Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Lepak kao lepak je dobar, ali zavisi i od osnove. Ako ti je višeslojni kreč na plafonu sve će ti se odvaliti bez obzira na lepak. U tom slučaju je poželjno oguliti kreč do maltera na mestima gde nanosiš lepak. O tako zalepljenu plafonjeru mo'š se besiš bez problema.
Rokni tipl ko sav normalan svet.
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Ovaj, ne montiram ja plafonjeru. :unsure: Tipl je majka, al plafoni su armirani beton, što znači njakanje sa nalaženjem nekoga ko ima vibracionu bušilicu i ko će da se iscima zbog dve rupe.(pretpostavljam da je Velja nema čim bi lepio)

Link to comment
Ovaj, ne montiram ja plafonjeru. :unsure: Tipl je majka, al plafoni su armirani beton, što znači njakanje sa nalaženjem nekoga ko ima vibracionu bušilicu i ko će da se iscima zbog dve rupe.(pretpostavljam da je Velja nema čim bi lepio)
Ma imam nego me mrzi :isuse: Pazi nije fensi ali je DDR proizvodnja nema tu one ergonomije, lepote, ali već 25 god radi ko zmaj.A to što sam ja lenj nije do bušilice, a i mislim da mi fali burgija, prošlu sam "rascvetao " kad je naišla na armaturu ili kamen nemam pojma..send from wc šolja by BVK
Link to comment

Tesko je sranje busiti vibracionim busilicama male rupe, podrazumevam da ti za plafonjerku trebaju male rupe tj tiple.Lepak je tu izmisljen. Koristim vec neko vreme tu varijntu i skroz sam zadovoljan.

Link to comment
Tesko je sranje busiti vibracionim busilicama male rupe, podrazumevam da ti za plafonjerku trebaju male rupe tj tiple.Lepak je tu izmisljen. Koristim vec neko vreme tu varijntu i skroz sam zadovoljan.
Šestica se lako buši hiltijem, ako je burgija dobra....Da se ogradim - nemam iskustva sa lepkovima, ali imam sa lošim zidovima, gde se i tipl teško ugnezdi. Zamišljam da bi se tamo plafonjera brzo odvalila zajedno sa tankim slojem maltera, pa zato propagiram staromodni tipl.
Link to comment
Šestica se lako buši hiltijem, ako je burgija dobra....Da se ogradim - nemam iskustva sa lepkovima, ali imam sa lošim zidovima, gde se i tipl teško ugnezdi. Zamišljam da bi se tamo plafonjera brzo odvalila zajedno sa tankim slojem maltera, pa zato propagiram staromodni tipl.
Provrteo sam ja i četvorku hiltijem, samo polagano, niski obrtaji i nema problema... Ispod lepljene plafonjere bih se nekako plašio da prođem, sedim, bilo šta, bez obzira na garancije i iskustva... Tipl-šraf kombinacija rulz. Edited by fanjo
Link to comment

Probacu ali tesko da ce uspeti jer je prilicno jako zaglavljen. Jos nisam pokusao da okrenem bajk naopako (zaglavio mi se u srafu za podesavanje visine volana) i to mozda i pomogne ali nisam preveliki optimista.Pokusacu da nadjem nekog sa neodimijum magnetom. Sa njima bi vec mozda i mogao da ga izvucem.

Link to comment

možeš da pokušaš i da ga zalepiš super lepkom. držaće možda dovoljno da ga izvučeš.na kraju, ti kineski ključevi znaju biti vrlo mekani, izbušiš rupicu, klin burgijom urežeš navoj i izvučeš prokletinju.

Link to comment

Pretpostavljam da je metal izuzetno mek jer uopste i nisam nesto prejako zatezao kad je pukao.Sad sam okrenuo naopako bicikl i lupao sa gornje strane ali nece da mrdne. probacu sutra ovo sa super lepkom.Pojma nemam sta je klin burgija :(Razmisljao sam da probam da sameljem to parce nekom tankom burgijom za metal ali mi je to prilicno rizicno za sam sraf.Valjda ce uspeti sa super lepkom a ako ne videcu sta dalje.Hvala puno na savetima.

Edited by katamaran
Link to comment
...Razmisljao sam da probam da sameljem to parce nekom tankom burgijom za metal ali mi je to prilicno rizicno za sam sraf....
klin burgija je ureznica za navoj, uvrćeš je u rupu i urezuješ navoj. koji onda iskorištiš da izvučeš odlomljeno parče.može i ovo sa burgijom ali je rizično i teško za izvesti. mesto loma nije idealno ravno pa burgija ima svoju volju i obično otkliže na ivucu pa oštećuje i šaraf. pre bušenja trebalo bi udariti tačku kirnerom tačno u sredini da se to spreči. kirner je zašiljeni alat koji postaviš tačno na mesto gde želiš da bude centar rupe i opališ čekićem tako da ostavi udubljenje. možde je bolje da don't try this at home. Edited by eoten
Link to comment

Sto ce reci da je klin burgija nesto kao vadicep :)Probacu verovatno tako ako super lepak ne pomogne ali moram da nadjem nekoga ko to ima.I meni ova varijanta sa burgijom za metal zvuci previse rizicno.edit: "super" lepak <_< Veza izmedju tog parceta metala koje sam probao da izvadim i onog sa kojim sam ga vadio je otprilike kao da sam ih poprskao vodom. Probao sam i sa par drugih materijala ali ne pomaze. Sad sam ostavio parce kartona i stavicu ga da stoji par minuta (nekoliko sekundi my ass)Henkel kvalitet <_< Ranije bar koza na prstima ispuca ako se umazes super lepkom a ovaj danasnji je toliko super da cak ni za to nije kadar.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...