Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

ne jedan, još dva šopung mola

:Hail:

Ja stvarno više ne razumem ovo uzimajući u obzir kupovnu moć, ali oni mora da imaju neku računicu, ne grade sigurno tek tako. :unsure:

 

Link to comment

Pa imaju verovatno, tako što će većina lokala po gradu ostati prazna.

Inače, to u Rakovici tehnički gledano nije mall, već retail park, možda zato nije na mapi.

Mislim da i na Vidikovcu grade (ili tek trebaju da počnu) neki ogroman.

Edited by mraki
Link to comment

Mall i to ubedljivo najveći, sa skandaloznim parkingom koji zauzima previše mesta pored umesto da je ispod. A u Kneza Miloša su valjda lux stanovi.

edit: moguće sasvim da sam permutovao nešto u vezi parkinga, ali čini mi se da je tako bilo kad sam gledao neke planove.

Edited by mraki
Link to comment

Mapu sam uzeo od istog lika ciji je tviter kums citirao. Fali i Zemun park ili kako vec, a ocigledno to ne u!azi u "definiciju" trznog centra.

Miskovic je davno najavio Delta planet kod Autokomande, recimo, a to nije ni ogradjeno...

Link to comment
Quote

 

Radnik firme Lever inženjering poginuo je tokom obavljanja radova na investicionom održavanju ravnog dela krova Istorijskog arhiva Beograda, kada je pao sa visine od osam metara u svetlarnik na prvom spratu i preminuo na licu mesta, saopšteno je iz gradske uprave.

Ime radnika nije navedeno, a direktor Istorijskog arhiva Beograda Dragan Gačić izjavio je da je za njegovu bezbednost zadužena firma u kojoj je angažovan.

"Da li je bilo propusta sa njihove strane, odnosno da li je radnik bio sigurnosno obezbeđen za vršenje radova na visini i koji su razlozi doveli do nesreće, utvrdiće istraga koja je u toku", rekao je Gačić.

On je naveo da je Istorijski arhiv Beograda na osnovu sprovedene javne nabavke posao dodelio izvođaču Lever inženjering.

 

 

Link to comment
16 hours ago, slepa živana said:

radnik samoubica. stvar je jasna.

 

a ime poginulog radnika nije navedeno da se ne sramoti porodica. neverovatno, za samo nekoliko meseci od kako je zaredjala serija pogibije radnika na raznoraznim objektima doslo se do toga da se poginuli ljudi depersonalizuju i da te vesti prolaze potpuno neprimeceno. radnik kao potrosni materijal, nebitan kao covek. potrosni materijal

Link to comment
17 minutes ago, Pontijak said:

 

a ime poginulog radnika nije navedeno da se ne sramoti porodica. neverovatno, za samo nekoliko meseci od kako je zaredjala serija pogibije radnika na raznoraznim objektima doslo se do toga da se poginuli ljudi depersonalizuju i da te vesti prolaze potpuno neprimeceno. radnik kao potrosni materijal, nebitan kao covek. potrosni materijal

prošlog meseca sam pročitala dramu "slučajna smrt jednog anarhiste". mislim da se igra u jdpu predstava po tom tekstu. dario fo je dramu napisao, mislim 1970. nisam uspela da nađem na srpskom, pa sam čitala na engleskom, zbog toga nisam baš sve razumela.... inspirisan slučajem pineli koji je država pokušala da zataška. kakav genijalan prikaz nečeg sličnog što se ovde događa, državnog masakra. na koji način država dovede pojedinca do toga da iskoči kroz prozor i na koji način manipuliše činjenicama koje su uopšte dovele do toga. ko ima vremena, brzo se čita accidental death of an anarchist

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...