Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Malo je bezveze ova anekta je l moze da se tumaci na XYZ nacina.

 

Prva skup je potpuno nebitan jer su tu svi glasaci.

 

Drugo, zbir ne daje 100%, vec samo 62% u drugoj koloni. To znaci da osttak od 38% je veci od "Korbina", a to dalje znaci da anketa nije bogzna kako informativna.

 

Trece, leadership u sebe ukljucuje i stav prema Brexitu.

 

 

Link to comment
18 minutes ago, dragance said:

Probali su ozbiljni novinari, a i Piers da ga intervjuišu. Bežao je od njih ko djavo od krsta, a pre par dana se bukvalno sakrio u industrijski frižider dok ne prodje opasnost.

 

A ima i onaj opasan monolog Endrju O Nila kada mu Boris nije dosao u emisiju.

 

Endrju O Nil je strasan novinar.

Link to comment

Prenosim Andurila sa Burundija, na koje dodajem +1.

 

Quote

Pa sad, nemam vremena za nesto duze, ali ukratko, Lejbor i kao i ostale partije levice suvise sve vise nastupaju kao klasicna klientelisticka opcija.
Ranije je to funkcionisalo jer su radnici i rudari cinili ogroman procenat glasaca, a danas su drustva mnogo slojevitija i kompleksnija.
Recimo, grupa konzervativnih penzosa je mnogo veca, zatim grupa mladih po univerzitetima je isto veca nego ranije. 
Istovremeno su grupe organizovanih radnika sa sindikatima u dzinovskim fabrikama nestale ili mnogo manje.
U takvoj situaciji je po meni pogubno ici kao opcija koja se zalaze za prostu preraspodelu bogatstva od jedne grupe ka drugoj jer tako gube ogromne slojeve drustva.
A sa druge strane, nacionalisticka Tori opcija bolje pokriva razne slojeve - od penzosa do onih siromasnijih na severu.

Bolja strategija na duzi rok bi bila reci: mi smo za fer drustvo u kojem svi placaju iste poreze, za drustvo u kojem vladaju ista pravila za sve i stoga svi imaju slicne sanse.
Dakle, nema vise poreskih olaksica za korporacije (zasto Amazon da placa 5% poreza a radnik 35%), nema vise novcanih kazni za bankare nego zatvor, nema vise pranja novca u Londonu, nema vise podrzavanja privatnih monopola i kartela (zeleznica, energija, itd.), nema vise zagadjivanja okoline a da menadzeri ne zaglave zatvor, nema vise selektivnog pristupa pravnom sistemu ako platis, itd. 
Rezultat toga bi bio verovatno isti kao ono sto je recimo Korbin predlagao, ali komunikacija je bitno drugacija: 
- nije vise socijalna pravda kroz redistribuciju nego socijalna pravda kroz ista pravila za sve
- nije oduzimanje od nekog vise da bi se nekom drugom dalo nego svi ima da placaju isti procenat, od kuvarice, kraljice i djukova sa zemljistem u centru Londona
- kao rezultat toga imas vise para kao drzava da platis slobodno obrazovanje i zdravstvo
- bolju konkurenciju izmedju malih i velikih firmi, drzavnih i privatnih, dakle ne zamenjujes privatne monopole drzavnim
- predlazes jedno holisticko resenje za celo drustvo a ne samo resenje koje izgleda kao beneficija za jedne i oduzimanje od drugih

Ja se generalno slazem da bilioneri verovatno ne bi trebali postojati, ali ne zato sto ih se oporezuje vise, nego zato sto im se onemoguci da se obogate na stetu drugih zbog selektivne primene pravila i "rupa/korupcije u sistemu.
Eto, to bi, po meni bila bolja strategija za partije levicarskog  spektra

 

Link to comment

Neka neko kaze Jo da je UK imala zenskog premijera.

 

Quote

She acknowledged that she had faced a lot of criticism. But she said that was partly a consequence of being the first woman to lead the party.

One of the realities of smashing glass ceilings is that a lot of broken glass comes down on your head.

In the future there would be other women who would lead the party, she said.

 

Link to comment
31 minutes ago, Budja said:

first woman to lead the party.

ako je to rekla, prva na čelu LD. kritikovalo je građanstvo.

 

nisam pratio u dovoljnoj meri.... par puta je kritikovana kao agresivno ambiciozna, što je kritika rezervisana za žene u politici. 

 

 

Edited by Gandalf
Link to comment
37 minutes ago, Budja said:

Prenosim Andurila sa Burundija, na koje dodajem +1.

 

 

 

Pa ovo je jedna liberalna meritokratska platforma, a ne levičarska.

 

Mislim nemam ništa protiv, meni zvuči odlično, samo kažem.

Link to comment
2 minutes ago, hazard said:

Pa ovo je jedna liberalna meritokratska platforma, a ne levičarska.

 

Mislim nemam ništa protiv, meni zvuči odlično, samo kažem.

mda... nije ni socdem, bliže socliberalima. možda je čak i libdem program na ovim izborima bio levo od ovoga.

Link to comment
4 hours ago, hazard said:

 

Pa ovo je jedna liberalna meritokratska platforma, a ne levičarska.

 

Mislim nemam ništa protiv, meni zvuči odlično, samo kažem.

 

Danas je to levicarska platforma.

 

Vorenova, osim takse na bogatstvo, je sva u tom stilu. Maltene je komunista.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...