Jump to content
IGNORED

Kampovanje


Töölönlahti

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=ghxn38bX7w0Ovde pričajte o kampovanju - gde ste kampovali, kakvo je bilo vreme, ima li nekih anegdota, da li ste usput pecali, kakvi su šatori kul a kakvi fuš, koje gljive ne treba jesti, je l' bolje na planini ili kraj reke i koji su komarci veći.... elem, zašto otvaram:Treba da iznajmim 5-6 šatora na nekoliko dana (u julu, ima vremena), jer sam stvari kao prevoz, hranu, gde se kampuje i tako to već praktično rešio, a nekako se potrefilo da nam fali baš toliko šatora jer imamo mnogo padobranaca.Dakle, da li je ovde ikad iko jeftino nabavljao ili iznajmljivao šatore? :)
Link to comment

pozajmljivao sator dve godine za po 20 dana kampovanja na zanjicu, kod novog. vrhunski dozivljaj. radio neke sitne poslove za lika koji je drzao plazu, davao mi sandolinu sa kojom sam isao do mamule da berem skoljke, posle od njih napravio jedan od najboljih obroka u zivotu, ronjao ceo dan, druzio se sa domorodicama i turisticama, deda koji nam je davao prostor za sator me terao da mu cistim maslinjak i verem se po drvecu, zamalo se samubio harpunom, panduri nas zesce izmaltretirali, a posle se redovno prepijali sa njima... sezonski fizikalci koji su nam autsorsovali poslove pokusavali da me zavrnu za svaku marku, oba puta se niti jednom nisam okupao sa slatkom vodom, secam se da sam jednom otisao u wc bara na plazi i tada sam sebe video u ogledalu prvi put posle 10 dana i odusevio se kao da sam sreo najboljeg drugara iz detinjstva. ziveo na toj plaziako nemas da pozajmis onda ne bi bilo lose da vidis army shopove ili tako sto. imas u zemunu vojni otpad, makar uzmi satorsko krilo koje je za kampovanja uvek superkorisno.

Edited by Hustler
Link to comment

Kampovao dva puta u zivotu, kao klinac, po nekoliko dana i to u izvidjacima.Prvi put, strpali nas nekoliko rukija u jedan sator. Prvu noc niko od nas ne moze da zaspe, bili bucni ostatku kampa, pa nas jedan stariji poveo u trcanje u 1 ujutro kroz Kosutnjak da se malo izduvamo. Posle toga nije bilo problema da zaspimo.Drugi put, godinu dana kasnije, u nekom vecem satoru nagurali na 7-8 klinaca ko sardine. Svi spavaju, ja opet ne mogu. Bio na kraju satora, a samo metar dalje pocinje drugi sator koji je bio za starije izvidjace(srednjoskolci u proseku) i celu noc slusam "ma daj", "ma necu, cuce nas", "ma nece". :D Prepoznajem glasove i znam ko su. Zvanicno nisu zajedno.

Link to comment

Ja sam više puta kampovao kraj Dunava (potez od Apatina do Slankamena, razne lokacije), uvek bilo super, uvek na leto, van grada, ali blizu neke plaže i uvek sam obećao sebi da dogodine idem ponovo.

imas u zemunu vojni otpad
Tačno, to držim kao neku krajnju opciju, radije bih tr00 šatore nego škrila...Btw, pre nego što neko pita, otpad je u Zadužbinskoj ulici (ex Albanska) u Zemunu. Edited by Oxymoron
Link to comment
Btw, pre nego što neko pita, otpad je u Zadužbinskoj ulici (ex Albanska) u Zemunu.
kojim danom ima svrhe ddoci, tj kada im dolazi roba/otpad?u knezevcu je ranije ako se dobro secam ponedeljak bio dankada se nesto moglo naci, a ostalim danima nije bilo nicega upotrebljivog.
Link to comment
  • 9 years later...

Ladno ima tema :D

Da li neko zna da li radi kamp u Ovčar Banji? 

Takođe, može i preporuka za neka mesta koja su dobra, da nisu previše blizu civilizacije, tj da postoji užitaj uživanja u prirodi.

Bitno je da ima hlada, i neke vode u blizini...

Bio sam na Belocrkvanskim jezerima, Srebrnom, Borskom, Zlatarskom, dakle nešto drugo nešto divlje. 

 

U Ovčar Banji sam bio pre par vikenada™ kada sam se penjao na Kablar, prelepa priroda što visoko što dole u klisuri pa bih tamo malo duže da gustiram.

Link to comment

ladno ima tema i ladno nema nista u temi :)

 

ja se vratio pre 10-ak dana iz rumunije. kampovali smo u karpatima, tj u fagaras planinama. konkretno ovde. odlicno mesto i polazna tacka za planinarenje.

sto se tice konkretnog mesta i preporuke za otici, planiramo u septembru opet u rumuniju, samo blize, kanjon nere i kanjon karasa, tj ti nacionalni parkovi, jos nismo utanacili, ali deluje kao savrseno mesto za produzeni vikend. kampovanje naravno.

 

ovako na nevidjeno, to bi bila preporuka. brzo se stize, nije daleko, a verujem da vredi.

Link to comment

Uglavnom kampovao pred reka na pecanju.Tamis-Sakule,Tamis-Neuzina,Kinicani-Tisa.

S obzirom da nas je na ta okupljana islo bas otprilke po 10-15 anegdota je bilo bas dosta.

 

Link to comment

Jedino kampovanje, ja i babin magarac, provijant, 2 ploce slanine, projno brasno, pirinac, so, kafa, nesto konzervi, pasulj, vreca za spavanje, секирче, mast, cebe, satorsko krilo, sibice, луч, tiganj, lonac, metalni tanjir, metalno lonce, cokule, retervne carape, ves...

Kopaonik uzduz i popreko, mesec dana, doduse tada nije bilo Grandova i ostale urbanizacije, par puta svratio u selo, kucu, prespavao u senu, snabdeo se sirom, jajima, kajmakom, nesto rakije, bistrio politiku sa ljudima...

Polako, za magarcem ili obrnuto, uvece vatra, dremanje pored vatre, spavanje, pranje rublja na potocima, po neka letnja planinska oluja, susenje posle, po sistemu kuda te oci vode i noge nose, ovde hocu, ovde necu, trazenje mesta za nocenje...

Sta znam, vredelo je...

Link to comment
On 16.8.2019. at 20:27, triple_nippled said:

ladno ima tema i ladno nema nista u temi :)

 

ja se vratio pre 10-ak dana iz rumunije. kampovali smo u karpatima, tj u fagaras planinama. konkretno ovde. odlicno mesto i polazna tacka za planinarenje.

sto se tice konkretnog mesta i preporuke za otici, planiramo u septembru opet u rumuniju, samo blize, kanjon nere i kanjon karasa, tj ti nacionalni parkovi, jos nismo utanacili, ali deluje kao savrseno mesto za produzeni vikend. kampovanje naravno.

 

ovako na nevidjeno, to bi bila preporuka. brzo se stize, nije daleko, a verujem da vredi.

 

 

kanjon Nere je lepsi,siri i vise turisticki a kanjon Karasa je divljiji i manje posecen ali mnooogo manje lep

 

 

ja obozavam da kampujem i poslednjih 10tak god. nema leta da ne kampujemo bar nekoliko dana ako ne i  ceo odmor 10-14dana....obozavam!!

sto u uredjenim kampovima sto ,,na divlje,, ...ugl letnje kampovanje sto na nekoj planini,Ohridu,na moru..

 

sad smo prosli vikend prespavali u satoru podno Rtnja malo smo se smrzli ali nista strasno :D

 

nemam neku opremu,trebala bih je obnoviti,imam sator iz 2005. i one vatirane,stepane preteske vrece ali ugl idemo kolima pa i nije problem ali bih volela da napucam opremu pa da idem i u bekpeking u planinu nekoliko dana :D

Link to comment
3 hours ago, ivy said:

nemam neku opremu,trebala bih je obnoviti,imam sator iz 2005. i one vatirane,stepane preteske vrece ali ugl idemo kolima pa i nije problem ali bih volela da napucam opremu pa da idem i u bekpeking u planinu nekoliko dana :D

ja sam opremu obnovio, naravno ne nekom napucanom, vise low budget varijanta, zbog koje najvise trpe kolenca :)

 

ustvari, najveci problem tih visednevnih kampovanja u divljini je voda. srecom, vrlo brzo smo otkrili izvor "pijace" vode, sto nam je olaksalo zivot.

hrana naravno sto kaloricnija i sto bolje zapakovana da ne privuce divlje zverove. inace, nesto nam je nacelo kesu sa hranom, lisica verovatno, ali dalje od same kese nije stigla. miris slanine je privukao, ne krivim je. srecom, nema medveda na toj visini, bar smo tako sebe ubedili :) djubre i hrana sto dalje od satora. ili da se maksimalno zastiti od pustanja mirisa.

 

inace, kupio sam neku self inflating podlogu u jysk-u, od 5cm, odusevila me. koja udobnost, kakav komfor...vreca isto neka iz jysk-a kupljena pre par godina, sluzila kao pokrivac. spavali u gacama na kraju :D napolju mislim da nocu nije prelazilo +5. sator kupljen u intersportu pokazao se kao odlican, bas mali, ali odlicno se izborio sa kisom i hladnocom. unutra je bilo bas toplo. od opreme jos reso na spiritus, verujem da je mnogo prakticniji od plinskog, jedan komplet za kuvanje, noz jedan, noz dva, noz tri... :D

 

 

Link to comment
On 19.8.2019. at 23:13, namenski said:

Jedino kampovanje, ja i babin magarac, provijant, 2 ploce slanine, projno brasno, pirinac, so, kafa,

 

To me podseća na Hemingvejeve "Priče o Niku", sve kako pričaš (doduše bez magarca) ali tu su pecaljka i tiganj, pa za doručak kajgana, tokom za ručak pastrmka... 

Kako je on to teglio nije mi nikad bilo jasno.


Te priče su bila moja zvezda vodilja, kako ću i ja jednog dana tako. I jesam na kraju, manje više, ali sa malo laganijom opremom.

Link to comment
Just now, Frile said:

pa za doručak kajgana...

Nema, jaja su nepogodna za transport, mozda par puta kada sam nailazio na selo/kucu... :) 

Sto se opreme tice, Marko :D je nosio, polako, nogu pred nogu, eventualno stap ili ona mala sekira sa duzom drskom, srbijanska varijanta kosijera, tako nekako.

A sto se hrane tice, dorucak je #1, kacamak, na vodi ili na masti, par komada slanine u tiganju, glavica luka, kafa, sir ako ga bude...

Krompir, luk, pirinac, konzerve, nekoliko puta pasulj, zametno, dugo traje, a kada si sam nekako nema svrhe, kolicinski :D 

Za ribolov mi zao, kraj Kopaonika prema Zeljinu je prepun voda, ja ne umem da pecam, par puta sam se utekao lokalnom metodu, zvanom зајазити: pregradis sto brze mozes potok - ta se pastrmka, ona pegava, inace zvala potocara - obustavis ga i, ako imas srece, nizvodno tamo gde je presusilo, pokupis nekoliko komada.

Ne znam, meni je naj bila sama skitnja, hodanje bez nekog odredjenog cilja, Kopaonik je ogroman, ja sam silazio i ka Toplici i ka Ibru i ka Rasini, ogromne bukove sume sa stablima preko 30 metara, tisina, hladovina, voda...

Zaustavis se kada ti se zaustavlja, pripremis brlog, spremis vatru, jedes i od sveg citanja nema jaceg nego kada nocu lezis u vreci, vatra zgasne i buljis u zvezdano nebo koje bi da te proguta...

Nisam imao sator, leti je za spavanje dobra vreca OK, par puta sam od satorskih krila i na licu mesta nasecenih motki sklepao sator - planina zna da leti itekako iznenadi olujom, nocu odrzavas vatru, sapnes zivotinju, ona se mota okolo, suma kao da prica, po nekad ti se cini da je nocu bucnija od Bulevara, ima toliko toga da se cuje i vidi, naravno za onoga ko zeli da cuje i vidi.

Sto je samo pocetak za nauciti: to skontas kada se blize upoznas sa ljudima koji tamo zive, planincima, cutis, gledas, ucis, nema tu praviti se pametan.

Mada, kada se prisetim danas, radilo se ipak o nekom svetu koga vise nema.

Nisam nosio fotoaparat, nije mi se dalo, a ni danas mu nisam sklon: sto si video - video si, to je tvoje, ako vredi ostaje negde.

Link to comment
On 19.8.2019. at 22:47, Блок_64 said:

Uglavnom kampovao pred reka na pecanju.Tamis-Sakule,Tamis-Neuzina,Kinicani-Tisa.

S obzirom da nas je na ta okupljana islo bas otprilke po 10-15 anegdota je bilo bas dosta.

 

 

 

Probaj da kampuješ na reci Gradac. Fenomenalno je. To je navodno još uvek jedna od najčistijih reka u Evropi.

Kola ostavi u Valjevu i kreni rekom uzvodno. Proći ćeš pored nekog njihovog kampa ali to je smor jer ima ljudi. Nastavi dalje pa ćeš doći do jedne prastare vodenice u kojoj je verovatno radio i živeo neki Sava Savanović.

Tu smo prespavali prvu noć.

I onda ujutro ono što sam doživeo samo tamo: izbauljam iz šatora i oteturam do vode da se umijem i....napijem vode, direktno iz reke!!! 

Ima još lepih mesta dalje uzvodno. Reka je plitka, može lako da se pregazi pa se nećeš napecati a možda imaju i neke propise za to. Na jednom mestu reka savija i udara u naspramnu obalu pa je napravila proširenje s jedno metar dubine. Tu može da se zapliva par zamaha ali voda je ledena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...