Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

  • 1 month later...

Repeater ti je najlaksa ali i najlosija opcija jer trosi wifi opseg i za prihvatanje i za slanje podataka tako da sustinski slabi mrezu. 

Nemoj da uzimas najjeftinije sa aliexpresa, i xiaomy i neki nobrand su mi riknuli. 

Na kraju sam resio na prijemu a ne na slanju, kupio neki wifi usb adapter sa antenicom koji mi za sada radi posao ali je uzasno ruzan.

Link to comment

+1

 

kome je malo, mogu se dodati i nesto vece antene za jos par decibela

(ne garantujem bas za ovaj model, ali imam slicnoizgledajuci tplink koji ima izmenjive antene)

Link to comment

molim za odgovor na pitanje koje postavlja laik geprat:

koliko mega-giga troši gledanje 1 sata TV programa putem SBB EON na laptopu. razmatram opciju kupovine kućnog net VIPovog paketa za selo. maksimum gledanja bi bio 2 sata x 15 dana mesečno. nisam zadovoljan totalom, menjao bih za ovo.

Edited by djordje geprat
Link to comment

to zavisi od kvaliteta videa što se podešava u eon aplikaciji, postoje 4 nivoa :

1.automatski u prevodu je isto što i sledeći

2. visok 4Mbit/s tj 1,8 GB/h

3. srednji koji troši upola manje i

4. nizak 1/4 od visokog

 

edit to važi za wifi za mpbilne mreže je potrošnja navodno nesto niža 1GB/h, 0,5 i 0,25

Edited by gone fishing
Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

to zavisi od kvaliteta videa što se podešava u eon aplikaciji, postoje 4 nivoa :

1.automatski u prevodu je isto što i sledeći

2. visok 4Mbit/s tj 1,8 GB/h

3. srednji koji troši upola manje i

4. nizak 1/4 od visokog

 

Nije, automatski ti je 7Mb/s.

Link to comment
Just now, renne said:

Nije, to je na tv aplikaciju, u browseru je 4

 

Neko mi svojevremeno (mnogo pre nego što se sam Box pojavio) reče da je auto u aplikaciji = 7Mb/s. Da li je stvarno tako, nisam proveravao.

Link to comment

hvala na odgovorima. ispada da bimi bi dovoljan ovaj najjeftiniji od 100GB. još samo ovo: da li je dovoljna brzina od 10 ili da idem na nešto komforniji i brži paket sa brzinom 20. razlika u paramaje beznačajna.

Link to comment

Verovatno znaš, ali i kad spucaš te gigabajte, ostaje toi net, prilično osakaćen, ali možeš da forumašiš...

[emoji6]

 

E da to valjda ima i Telenor pa proveri cene i opcije

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...