Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

pa isto mu je 40 i 240, kraj nece da dozivi. dakle, ti bi legiju i ove budale na istu kaznu osudila?
ah, miraleme... nisam sud, nemam pojma kako se to radi. ako je sve sto se meri u sudskom procesu svodivo na broj, onda moze da bude i tako. meni mindedj.
Vidim, ovde se moralise uveliko.
a tebe nismo zvali... nikad vidjeno na forumu, sta?
ja bih voleo da mi neko objasni, red po red, zasto se navija za 40 godina robije. Samo da se zna da sledeci argumenti nisu pravne prirode i sud ne sme da se rukovodi ovakvim, ne nuzno netacnim razmisljanjima. - Bris Taton je bio gost u nasem gradu - Mora se to saseci u korenu da fasisti ne bi zavladali - Mora se pokazati Evropi da smo pravna drzava - To je neka vrsta terorizma
ja bih da naglasim da ovde niko nije nutkao te argumente, ovo su dosta iskvarene verzije
Miralem je stopostotno u pravu, ovo je jednostavno histerisanje. Realno me zabole za sudbinu ove "dece" ali vidim da se ovde govori da je 35 godina zatvora malo, i da je morala maksimalna, koja se izrice za ubistvo sa punim predumisljajem na izuzetno svirep nacin itd, pa ako neko ima volje da objasni - zasto bas 40?Inace ovo me podseca na izricanje kazne Legiji, koji je dobio svih 40 godina. Pitoma gradjanska javnost je graknula da je i to premalo, da mi bas nismo prava Evropa jos uvek i da bi trebalo da se uvede smrtna kazna. Da su dosudili smrtnu, cenim da bi se trazilo cerecenje i kopanje ociju. Poenta je da se pokaze da si pravedan i pravdoljubiv, valjda. A pravna drzava: moze, ali ne bas sad, kada Hilandar gori navijaci ubijaju na ulici.
ali si ti tu da nam budes moralni svetionik, hvala ti.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

A sa trece strane, pravo ne pociva na pateticnim argumentima. Iskljucujem se, imam feeling da ce poceti i moronski vicevi o advokatima na dnu mora.
pa jbga, sam si napisao da je smrt patetican argument. nije te niko terao.
Link to comment

ovde me uopste ne zanima moral, nego nacelo sudske nezavisnosti. potpuno je jasno da je ovo bio instruirani kangaroo court, isti onaj kangaroo court koji pusta zlocince na ulicu zato sto je predsedniku suda tutnuta butkica u dzepce.ako se zalazete da se nekome daje 35 godina robije zato sto je tako naredio predsednik drzave, to znaci da se istovremeno posredno i naravno nesvesno zalazete i da sud oslobadja ubice i silovatelje zato sto je tutnut novac u dzep sudiji ili zato sto tako nalaze interes stranke. to su jako jednostavne stvari. aplaudira se korumpiranom sistemu kada radi vama u korist, a posle je djavo kriv kada se to obije o glavu.a sada stvarno palim, ne zelim da neko pomisli da me ova "deca" zapravo zanimaju. ovo je nacelna rasprava u kojoj sam uocio nesto sto mi izgleda kao greska u razmisljanju, i nista vise od toga.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
i? sto to nisi napisao juce? gde si naucio da diskutujes sa tim 'ako se zalazete...'. ne zalazemo se. i narodna pravda je korak napred u odnosu na narodnu nepravdu.
jok i ne zalazete se. jeste, 35 godina je nezavisna sudijska odluka. mrmot, cokolada. ovo drugo je tacno. samo ovo nije narodna pravda. da sada sprovedemo referendum o tome sta uraditi sa navijacima, oni bi otisli kuci.
Link to comment
ah, miraleme... nisam sud, nemam pojma kako se to radi. ako je sve sto se meri u sudskom procesu svodivo na broj, onda moze da bude i tako. meni mindedj.
ovaj, jeste, sve je svodljivo na broj godina, narocito iz perspektive osudjenog. e sada, da li bas moram da ti objasnjavam zato ratni zlocinac, trgovac drogom, ubica premijera, izmedju ostalih, ect etc, treba da dobije vecu kaznu od retardiranog navijaca, koji je zapravo samo hteo da bije francuze? alo?
Link to comment
ama ne kontriram, nego vi, po dobrom forumskom obicaju, histerisete. malo vam je 35 godina, treba i svih 40, i da ih se okuje za stenu pa da ih kljuca orao svaki dan. ne zalazem se za pustanje na slobodu, vec na neku realniju kaznu. ko da je 20 godina mardelja malo. jbt, kad izadju videce da se desila apokalipsa i da svet nastanjuju mutanti, znate li koliko je to vremena?pa isto mu je 40 i 240, kraj nece da dozivi. dakle, ti bi legiju i ove budale na istu kaznu osudila?
histerija, jok ja, i mene smorilo likovanje nad 35 dina, priče o bacanju ključa, mračnim samicama(kao da će biti bačeni u tamnice bastilje), sapunima, pomešano s lelekom jerbo nije još 5 ili 55 god više. rekoh i da bi se u mojoj knjizi to rešavalo metkom u čelo i zakopavanjem na nepoznatu lokaciju(izvini vasu, nisam još toliko razvio milosrđe), no svestan sam napretka koji je učinila civilizacija, njenih prednosti, ali i mana, zbog kojih i ovakav ološ ima pravo na pravično suđenje i proceduru. stoga i dolih so na ranu, podsećanjem da će sigurno biti žalbi i smanjivanja kazni. tu dolazimo do poente, koju je tresko lepo objasnio, ovih 30 i kursur godina je odrapljeno jerbo je sudija svestan da će više instance™ kao i obično umanjiti kaznu za 10tak, tako da dolazimo na ovih pravičnih 20 o kojima ti govoriš. da im je odma rebnuo toliko, posle svih procedura™, dobrog vladanja, i ostalih prevara, stoka bi se pojavila na ulicama za 10 godina max, još u punoj snazi i nabrijana zatvorskim stažom, spremna da obogalji još kojeg zlosrećnika. da ne pominjemo kako bi to prevremeno izlaženje na slobodu poslalo lošu sliku u svet. opusti se, teraće se to do strazbura™ i neće sigurno ostati na danas dodeljenom stažu u bajbokani. Edited by Gonzo
Link to comment
roditelji koji su danas saznali da verovatno nikad vise nece videti svoju decu van zatvora? smesno u picku materinu
sto se tih roditelja tice, trebali su bolje da vaspitaju decu pa ne bi imali tih problema sada.a decu ce videti, posto nema ni najmanje sanse da se ova presuda odrzi. ovo je samo parada
Link to comment
roditelji koji su danas saznali da verovatno nikad vise nece videti svoju decu van zatvora? smesno u picku materinu
Pa tako je to oduvek bilo sa ratnicima. Odes da ratujes i ne vide te vise. Nego se mi nesto mnogo sazaljevamo u poslednjih par hiljada godina.
Link to comment
jok i ne zalazete se. jeste, 35 godina je nezavisna sudijska odluka. mrmot, cokolada. ovo drugo je tacno. samo ovo nije narodna pravda. da sada sprovedemo referendum o tome sta uraditi sa navijacima, oni bi otisli kuci.
'narodna pravda' je, na indijev uzas, bilo upotrebljeno posprdno.svejedno, deluje kao da si zlonameran ako bilo kome ucitavas sklonost ka a)nespoznavanju sustine i b)zalaganje za korupciju, usled gluposti. ja ne mogu tako da razgovaram. jasno, lako je biti (moralno) superioran kad si u stanju da sagledas dublju sustinu, nedostupnu forumskim reakcijama na presudu. ali
ovaj, jeste, sve je svodljivo na broj godina, narocito iz perspektive osudjenog. e sada, da li bas moram da ti objasnjavam zato ratni zlocinac, trgovac drogom, ubica premijera, izmedju ostalih, ect etc, treba da dobije vecu kaznu od retardiranog navijaca, koji je zapravo samo hteo da bije francuze? alo?
rekla sam 'ako je svodivo...' u smislu pitanja, posto se meni cini da jeste. ali, nisam pravnik, tako da mi se cini da su godine jedina skala po kojoj se konacno meri zlocin (uz decimale: tip zatvora, mogucnost pomilovanja i sve ostalo iz ali mekbil) i da je ona mnogo grublja od onog sto ulazi u merenje (ko je sta uradio, kako, zasto, cime, sam, lud...), tako da dobijemo iste godine za razlicite zlocine. meni to nije cudno. elem, na nas zakon dabovic doktor marko i ti mozete da se bunite, razumem da vam zakon ne valja. ali to je kao sa zakonom o porezu, socijalnom itd.
Link to comment
sto se tih roditelja tice, trebali su bolje da vaspitaju decu pa ne bi imali tih problema sada.a decu ce videti, posto nema ni najmanje sanse da se ova presuda odrzi. ovo je samo parada
Da li bi po tebi vaso u sistemu koji je funkcionalan i nezavisan 35 godina bila primerena kazna za ovo delo?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...