Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ok, cena je bez grejanja... mada vidim na niko ne navodi kablovsku televiziju i internet, to je još oko 2k.što se štedljivih sijalica tiče, zamenio sve sijalice u stanu pre dva meseca i stavio štedljive i sledeći račun za struju je bio 1000 dinara manji :blink:

Link to comment
meni je struja tolika sa protocnim bojlerom, velikim friziderom i rernom koja je ponekad ukljucena i cele noci. plinske ringle i stedljive sijalice su keva. bas mnogo struje ustede.
ves masina, masina za sudove, klima, pegla nista?jbmumtr, meni struja ispod 7K ne silazi ni zimi ni leti, zimi kad dogrevam do 10Kisto stedljive sijalice, al ploca umesto plina.kad citam sta pisete mislim da me potkradaju.. Edited by Takanohana
Link to comment
stvarno su toliko isplative te stedljive sijalice?meni se ne svidja svjetlo koje daju, pa se drzim ovih rasipnickih.
kupi one od 2700K. boja je ista kao kod rasipničkih. ove blještavo bele su na 6500K.isplative su. pogotovo tamo gde je problematičan napon.
Link to comment
ves masina, masina za sudove, klima, pegla nista?jbmumtr, meni struja ispod 7K ne silazi ni zimi ni leti, zimi kad dogrevam do 10Kisto stedljive sijalice, al ploca umesto plina.kad citam sta pisete mislim da me potkradaju..
ja isto ne znam kako to 7k.moja porodica kuva svaki dan ceo rucak, ima sve masine gore (- klima ali + 400L zamrzivac), bojler ne iskljucujemo nikad, peremo se, peglamo, nemamo nijednu stedljivu sijalicu, pa opet racun za struju 3200. osim ako vas nije petnaestoro na adresi, gledaj da ti se neko nije nakacio na banderu.
Link to comment

Na variranje računa može uticati i obračunski period. Obratite veliku pažnju na to.Nekad je to bilo fiksno mesec dana, a sad varira između 20 i 40 dana, ako se ne varam.Pre bih rekao da je u tome problem, nego u štedljivim sijalicama. Meni je razlika u poslednja dva meseca bila skoro 1500 dinara (a nisam menjao sijalice :D ), dok nisam ustanovio da je za prethodni mesec obračunski period bio 36 dana, a za sa ovaj 26.

Link to comment
ves masina, masina za sudove, klima, pegla nista?jbmumtr, meni struja ispod 7K ne silazi ni zimi ni leti, zimi kad dogrevam do 10Kisto stedljive sijalice, al ploca umesto plina.kad citam sta pisete mislim da me potkradaju..
podkradaju nego šta...u roditeljskom jezgru,mašina za pranje veša + veliki bojler + mali bojler + kombinovani frižider + 2 zamrzivača + rerna (svaki dan se koristi) + gomila gluposti (TV, računar, sijalice)i zimi kada se dogreva (samo jedna soba) račun ne prelazi 4,500 rsd!A ovo za življenje, to je može da bude gadno:obavezno računaj "prvo punenje"-neki nameštaj koje će se "slagati sa ..."-depozit -žurka useljenjaali zato:-pokloni za useljenje- prvi mesec ne plaćaš račune- faktor: "sloboda nema cenu"- odlaziš od dosadnih komšijaOko 30kv/m računaj da je infostan sa CG oko 4.ooo rsdstruja od 15oo rsd do 2ooo rsd (sa TV pretplatom)hrana... od 3 ooo do 8 ooo hiljada(ako živiš sama - na hranu najmanje trošiš ako ne ideš po restoranima)sve ostalo - kalkuliraš!
Link to comment

Gledao sam sve to, obračunski period je za veći račun bio 29 dana a za manji 32. Ostale navike vezane za potrošnju struje nisam menjao. A račun sa 3200 na 2100.Ušteda je sigurno velika, 10 sijalica od 100W zamenio za 22W a 6 od 75W za 18W. Dakle oko 3/4 manja potrošnja struje.

Link to comment
kupi one od 2700K. boja je ista kao kod rasipničkih. ove blještavo bele su na 6500K.isplative su. pogotovo tamo gde je problematičan napon.
ubijedili ste me ti i arbajtmen :)
Link to comment

Zameni prvo jednu da vidiš kako ti odgovara. Ima štedljivih sijalica sa toplom svetlošću ali se mala razlika ipak primeti.Zaboravih i to da su bezbednije, odaju mnogo manje toplote i proizvođači daju garanciju i do 6 godina (odnosno određen broj paljenja i gašenja).Stavio sam jednu u hodnik ispred stana a tu je stalno upaljeno svetlo. Evo je već godinu dana radi bez prestanka.

Link to comment
ja isto ne znam kako to 7k.moja porodica kuva svaki dan ceo rucak, ima sve masine gore (- klima ali + 400L zamrzivac), bojler ne iskljucujemo nikad, peremo se, peglamo, nemamo nijednu stedljivu sijalicu, pa opet racun za struju 3200. osim ako vas nije petnaestoro na adresi, gledaj da ti se neko nije nakacio na banderu.
- ako je ovo tačno nekome je aispravan sat za struju, pa se ili nekome vrti sporije ili pak brže nego što treba- tek će se uvođenjem digitalnih satova otkloniti ovi uzroci- naravno postoji i druga mogućnost da je ćale direktno povezao bojler, šporet itd te je stoga tako mali račun kod vas :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...