Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

a po novinarima bbc-a utakmica esp-yug je bila najbolja utakmica svih vremena bilo na svetskim, bilo na evropskim šampionatima, rekoše tog leta gospodnjeg 2000, prava reklama za fudbal, meč u kome smo videli sve, penale, crveni karton, preokret repke koja je imala igrača manje i na kraju 2 gola u zaustavnom vremenu za još jedan preokret...

Link to comment
40 minutes ago, Meazza said:

Stalno se vracamo na taj EURO 2000. Nijedan turnir u novom milenijumu ga nije prevazisao.

Nema vise ko da ga zameni, sto rece jedan lik iz  Ko je bio Brus Li klipa. Verovatno najbolji turnir ikada. 

Mozda je bolja ona protiv Slovenije. Boskov vraca Jokanovica na stopera posle iskljucenja Mihe,  igramo 432, a tri vezna igraca su Jugovic, Stojkovic i Drulovic. Jugovic covek sam  igra odbranu, leti na sve strane. Cak i kad smo izjednacili, Boskov se nije povlacio, izmena je bila napadac za napadaca (mislim da je Kezman usao).

Ludilo tekma.

 

Link to comment
9 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

На страну што смо ми испадали баш од њих, Холандија је имала феноменалну генерацију тад. У Француској их је на пенале зауставио Бразил, кући Италија на пенале, оба пута у полуфиналу. Сигурно једна од најбољих генерација икад која није освојила ништа.

Doduše, Šuker i Prosinečki su ih karali najružnije.

Link to comment

Euro 2000 ludilo totalno :hail:. Sve naše tekme su bile ultra zabavne a bilo je jos nekoliko ekstra utakmica: Portugal-Engleska 3:2 kakav gol je dao Figo:hail: . Holandija-Češka 1:0, Cesi ubili Holandjane pogadjali precke i stative i onda na scenu stupa Colina i poklanja pobedu Holandiji(mada jbg verovatno jeste bio penal). Rumunija-Engleska 3:2 :hail: Engleska-Nemacka isto bila dobra tekma. I na kraju slag na tortu i odlično finale gde je Del Piero promasivao sve zivo i preokret Francuza.

Link to comment

Euro 2000 je otprilike kraj "starog" futbala, i u istom trenutku pocetak ovog "novog", tetoviranog fudbala. Vec u koreji mi je entuzijazam spao, a na euro 2004 pojavio se kristijano...

To polufinale italija-holandija, to je ta granicna utakmica, koliko su holandjani bili dobri tada, toliko sam voleo da vidim da puknu onako prepotentni i hladni, kao neka cudna mesavina wngleza i nemaca, bas sam voleo sto su prsli, i to od zabara, of all nations, od moje rezervne repstacije. Ona holandija gu va ri, i ta s kraja 20. veka ne mogu da se porede po simpaticnosti, u korist one stare, naravno, a verovatno je ova kasnija bila i jaca. Zabari ko zabari, pakao 120 minuta, toldo brani 2 penala (a branio je samo jer je pagliuca bio povredjen) a onda toti sutira panenku na penalima, nas kad ce holandez da sutne panenku u takvom trenutku, njima je jebeni frank de boer izvodio penale... Kakav kurac juga i spanija, to polufinale je mec svih eura, polufinale bez golova, to je bio poslednji put da ste gledali fudbal koji igraju ljudi, dragi gledaoci, vec sledece godine je napirlitani portugalac usao u prvi tim sportinga... 

Link to comment
50 minutes ago, MocaVukotic said:

Euro 2000 je otprilike kraj "starog" futbala, i u istom trenutku pocetak ovog "novog", tetoviranog fudbala. Vec u koreji mi je entuzijazam spao, a na euro 2004 pojavio se kristijano...

To polufinale italija-holandija, to je ta granicna utakmica, koliko su holandjani bili dobri tada, toliko sam voleo da vidim da puknu onako prepotentni i hladni, kao neka cudna mesavina wngleza i nemaca, bas sam voleo sto su prsli, i to od zabara, of all nations, od moje rezervne repstacije. Ona holandija gu va ri, i ta s kraja 20. veka ne mogu da se porede po simpaticnosti, u korist one stare, naravno, a verovatno je ova kasnija bila i jaca. Zabari ko zabari, pakao 120 minuta, toldo brani 2 penala (a branio je samo jer je pagliuca bio povredjen) a onda toti sutira panenku na penalima, nas kad ce holandez da sutne panenku u takvom trenutku, njima je jebeni frank de boer izvodio penale... Kakav kurac juga i spanija, to polufinale je mec svih eura, polufinale bez golova, to je bio poslednji put da ste gledali fudbal koji igraju ljudi, dragi gledaoci, vec sledece godine je napirlitani portugalac usao u prvi tim sportinga... 

 

Neverovatna utakmica, mislim da nikad u zivotu nisam toliko navijao da Italijani pobede i prodju (a nije da me je generalno briga ko ce gde da pobedi u bilo cemu, osim u Formuli 1 i na izborima). Ako se ne varam, vec oko tridesetog minuta prvog poluvremena su ostali sa igracem manje. Toldo branio kao lud, Klajvert fulao penal u regularnom toku, posle u penal seriji sam znao da ce da ga da, prosto nije bilo sanse da promasi. Atmosfera napeta (u sportskom, takmicarskom smislu) dva i po sata. Tu su se Italijani poprilicno istrosili, pa ih opet Francuzi ne dobise bas tako lako u finalu. 

 

 

 

Link to comment

Holandija - Francuska bila super tekma u grupi isto, za prvo mesto. 0-2 > 3-2. Frank De Bur dao gol iz slobodnjaka skoro s pola terena, glupi Lama. 

Secam se kakav je sok bio sto su Turci otisli dalje, a iz ove grupe pored Engleska i Nemacka kuci. Zidan je Spancima zavario golcinu iz slobodnjaka, a mislim da je onaj Figov protiv Engleske bio deflection, ali to ne bi skinuo niko. 

Francuska 98, EURO 2000, SP 2002 i EURO 2008 su mi omiljeni turniri. SP 94 i ove ranije sam gledao s kaseta, to ne racunam. :D 

Poslednji ples Hadjija, Piksija, Sirera, Mateusa i Heslera. 

Link to comment

SP 2002 je upropasten turnir namestanjem za Koreju. Sa tog turnira (ali i sa Eura) veoma cenim reprezentaciju Turske koja je sasvim zasluzeno dosla daleko. Ono sto su oni odigrali protiv Italije 2000 i protiv Brazila 2002 u grupi (obe utakmice kontraverzno izgubljene) mi mozemo samo da sanjamo. Kakva timcina je to bila.

 

U finalu Eura su Italijani bili bolji rival, MVP je bio Toti, a tragicar Del Pjero koji je promasio dve mrtve sanse. To finale je zaista bilo vanserijsko, bas kako savrseno finale treba da bude. Borba do koske, majstorski potezi, na kraju povratak Francuza u zadnjim minutima i zlatni gol. 

Edited by Meazza
Link to comment

Bilo je do jaja to prvenstvo zbog iznenadjenja (Francuska ispala bez datog gola, Argentina ispala, Portugal ispao, Hrvatska isto, Holandija nije ni otisla), Turska i Senegal carski odigrali turnir, onaj gol Borghettija protiv Italije - svako bi dobio isijas kad bi to pokusao. Na sledecem SP u Nemackoj su bili valjda 'najrealniji' rezulati ikada i generalno jako dosadno prvenstvo, jedino Gana prosla ispred Ceske neocekivano. 

Sudjenje je bilo lose, pogotovo Spanija - Koreja i Brazil - Belgija/Brazil - Turska. Kad sam lepio slicice kontao sam da ce Svabe biti trece u grupi, kad ono medjutim. :laugh:

Rusi isprevrtali sve zivo po ulicama kad su ispali. Kanidja dobio crveni s klupe. :laugh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...