Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Niti jedan parametar nemože vodomajstora da omete u realizaciji projekta "postavi vodokotlić na zid i poveži ga sa šoljom"...

Ko nađe zamerku za neizvodljivost nije majstor.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

na zidu brate stoji, nisko, vezan cevkom. pitam se koji parametar moze da dovede do toga da neki lik kaze ne valja. obichan kotlic neki. moram kupiti neshto.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Ako već imaš kotlić onda su parametri "podešeni".
Ja sam imao jednom situaciju de sam se pravio pametan pa spustio vodokotlić a onda shvatio da ksd dignem poklopac i dasku od šolje to neće baš da stoji samo...







... Shiit has hit the fan


Link to comment

Pa u teoriji sve moze da se krpi silikonom, ali mislim da ovo kosta tipa 400 din i ako si iole vicna mozes i sama da ga zamenis. Zavrnes ventil za vodu kod vodokotlica, ispustis vodu i onda mozes natenane da skines staro crevo i po uzoru na njega montiras novo.

Link to comment
On 1.2.2022. at 17:33, gospa buba said:

necu da montiram sama nishta, naravno, samo da naruchim, pa ce neko drugi da se bakce.

Lijepo kazes tom drugom (majstor pretpostavimo) da dodje pogledati pa ako treba nesto nek on uzme. Ne samo to, bilo sta. Neznatno skuplje ali nema greske. Jos vaznije, nema gubljenje vremena dok iznova kupis, ponovo zoves majstora..

Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

Nije vredno krpljenja, sem u slučaju neviđene hitnosti. Al za to služi i kofa vode.
Kupi novo crevo, to rebrasti savitljivo.

Nije rebrasto savitljivo već kruta cev pod uglom u obliku slova L. Curi voda na spoju vodokotlića i nje, ostaje belo pa mislim da je kamenac malo progrizao. Radiće silikon za sad dok ne vidim kako se menja ovo čvrsto crevo. 

Link to comment

Cvrsto crevo isto kao i rebrasto kupis u radnji, isto moze da se sece, samo je nesto teze iseci ga. Ako curi tu gore moguce da je cevka ok, ali da je gumica unutra progrizla, onda ti je jos lakse, samo novu gumicu kupi. U svakom slucaju ugasi dovod vode, razmontiraj i pogledaj sta ne valja.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

I ja sumnjam na gumicu jer crevo sam temeljno pregledala i ne vidim da je puklo nigde.

Ta gumica se vadi iznutra? Moram je poneti u radnju zbog fi, da ne uzmem napamet. 

Ej, ja ubacujem u vodokotlić one tablete što čiste i prebojavaju vodu, misliš li da to može da nagriza gumicu? :blush:

Link to comment

Ako ti se ne majstoriše previše i ne menja crevo, probaj dihtung trakom obmotati i obložiti taj spoj creva i šolje.

Ja sam tako obložio u kuhinji spoj slivnika sudopere i gibljivog sifona, i drži i dan danas.

 

 

Link to comment

Ma dosta je to trivijalno, a drugo gde je tvrdo crevo, može i ovo savitljivo, lakše je za nameštanje, ali verovatno je taj "dihtung"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Ako ti se ne majstoriše previše i ne menja crevo, probaj dihtung trakom obmotati i obložiti taj spoj creva i šolje.

Ja sam tako obložio u kuhinji spoj slivnika sudopere i gibljivog sifona, i drži i dan danas.

Nije spoj creva i šolje već creva i vodokotlića. 

Dihtung traka je duck tape? E njom sam mumificirala sifon u sudoperi ima ihaj, ne mrda ništa. 

Ovde nije zgodno, bolje bi se silikon pokazao (a i vidiš da me svrbe prsti da uzmem pištolj) 

Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

 Dihtung traka je duck tape? 

Ne znam da li je to tačan prevod. Mislio sam da je to izolir-traka na engleskom.

 

Ovo je bele boje, silikonsko i lepljivo s obe strane, onako ljigave strukture da se može prstima utisnuti u krivine i nabore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...