Jump to content
Miralem

Majstorski topik

Recommended Posts

Frank Pembleton

Pa da suština je da ima tih "samoravnjajućih" ali su svi deklarisani "za unutra"...
Ajd valjda ima neko da je probao pa da kaže...

... Shiit has hit the fan...

rođeni
Posted (edited)
10 hours ago, djordje geprat said:

bio u jednoj farbari i prodavac mi stručno objasni da umutim retko cerzit 11 (redviđen za spoljno lepljenje keramike) i da će sam da će ih lepo da razlije. kod njega je džak 25 kg 850 dinara.

ima li kakvog komentara?

zajebi tu ceresit prevaru

davno mi radio posao neki mureksin, ne mogu sad da se prisetim koji, pogledaću sutra

Edited by rođeni

Frank Pembleton
Ovo je valjda za pukotine, kao što je i napisano i nacrtano?

djordje geprat
On 28.5.2020. at 0:32, rođeni said:

zajebi tu ceresit prevaru

davno mi radio posao neki mureksin, ne mogu sad da se prisetim koji, pogledaću sutra

da nije ova 

LINEA 803 SL, samorazlivna talna izravnalna masa, 1-10 mm

za frenka:

pomislio sam- ako može za pukotine možda može da se veže i za žljebove, kanale, neravnine od ravnjače i perdaške.

zeolitaurus

Dajte neku preporuku za kvake za sobna vrata. Vrata su nova, od medijapana, bela. Gledam crne kvake, pa onda sive, samo ne zlatne. Milion sajtova ima, u marke se ne razumem ama uopste.

banatjanin

ima li neko iskustva sa Ariston Velis bojlerima?

lep je k'o slika, a odgovara nam horizontalna montaža (sa ovim to može), međutim, skuplji je od drugih, a majstor mi ga popljuvao samo tako, pa sam blizu da odustanem od ideje

Strucnjak

Imali ariston od 80l, prelep, pokvario se posle 5 god, bacili. 

Prohrom kazan obavezno, pogotovo na Beogradsku vodu

banatjanin

mdah... sve sam bliži Termorad bojleru, daju bezuslovnu garanciju 15 godina, kazan prohromski

nick1986

Jel moze neko da mi kaze koja je porocedura menjanja celokupnog razvodnog ormara u kuci. Majstor pominje da mora distribucija da dolazi da rasplombira pa plombira posle ponovo brojilo kada se radovi zavrse? Koja je to komplikacija u praksi?

renne

baš tako

plus mora biti ovlašćeni majstor

Frank Pembleton
Jel moze neko da mi kaze koja je porocedura menjanja celokupnog razvodnog ormara u kuci. Majstor pominje da mora distribucija da dolazi da rasplombira pa plombira posle ponovo brojilo kada se radovi zavrse? Koja je to komplikacija u praksi?

Čekaj razvodni orman, u smislu onaj gde su strujomeri?

Ako je taj, ne možeš bez EDB

..

pbg12345
25 minutes ago, nick1986 said:

Kao sto su ti rekli mora ovoasceno lice za plombiranje sata

Ostatak instalacija od sata moze bilo koji majator po tvom ukusu

Ako menjas polozaj sata za to isto postoje propisi (prilicno idiotski)

Ako ti budu izlazili iz edb sve zavisi ko ti se zalomi, po meni to su uz telekom(e) najveci lopovi

Nama su dve ekipe njihove izlazile na teren da snime situaciju i daju predlog projekta, hteli smo stari monofazni prikljucak da zamenimo novim trofaznim

Iskalkulisali nam vecu cenu nego be da radimo nov prikljucak(da nemamo struju uopste), predlozili dva potpuno razlicita, ali oba sumanuta dovoda od bandere do kuce

Odustali smo od radova

nick1986

Hvala na odgovoru.

Ne bih menjao poziciju sata. Sustina je da je ceo razvodni ormar prastari i da nema prekidac za izkljucenje struje u kuci vec ako hocemo da iskljucimo struju to mora sa bandere.

Mislio sam da kad vec menjam stare osigurace za nove da lepo prevezem sve i rasporedim potrosace ravnomerno posto mi je sada setovano da na jednoj fazi stoje masina za ves, susenje, sudove i protocni bojler npr. pa kad vec sve raszvezujem i ponovo povezujem ideja je bila da zamenim ceo ormar. Osiguraci i brojilo su u istom ormaru na samom ulazu u kucu i tu bi da ostanu. 

Ako sam te dobro razumeo cak i ako ne menjam mesto sata nego samo menjam drveni za metalni ormar moraju oni da mi rade proracun projekta i njima nesto placam?