Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

šta je UMP? :huh: Prema onoj mapi most bi trebalo da se uključi negde u Treći bulevar, preko pruge, Pet centra i takoto...
Nece se ukljucivati u Treci Bulevar vec ce se praviti potpuno nova saobracajnica paralelno sa Trecim Bulevarom sa druge strane pruge.
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

...sa druge strane pruge je jurija gagarina...ima parce puta iza delta sitija, koje sa zaustavlja kod garaze gsp-a, a sa druge strane kod airport city-ja i rodica, zbog imt-a...kada bi se to probilo, imali bi tri saobracajnice koje voze sa kraja blokova, bezanije, i dalje od ledina i aerodroma prema sava centru i novom mostu, j.gagarina, tosin bunar i treci bulevar, i izmedju njih jos jedan bulevar, za sada neprobijen...sva tri puta bi se lepo ulila u neku dobru petlju kod buvljaka, gde ce pocinjati novi most i biti glavna autobuska stanica (uz luksuzne stanove u belvilu :lol:)......sa busenjem podvoznjaka iz treceg bulevara kod fdu i spajanjem sa dr. agostina neta, imali bi i popreko tri velike ulice (oml. brigada, dr. ag.neta i prol. solidarnosti) i solidnu mrezu bulevara na nbg delu uz savu.....kada bi realizovali ideju koju sam davno cuo, a koja bi trebalo da nekim pesasckim mostovima po jurija gagarina spoji sa savom blokove i belvil koji su sa druge strane ulice, uz bajkerske staze koje su napravili, to bi dalo humaniji karakter celom nizu naselja odvojenih od reke..i sasvim novi izgled koji bi ovom delu novog beograda dao pecat koji sada imaju samo blokovi uz reku...a to je najlepse i najprijatnije parce grada za zivot sa ove strane...

Edited by BigLebowsky
Link to comment

eh, ja sam neshto mislila i da se proture neki kanali od save do dunava. al ko bi onda prskao komarce :Plebovski, agostina neta bi se nastavila preko pruge na bulevar unetnosti, jel tako?

Link to comment
lebovski, agostina neta bi se nastavila preko pruge na bulevar unetnosti, jel tako?
...to je vec gotov put, fali samo rupa u brdu ispod pruge, iz delta sitija...
Samo da se pokenjam na ledja retardu koji je ovo smislio, i ponudim mu muda na ispasu
..:lol: nisi valjda kupio gajbu tamo?....meni je to resenje ok, tj. svako resenje koje ce da oslobodi prilaz savi sa one strane od autobuske i zeleznicke...druga stvar je sto bi glavna BAS i ZS zaista trebalo da budu blizu autoputa, a sadasnji buvljak je idealno mesto...blizu je centra grada, autoput na pljuc, a ima mesta...zemljiste neiskorisceno i blizu je toplana, tako da nista u okolini ne moze da sjebe ni u estetskom, ni u urbanistickom smislu......i zelim da neko konacno uspe da zaustavi sav saobracaj osim tramvajskog i spasi karadjordjevu...to sto se desilo sa tom ulicom je zlocin svoje vrste...
Link to comment
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Krenulo navlačenje mostovske konstrukcije preko save :) lepa fotka..2r6k7zl.jpg

Комплетиран нови сегмент моста на СавиНа чукаричкој страни градилишта моста на Сави комплетиран је други бетонски сегмент задњег распона моста и данас се врши његово померање у правцу пилона за 18 метара. Хидрауличним цилиндрима подиже се и гура до сада изграђена конструкција тешка 3.525 тона, док ће укупна тежина 376 метара дугачког задњег распона бити око 20.000 тона. – Данас готове елементе конструкције нагуравамо према пилону који ће бити висок 200 метара. Сама ширина и величина моста је импозантна. Један дужни метар моста тежак је око 80 тона, а овај сегмент који данас угуравамо тежи више од 3,5 хиљаде тона и то је наравно један од изазова који треба савладати. Ово је међународни пројекат, ради га међународни тим експерата и ово је тренутно један од већих мостова који се граде. Сама величина моста је и изазов за себе и прича за себе – рекао је Марио Перисути, представник извођача радова ПOР-а. Задњи распон моста протеже се од стуба број 7 на десној обали Саве до шпица Аде Циганлије и има укупно дванаест сегмената. Први и најкраћи сегмент од 5,75 метара померен је у децембру прошле године, а у припреми за нагуравање су још три сегмента од по 18 метара. Задњи распон моста градиће се до јесени, тако што ће сваке три недеље бити комплетиран по један бетонски сегмент дужине 18 и ширине 45 метара, и затим ће се преко привремених стубова у чукаричком рукавцу нагуравати према пилону. Истовремено, и пилон наставља да расте из земље, ослањајући се на две ножице – источну и западну, а у току је изградња петог и шестог бетонског сегмента. Укупно ће их бити 39 и достићи ће висину од 175 метара, док ће последњих 25 метара пилона бити израђено од нерђајућег челика. На градилиште су стигле и две од девет испорука челичног дела моста. Ови челични елементи чине конструкцију главног распона, од пилона до стуба број 5 на Малој Ади. Ови елементи ће се предмонтирати на самом градилишту и потом ће се подизањем са реке уграђивати тзв. слободно-конзолном монтажом у конструкцију моста. Овај део посла премошћавања главног речног тока почеће када пилон достигне 130 метара висине, јер је то висина потребна за сидрење челичних ужади која држе конструкцију главног распона. Мост на Ади Циганлији повећаће капацитет мреже, како локалног тако и транзитног саобраћаја. Са пилоном од 200 метра, и главним распоном од 376 метара, постаће најважније обележје града и градске саобраћајне мреже у будућности. Мост ће бити дугачак 969 метара, широк 45 метара и имаће шест саобраћајних трака, два колосека за шински саобраћај и две пешачко-бициклистичке стазе. Максимална пропусна моћ моста биће око 12.000 возила на сат, а главни пројекат предвиђа и провлачење свих неопходних водова градске комуналне и јавне инфраструктуре кроз конструкцију моста.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1374318
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dopade mi šaka danas na poslu novi NIN. U njemu text o novome mostu, u kome silne arhitekte pričaju o tome kako će most biti gotov sledeće godine a prilazni putevi tek za 3 godine?! Mislim, meni to "malo" sumanuto zvuči, al pošto je u pitanju most u zemlji sumanutih... Ima neko nekakvih info o tom biseru?

Link to comment
Dopade mi šaka danas na poslu novi NIN. U njemu text o novome mostu, u kome silne arhitekte pričaju o tome kako će most biti gotov sledeće godine a prilazni putevi tek za 3 godine?! Mislim, meni to "malo" sumanuto zvuči, al pošto je u pitanju most u zemlji sumanutih... Ima neko nekakvih info o tom biseru?
To sa strukom oko tog mosta na Adi pocinje da poprima tragikomicne razmere. Mislim da posle Ajfelovog tornja nijedna gradjevina nije toliko popljuvana od struke vise od ovog mosta. Tacno je da ce biti spustanje s mosta sa beogradske strane verovatno kasniti u odnosu na sam most, jer je tender za izgradnju petlje sa te strane naknadno prosirivan pa je kasnio ali ne verujem da ce kasniti citave dve godine. Koliko sam ja razumeo kao laik postoje neke ideje da se ta petlja produzi sve do onog nadvoznjaka koji treba da se gradi preko pruznog prelaza kod Hipodroma ali je sracunato da ce citava ta skalamerija izgleda kostati nekih bijednih 35 miliona, a to su prilicno ozbiljne pare. Plus sto treba da padnu neka skupocena izmestanja sa kojima ne vidim da se uopste pocelo. Sto se novobeogradske strane tice tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.Bice da u Gradu nisu racunali da ce most stici na vreme pa su i ovome pristupili u "opusteno" stilu. Mozda i zamole ove Nemce da malo uspore gradnju mosta da se ne bi gradski oci brukali a mi imali spomenik umesto mosta. :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...