Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

Па наравно да муфтија, као и отац му, ради за ДБ... али свеједно је кул тип.
Nadam se da je ovo duhovitost.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

Sta si ti ocekivao bolje od palikuca, stranih placenika i dece komunjarske kamarile?
rece ti meni posle 5.oktobra, na moje ushicenje kako ce sve biti bolje, upravo ovo sto ponavljas. cak i ja plavusa u dusi, veciti optimista, ne vidim apsolutno nista lepo u srbiji zadnjih godinu dana. srcani misic mi se stegne na moju generaciju tamo koja je lobotomirana iz korena. deca su vec retardi i za onu sto ostanu nema spasa, zato palite napolje. nije to vise ni korumpiranost nego ljudska nemoralna bahatost i puko prezivljavanje i onih sto imaju i onih sto nemaju. svako u svom elementu. i naravno ...svi su i dalje najpametniji a nigde spokoj u dusi i srecu da im vidis. uzas. ..kad se samo setim one debilke zene, zaboravih joj ime, sto je bila u agenciji protiv korupcije a primala jos jednu platu sa strane....da se ja pitam, prvo bih pohapsila sve iz nvo placenike, pa sve sudije, tuzitelje i branioce i za izdaju ih optuzila, i maksimalna kazna, dozivotna, bez uslova za pomilovanje. uvela smrtnu kaznu sa akcentom na silovatelje i pedofile. odjebala neke idiotske zakone sto nam EU daje kao mogucnost a mi to slepo postujemo kao da se mora,jer kulturaod severa do juga je krajnje razlicita, a onda bih udarila na tajkune i politicare pocev od cede narkomana do onog sns sto stalno plache i gladuje..i jebeni pups jeste penzionerska stranka, ali je nenormalno da je prosek njihove elite 150 godina. marsh u penziju mamu vam, dajte mladjima mesto...i tako...malo mastam na glas (ionako pricam na ppp sama sa sobom) zaboravih za huligane....ta rec jednostavno ne izjednacava ljude koji prave nerede na utakmicama. vodje navijaca rade za policiju, sve je pod kontrolom. a ovi mucenici na ulicama sto razbijaju miskoviceve izloge, na 'gejsha' dragojevicevoj paradi, pa pola njih je nadrogirano tim istim pandurskim drogama, ostatak je da bi se dokazao u krugovima ili/i za ideale. Edited by mustang
Link to comment
Koruptivna zastarelost “reformisanog” pravosuđaVesna Rakić-Vodinelić | 09/03/2012Pisala sam i govorila mnogo o tzv. reformi pravosuđa u Srbiji na Peščaniku. Na momente mi se činilo – previše. Verovala sam da više neću i da nema ni potrebe, jer rezultati “reforme” sve više govore sami o sebi i sami za sebe. Ni krivični slučaj Marka Miloševića, okončan pravnosnažnom presudom kojom se optužba odbija zbog zastarelosti, sa ogorčenjem dočekan u delu javnosti Srbije koja nastoji da ostane budna, ne bi me naveo da se opet oglasim na temu našeg neveselog pravosuđa, da oko tog slučaja nema toliko nepodnošljivog licemerstva.
Gnev javnosti sručio se uglavnom na sudiju Gordanu Vidojković, za koju odista ima dovoljno indicija da je doprinela odugovlačenju i zastarevanju postupka. Štaviše, ministarka pravde Snežana Malović i državni sekretar Slobodan Homen izjavili su da će se „pridružiti inicijativi“ za razrešenje sudije Vidojković.Šta je sve uticalo na nedopustivo dugo trajanje ovog postupka i time i na zastarelost? Najpre, javni tužilac je odbio da preuzme gonjenje. To je učinio nekadašnji Opštinski javni tužilac u Požarevcu. Ali, još u decembru 2009. godine, srpsko pravosuđe se navodno reformisalo. Glavni nosioci reforme obećavali su da više neće biti zastarevanja. Tada, dakle, još krajem 2009. godine za Osnovnog javnog tužioca u Požarevcu imenovana je Ljiljana Milanović, nekadašnji gradski sudija za prekršaje iz Beograda. Po svemu sudeći, ni ona nije smatrala da treba da preuzme krivično gonjenje. To nije smatrao ni Viši javni tužilac u Požarevcu Momčilo Dedić, nekadašnji zamenik tužioca u Trećem opštinskom tužilaštvu u Beogradu, ni Apelacioni javni tužilac u Beogradu Nenad Ukropina, a ni sama Zagorka Dolovac, Republički javni tužilac. A, mogli su razmotriti primenu načela devolucije. Ono predstavlja ovlašćenje višeg javnog tužioca da preuzme procesni položaj i ovlašćenja nižeg: neposredno viši javni tužilac može preduzeti sve radnje za koje je ovlašćen niži javni tužilac. Vidi čl. 19 Zakona o javnom tužilaštvu. To, u procesnom smislu reči, znači da viši tužilac može – ako smatra da je potrebno – imati potpuno isti položaj kao niži tužilac. Pre nekoliko dana Zagorka Dolovac je javno demonstrirala princip devolucije kada je naložila lišenje slobode vozača koji je brutalno usmrtio dve devojke, budući da je niži javni tužilac to propustio da učini. U ovom slučaju nijedan od nadležnih javnih tužilaca nije smatrao preteću zastarelost u korist Marka Miloševića i njegove pratnje dovoljno vrednom njihove pažnje. Drugostepeni sudovi koji su dva puta ukidali presude (Okružni sud u Požarevcu i Apelacioni sud u Beogradu), mogli su, na osnovu čl. 389. st. 2. Zakonika o krivičnom postupku naložiti da se suđenje održi pred izmenjenim prvostepenim većem – dakle pred drugim sudijom, a ne pred sudijom Gordanom Vidojković, ako je već bilo dovoljno indicija da se zaključi da ona odugovlači postupak, a bilo je, jer je postupak započeo 2001. godine, a prva presuda je donesena tek 2008. Aktuelnu tužiteljku Osnovnog tužilaštva u Požarevcu, sve više tužioce, sudiju prvostepenog suda, sve sudije Apelacionog suda izabrali su Visoki savet sudstva i Državno veće tužilaca u okviru slavodobitno najavljene reforme pravosuđa, pod parolama „efikasnost suđenja“, „nema više zastarevanja“. U sastav oba tela, po funkciji, ulazi ministar(ka) pravde (čl. 153. i 164. Ustava Srbije). A, ona danas smatra da treba da se „pridruži inicijativi“ za razrešenje sudije u čijem izboru je sama učestvovala. Bez griže savesti, bez izvinjenja žrtvama, bez preispitivanja sopstvene odgovornosti.
PESCANIK
Link to comment
- Važimo za smeran sindikat. Ne znam odakle Nedeljkoviću takve informacije i slike. Nikad nismo unajmili gole devojke za svoje susrete. Uostalom, čak i da pravimo bahanalije, mi to radimo od naših para - pravda se Miloševićeva.
Link to comment
Daj bre, ovo ne moze da bude istina.
baš ne možete da prestanete s automatskom negacijom aksioma koji kolidiraju s vašim dogmama o sveopštoj gladi, a? Edited by Hella
Link to comment

Da li postoji dno koje Kurir nije u stanju da dostigne?Nadam se da će im jednog dana neko uleteti u redakciju sa bejzbol palicom, taj će jezik sigurno razumeti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...