Jump to content
IGNORED

beli ves - help!


ordi

Recommended Posts

mnogo ti hvala.do sada sam ih jednom iskuvala sa sve venišom, malo su bleđe fleke, ali nisu nestale. idem sada da ih lečim po tvom receptu.naročito se nerviram što sam videla kad sam vešala čarape da jedna nedostaje. i mesto da je potražim makar u mašini rakla sam sebi: isplivaće već nekada. isplivala je u najgorem trenutku.
Ja nekako mislim da je kljuc tog uspeha bio sto sam je odmah po vadjenju iz masine, jos onako mokru podvrgla toj isceliteljskoj kuri. Inace, sa mnogo laksim slucajevima sam imala manje uspeha sa vanishem. Kako mi je ovo uspelo, i danas se cudim. Jos je kosulja jednobojna, dakle svaki nedostatak je odmah vidljiv. Ali sve super. Ves se pere na visoj temperaturi i zbog bakterija. Neki vole da im doakaju i peglanjem, ja sam se umesto toga pomirila sa suzivotom sa odredjenim brojem njih :D
Link to comment
mislim da prljava pumpa dovodi do sivila vesa
U delu Šumadije, gde živim, masovno je rasprostranjeno sivilo veša, kao posledica vode u kojoj imamnogo krečnjaka.Elem, kao jedini efikasan način da se otkloni, pokazalo se potapanje veša u kišnicu,gde odstoji 5-6 sati, pa se posle turi u mašinu.Možda bi ovo moglo pomoći i kod otklanjanja žutila, na koji se žali ostavljačica topika. Inače, od preskupog kalgona sam odavno digla ruke, jer ga, što se tiče efekta, savršeno zamenjuju 2kašičice sode bikarbone.
Link to comment

ima jedan ciga na buvljaku u bubanj potoku koji se pojavi par puta godisnje, prodaje neku madjikoramu koju je navodno doneo iz austrije sa njihovog teleshopa, neko wonderperilo koje jebe kevu svemu na sta ga sipas. on sam za demonstraciju koristi kuvanu cveklu i crno vino a ja sam do sada njime prao visemesecne fleke od krvi sa pantalona, ostatke crnog vina sa sedista u kolima i pozutelo pobraonelo pocrnelu sudoperu od mlevenog granita i svuda je radilo nenormalno dobro, neuporedivo sa vanishima i slicnim varijantama. nista mi nije izbledelo, probusilo ili sjebalo na drugi nacin. sad, kako naci cigu. ne znam, ja nalecem na njega na random principu, jbga. mozda vam se posreci od prve.

Link to comment

Da li je neko imao problema da tek opran ves ima neprijatan miris? Majstor je dolazio i uvek kaze da je sa masinom sve ok. Jeste, priznajem, moje culo mirisa je zivotinjsko, ali nekoliko puta je bilo da i drugi dele moj utisak, zbog cega ne mogu u potpunosti to da otpisem na sopstveno ludilo. Ves nema miris prljavog, to ne. Recimo, dok je u korpi cela prostorija mirisi na deterdzent, ali izbliza se provali neki bljak miris koji meni najvise lici na vlagu. I nema pravila kad se javlja.

Link to comment
Da li je neko imao problema da tek opran ves ima neprijatan miris? Majstor je dolazio i uvek kaze da je sa masinom sve ok. Jeste, priznajem, moje culo mirisa je zivotinjsko, ali nekoliko puta je bilo da i drugi dele moj utisak, zbog cega ne mogu u potpunosti to da otpisem na sopstveno ludilo. Ves nema miris prljavog, to ne. Recimo, dok je u korpi cela prostorija mirisi na deterdzent, ali izbliza se provali neki bljak miris koji meni najvise lici na vlagu. I nema pravila kad se javlja.
Meni rekoše da to hoće zbog omekšivača. Da kad nešto nije u redu sa omekšivačem, dobije taj diskretni vonj na memlu.
Link to comment

Omeksivac, znaci? Ajde, budem probala drugi. A sta moze biti sa njim? Zvuci moguce, jer mi se kod decijih stvarcica to nije javljalo, a tu koristim drugi omeksivac.

Edited by Isis
Link to comment
Omeksivac, znaci? Ajde, budem probala drugi. A sta moze biti sa njim? Zvuci moguce, jer mi se kod decijih stvarcica to nije javljalo, a tu koristim drugi omeksivac.
Pa rekoše mi da može da se desi da neka (sad da me ubiješ ne mogu da se setim koja)supstanca u omekšivaču, može da "užegne", što kad mirišeš iz pakovanja pokriva aroma omekšivača, ali u kontaktu sa vodom i vešom, može da izazove taj miris memle kod tek opranog veša. To se i meni desilo par puta, zato sam i pitao unaokolo, da bi se uverio da nisam flipnuo. :lol:
Link to comment
sad, kako naci cigu.
ti lako. i onda kupiš malo više mađije i odeš na temu prodajem/trampim/uvaljujem. ako baš nećeš da investiraš unapred, oglasi prenumeraciju. evo, mene racunaj za jedno po kile. mnogo se brljamo, taki smo :D ako nije do mašine, omekšivča il zvezdane konstelacije, pridružila bih se mušičavoj gospoji vinskoj: u vodi je odgovor. e sad, dal je manjak il višak kamenca, ne bih znala. kad veš peremo namore, izvorskom, vrrrlo kamenačastom vodom, miriše na socko meril i blješti da se ne može gledati. mašina nam antička, radi samo na 50 i 90 stepeni, pretpranje preskače, za omekšivač nemamo para. opet, u bačkoj, nova makina, kuva kafu, al ne i čaj: pretpotapanje, biopotapanje, pranje, postpranje, persil i sateliti, a veš bude gnjecavo sivozelen, ko nekad zubi žrtava posleratnog penicilina. zaključak: voda je neizlečiva.iako verujem u višnje, ima jedno božanstvo s kojim ih varam. to je K2R. al ga više nema. bar tamo gde ja zalazim. :( isis, da li dečji veš pereš odvojeno ili zajedno sa stvarima odraslih? naš znoj je pogan jedna. naročito, da proste muški, muški :P . opereš, on se pritaji, pa izbije kad su stvari već u plakaru.pozmy2cents: omekšivači ne omekšavaju. samo mirišu. ako.
Link to comment

Deciji perem odvojeno, ali svejedno taj ves se ne oseca na stroku ili znoj. Ni u tragovima. Najblizi opis je ova Treskova formulacija diskretni sarm memle. I bas tako, miris omeksivaca ga zamaskira, ali ispod nekada zna da probije, pa u isto vreme osecas i miris omeksivaca i to neodredjeno memlicavo.

Link to comment
Deciji perem odvojeno, ali svejedno taj ves se ne oseca na stroku ili znoj. Ni u tragovima. Najblizi opis je ova Treskova formulacija diskretni sarm memle. I bas tako, miris omeksivaca ga zamaskira, ali ispod nekada zna da probije, pa u isto vreme osecas i miris omeksivaca i to neodredjeno memlicavo.
Pa to, ja sam jedno vreme mislio da sam flipnuo pa sam se raspitao.
Link to comment
Da li je neko imao problema da tek opran ves ima neprijatan miris?
Da, ali ne sav, već samo neki komadi. Desilo mi se to sa 4 nove jastučnice. Nije bilo pomoći,nije pomoglo ni drugo pranje, pa sam ih bacila. Ne znam uzrok, jer su ostale jastučnice,iz iste "serije" normalno mirisale na omekšivač, kao i sav preostali veš.
Link to comment
  • 9 years later...

Sad sam kupila Persil professional 10 kg. Miriše fantastično.

 Videćemo kako pere na 95, to mi je najbitnije, pa ću da javim.

Drugo, u DM -u ima parfem za veš a i omekšivač Tesori d' Oriente, uzela oba. Ima nekoliko mirisa, ovaj put beli mošus, divan, osvežavajući, pa širim informaciju dalje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...