Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imam jedno pitanje, možda je više za pravnike, ali ajde i ovde:

U nekom razgovoru jedan rođak krene sa pričom :
Čuo sam da su skočile cene izdavanja, a i da se sad masovno se potpisuju ugovori kao obezbeđenje.
E sad moje pitanje je kakva je to vrsta ugovora i koje su "dve strane"?
Tj. onaj koji izdaje stan se tu pojavljuje kao...? Jel on mora negde da se registruje? Mora da ima neku firmu? Plaćanje ide preko računa obavezno?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

ugovor o zakupu, zakupac i zakupodavac (:isuse:), može i čovek ne mora firma

 

e sad što se tiče plaćanja i obračuna poreza i doprinosa, to proveri sa nekim knjigovođom. u principu ne mora ništa, sve kako se dogovorite

Link to comment



ugovor o zakupu, zakupac i zakupodavac (:isuse:), može i čovek ne mora firma
 
e sad što se tiče plaćanja i obračuna poreza i doprinosa, to proveri sa nekim knjigovođom. u principu ne mora ništa, sve kako se dogovorite


Mene interesuje da li se krši zakon ako se na to ne plati porez (bilo koja od strana, naravno mislim na vlasnika stana prevashodno).


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
On 18.2.2021. at 9:14, ivy said:

@pt 2.0

 

ja mislim da u ,,nenamesten,, stan ne idu uredjaji..samo ugradna kuhinja i nista vise..

 

 

pa evo sad kad budemo imali taj neki stan pa kad ga budemo iznajmljivali ja razmisljam da bi trebalo da ide ili skroz nenamesten znaci samo ugradjena kuhinja ili skroz namesten sa sve krevetima,sofom,stolom,stolicama i uredjajima...nekako mi je tesko zamisliti nesto izmedju....

 

Kad smo se mi selili (nekoliko puta), bilo nam je najvažnije da ima što moguće više plakara, ormara. To kad rasklapaš i premeštaš, to se jednostavno sjebe, i možeš da ga baciš, ako se često seliš. Bela tehnika - kako kome, mi imamo svoju, ali nekima odgovara da ima u stanu. Ali što se tiče nameštaja za sedenje i spavanje, lično zaobilazim tudje, i nosim svoje, po potrebi kupujem novo. Predlog: ili bez toga, ili da bude novo. Poslednji put smo prihvatili krevet i dušeke za decu, sasvim novi, u celofanu.  

Link to comment
  • 2 months later...

Gde tražiti (na kom sajtu) stan u Beogradu na mesec, dva? Pomažem drugarici, ona gleda sajtove, ali tamo nema opcije "kratkoročno izdavanje", mora da zove jedan po jedan i pita jel pristaju, a uglavnom ne pristaju na kratko.

Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Gde tražiti (na kom sajtu) stan u Beogradu na mesec, dva? Pomažem drugarici, ona gleda sajtove, ali tamo nema opcije "kratkoročno izdavanje", mora da zove jedan po jedan i pita jel pristaju, a uglavnom ne pristaju na kratko.

za to joj je opcija ''stan na dan''

to se onda dogovara po nekoj specjalnoj ceni, naravno da ne ide računica dana x 30 ili 60

 

jedino ne znam sada koliko je taj tip izdavanja aktuelan zbog korone

 

i da, takvo izdavanje ipak ispadne na kraju cca 20-30% skuplje od ovog dugoročnog, ali tako je

 

ed.

ima i opcija preko airbnb

napiše im u prvom kontaktu šta hoće recimo, pa se dogovore za cenu, pa onda ona uzme stan na 2 dana  (da ne bi plaćala veliku proviziju airbnib-u), dakle samo da bi dobila kontakt, i onda se lično (i na crno :D) dogovara za dalje

a pošto bi prepiska bila na srpskom, neće ih niko u'vatiti da muljaju nešto 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...