarima. Doduše, da bi uočio razlike trebaju ti decenije iskustva.  -_-

 

Uzgred, Delenda Blok 45. 

Link to comment

Ja sam pre mnogo godina pazario 1 Rapajića i whooooaaa oči mi se otvorile shvatio sam sistem brojeva ulaza!

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ja sam pre mnogo godina pazario 1 Rapajića i whooooaaa oči mi se otvorile shvatio sam sistem brojeva ulaza!

....shit has hit the fan...

+1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...