Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

ne toliko zbog bokeha, staklo jednostavno ima dusu.
I ja imam identican utisak, boje su drugacije a i nacin na koji je fotografija ostra. Imam prajmic 50mm (neki zenitov) koji opasno ostro radi (na M42 dodatku). Sutra cu bas da pazarim neki duzi i ako nadjem neki shiri prajm.
Link to comment

Uzeo neki japanski objektiv sa M42 navojem, 135mm, dve hiljade dinara - ostriji je od mog preskupog zum objektiva koji archim.Mislio da namestim studijsku rasvetu i napravim par pekshotova orosenih pivskih flasa, da ga isprobam. Prezadovoljan sam.btw. cene objektivima M42 naglo skocile, mnogo digitalnih entuzijasta ih kupuje. Bilo je manje izlagaca nego ranije, valjda zbog snega, sta li. U svakom slucaju mrshavo:(

Edited by CowBoy
Link to comment
btw. cene objektivima M42 naglo skocile, mnogo digitalnih entuzijasta ih kupuje.
I ovde je tako bar vec 2-3 godine, onaj Pentacon 50mm 1.8 je nekad mogao da se kupi za £5-6, sada na ebay-u ide i za £20-30.Jedina sansa je kad se naleti na nesto jeftino po charity shop-ovima.Kao npr. Helios 58mm f2 za £4.95 ;)
Link to comment
Pentacon 50mm 1.8 je nekad mogao da se kupi za £5-6, sada na ebay-u ide i za £20-30.
Pa jel to puno? :DMislim, ako je mehanicki i opticki okej, da je to u redu cena. Staklo je staklo, za razliku od elektronike, ne bi trebalo ni da mu padne vrednost (pod uslovom da sve sljaka).Naterao si me da iskopam moj primerak. Evo ga, uslikan sa mocnim objektivom iPhonea 4 evilsmile.gifimg1986ps.jpg Edited by Indy
Link to comment
  • 4 weeks later...

interesantno. sada ce da ga odere kao psa.meni je bizarno kada neko uzme tvoju fotku sa flickr-a i okaci je na svoj stream kao da je njegova. btw. nije se jednom desilo, desavalo se.

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...