Jump to content
IGNORED

salate


gospa buba

Recommended Posts

ja isto sto i modesti, u kuci uvek imam mocarelu i mas ulje i normalan ili onaj prcvoljasti paradajz.sanja, hvala na receptima.ostali - ugledajte se na sanju.

Link to comment
moze i pod now eating, sta obozavate da jedete, ma sve, bar jednom nedeljno:Tomato_mozzarella_basil430.jpg
i ja isto!samo sto mecem obilno rukolu.a zaboravila sam da kazem da se ona mortadela i praziluk seku na uske, uske froncle.
Link to comment

E da. Opet za osvezenje: sladak kupus, praziluk, vinsko sirce, ulje :) Moze da se doda i krastavac, sve sa korom.Zatim: pera crnog luka u svezoj pavlaci. Treba sveze pomuzeno mleko, sa koga se lagano kasikom skida masnoca. Zivci su potrebni, ali je ohladjeno da padnes u nesvest.

Link to comment
sanja, hvala na receptima.ostali - ugledajte se na sanju.
ja vec pomislila da sam svima na ignore listi, niko ni da pomene moje recepte. :Pdopisacu ja jos koji ovih dana.
Link to comment

Posle Italije, Francuska, salade Nicoise u mojoj izvedbi:DSC02684.jpgtunjevina, kuvan krompir, zelena salata, crveni luk, za gazzu bz kuvanih jaja :), zelene masline ....Volim ih isto - Cezar:2547756378_213d3888be.jpgovako kao na slici - nema puno sosa, parmezan je isecen na listice, hleb przen, pecen sa belim lukom, malo piletine i da se jasno vidi list zelene salate

Link to comment

Moja omiljena salata se najbolje pravi u ovo doba negde, kad ima mladog belog luka, a sastoji se od: krastavca (ne preterano sitno seckanog), mladog belog luka (moze i nemladi, ali bolji je ukus sa mladim), sira (najbolje ide feta),malo soli i ulja (maslinovog, ali ne skodi ni suncokretovo).To se sve dobro umesa da se sir zalepi za krastavac. Odlicno ide uz neki tost ili dvopek, cesto mi je to sasvim dovoljno za obrok.

Link to comment

bas sam pre par nedelja otkrila novu izvrstnu salatu - sunny mediterranean slaw [green cabage, green bell pepper, tomato, cucumber, feta cheese, kalamata olives, oregano, parsley, red onion, red wine vinegar, lemon juice, garlic salt, pepper, basil, xanthan gum, canola oil, extra virgin olive oil]

Link to comment

Vratih se nazad pre 5 dana ali kontam da sve ovo sa spiska sem te dve nabrojane stvari mogu da se nadju i ovde negde. U svakom slucaju hvala za recept!

Link to comment

sal. br. 1.brokuli&karfiol se kuhaju na pariperšun cijela veza seckanamaslinovo uljebijeli luk 1 do 2 čenja seckanposoli se.sal. br. 2.kukuruz šećerac cijela kesa zagreje se u vodi.rotkvice male črvene se seckaju na kolutiče.maslačak lističi koliko god.1 konz. tune obične bez onog ulja.luk bijeli ali samo mladi secka se sve i bijelo i zeleno. može na ovu količinu tri od 1 veze.maslinovo ulje.so.takođe u ovu drugu natrpam i paradajz i krastavce seckano na kockice ako imam.

Edited by bob mould hair style
Link to comment
e da, i > rendani ljubicasti kupus, ne previse mleveni (peceni slani) kikiriki i pavlaka tek koliko da spoji
u, da. ubacim malo i ove slane bademe, a umesto pavlake jogurt i bluk, mnogo lepo.a najvolim salatu od pocivse prababe jorgule cincarkepraziluk na kolutovebeli luk kako godkuvani paradajzi sad stalno turam u zelene salate umesto sirceta sok od pola/celog limuna, pola/cele pomorandze i malko soja sosa. mnogo finije za tibu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...