Jump to content
IGNORED

O veri, religiji, duhovnosti još jedared


Gvozdeni

Recommended Posts

Ili se forum toliko homogenizovao da ove godine niko ni ne pokušava čestitarsku temu o resetovanju Hrista ili su je ove godine mnogo dobro sakrili? :unsure:
To je ružno, ne tolerantno i uvredljivo. Žao mi je što se izruguješ sa verskim ubeđenjima drugih forumaša nazivajući USKRS "resetovanjem". Stvarno to nisam očekivao od tebe.:(
Link to comment
  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    34

  • pt 2.0

    21

  • bus

    17

  • Аврам Гојић

    16

oces da ti na jeziku otvorim odmah jednu cestitarsku temu? sa sve stoickovim, kao bonusom?
Može. Ako uvodni post bude na staroaramejskom, neću čak ni da te vornujem.
To je ružno, ne tolerantno i uvredljivo. Žao mi je što se izruguješ sa verskim ubeđenjima drugih forumaša nazivajući USKRS "resetovanjem". Stvarno to nisam očekivao od tebe.:(
Pa teško da bi mogao bilo šta da očekuješ od mene, budući da se ne poznajemo.

Ti vaistinu veruješ da se resetovao? :unsure:

Link to comment
Može. Ako uvodni post bude na staroaramejskom, neću čak ni da te vornujem. Pa teško da bi mogao bilo šta da očekuješ od mene, budući da se ne poznajemo.

Ti vaistinu veruješ da se resetovao? :unsure:

Sam si na jednom postu naveo na kakvoj vrsti studija se nalazis i gde. Osobe tvog nivoa obrazovanja obično budu tolerantnije a i država u kojoj se nalaziš je izrazito tolerantna i multikulturalna sredina. Gde se ovakva pitanja ne postavljaju. Bio sam u poseti pa znam. Puno familije mi živi tu desetinama godina. Tačnije od 1947. Ma u redu je pretpostavljam da nisi mislio ništa loše samo si hteo biti duhovit. Poz. Edited by Gvozdeni
Link to comment
Osobe tvog nivoa obrazovanja obično budu tolerantnije
Tolerantnije prema nazadnim, licemernim organizacijama, sujeverju, i mračnjačkom razmišljanju? Hm.Ja lično svesno biram da ne propustim skoro nijednu priliku da kažem da je religiozno razmišljanje glupo i da su religiozni ljudi žrtve. Znam da ne doprinosim socijalnoj harmoniji, znam da liči na donkihotovštinu, mlaćenje prazne slame, ili drkadžizam, ali verujem da na nekom marginalnom nivou doprinosim evoluciji čovečanstva :).
Link to comment
Tolerantnije prema nazadnim, licemernim organizacijama, sujeverju, i mračnjačkom razmišljanju? Hm.Ja lično svesno biram da ne propustim skoro nijednu priliku da kažem da je religiozno razmišljanje glupo i da su religiozni ljudi žrtve. Znam da ne doprinosim socijalnoj harmoniji, znam da liči na donkihotovštinu, mlaćenje prazne slame, ili drkadžizam, ali verujem da na nekom marginalnom nivou doprinosim evoluciji čovečanstva :).
Dobro. Hvala na odgovoru. :(
Link to comment
Ja lično svesno biram da ne propustim skoro nijednu priliku da kažem da je religiozno razmišljanje glupo
Људи који кажу да је религиозно размишљање глупо требало би да су у стању да дају одговор на свако замисливо питање о стварности. Пошто не постоје одговори на сва питања о стварности, мало реалности није на одмет. Може да ти се не свиђа религиозно размишљање, али немој да то приказујеш као неко своје велико знање и рационалност, јер то није случај. Edited by Д
Link to comment
Tolerantnije prema nazadnim, licemernim organizacijama, sujeverju, i mračnjačkom razmišljanju? Hm.Ja lično svesno biram da ne propustim skoro nijednu priliku da kažem da je religiozno razmišljanje glupo i da su religiozni ljudi žrtve. Znam da ne doprinosim socijalnoj harmoniji, znam da liči na donkihotovštinu, mlaćenje prazne slame, ili drkadžizam, ali verujem da na nekom marginalnom nivou doprinosim evoluciji čovečanstva :).
gospođi pomiluj. :D Edited by pacey defender
Link to comment
Људи који кажу да је религиозно размишљање глупо требало би да су у стању да дају одговор на свако замисливо питање о стварности...
... dochim, ako nisu u stanju, onda treba da potpisu svaku rec koju inkvizitori u mantijama izgovore.Jaka logika, dostojna Crkve.
Link to comment
али немој да то приказујеш као неко своје велико знање и рационалност
Ali ti polaziš od pogrešne premise da ja ovo pričam da bih se prikazao u nekakvom svetlu. Ma yok. Samo iskoristim svaku zgodnu priliku da ukažem ljudima na realnost. A zna se već ko je zadužen za prikazivanje na ovom forumu ^_^
јер то није случај.
Daj bre Damjo.EDIT:
Људи који кажу да је религиозно размишљање глупо требало би да су у стању да дају одговор на свако замисливо питање о стварности.
I ti stvarno veruješ da je ovo tačan iskaz? Edited by crveni autobus
Link to comment
Ja lično svesno biram da ne propustim skoro nijednu priliku da kažem da je religiozno razmišljanje glupo i da su religiozni ljudi žrtve. Znam da ne doprinosim socijalnoj harmoniji, znam da liči na donkihotovštinu, mlaćenje prazne slame, ili drkadžizam, ali verujem da na nekom marginalnom nivou doprinosim evoluciji čovečanstva smile.gif.
mnogi ljudi koji su zaista (i to ne na marginalnom nivou) doprineli evoluciji covecanstva bili su duboko religiozni.tvoje nepropustanje prilike da... je prosto arogancija bez pokrica.
Link to comment
mnogi ljudi koji su zaista (i to ne na marginalnom nivou) doprineli evoluciji covecanstva bili su duboko religiozni.
Najzad dokaz da Bog postoji! :Hail: Više ništa neće biti isto...
Link to comment
Najzad dokaz da Bog postoji! Hail.gif Više ništa neće biti isto...
molim te nemoj da me zamaras primedbama koje veze nemaju sa onim sto sam napisala.vezbaj svoje logicko zakljucivanje na drugom sagovorniku, sa mnom ti ama bas nikako ne ide...
Link to comment
Dobar primer su Galilej i Đordano Bruno. Religija je zapravo glavni zamajac nauke.
ti govoris o crkvi i religiji.ja govorim o tome da religioznost ljudi ne znaci nuzno da su ti ljudi zrtve neke religije ili neke crkve.ali, mozda je previse ocekivati da zapravo procitate ono sto sam napisala i razmislite o tome.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...